škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ses Sistemi Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Slm,

Yaz ayları gibi aracıma ufakta olsa bir ses sitemi yaptırmayı düşünüyorum.

Öyle bangır bangır yüksek sesle müzik dinleyen birisi değilimdir. Ancak sesin daha temiz kaliteli ve bass ların biraz daha belirgin olmasını istiyorum.

Bunun için orjinal bolero ve speaker ları kullanarak sadece amfi ve woofer desteği vermeyi düşünüyorum. Benim için en önemli nokta da istediğim zaman woofer ı kendimin söküp takabilmesi.

Bu tür bir sistem sizce tatmin edici olur mu? Çok pahallıya kaçmamak suretiyle ne gibi ürünler seçmeliyim?

Woofer olarak şu linkteki gibi tüp düşünüyorum

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/KENWOOD-KSC-1201T-30-cm-1200W-Kutulu-Subwoofer,103452,465585,1003749.html?langId=-14&utm_term=ActiveLow&utm_medium=anormal&utm_content=logo&utm_source=struq&utm_campaign=logo

Amfi olarak ne almam gerek? Mono mu yoksa 4 çıkışlı bir amfi mi daha iyi olur? Mono alırsam sanırım sadece woofer ı besleyebilirim?

Amfi seçeneleri de şunlar olabilir mi?

1- http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/HI-FI-HF-404-4-Kanal-Amplifikat%C3%B6r,103452,465582,855028.html?langId=-14
2- http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/HERTZ-ICE-150.4-4-Kanall%C4%B1-Amplifikat%C3%B6r,103452,465582,854652.html?langId=-14#infoTabNav
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 13:20:16 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde next level Avm-mediamark ta 550 liraya bagaj içi kutulu subwoofer gördüm, kompakt ve güzel görselliği ile alasım geldi ama bagajımda zaten var ve ikinci bir masraf çıkarmak istemedim, marka-modelini hatırlamıyorum, öneririm, gerisine gerek yok bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Sadece anfi ve woofer ile güzel ses olmuyor malesef, bende stok aracıma sadece anfi ve subwoofer baglamıstım, baslar fazla gelmisti, ara ses + tizler yetersiz kalırsa keyifli müzik dinleyemiyorsun,
yani bi basladın mı sonunu getirmelisin bu iste, azcık yapayım yok,
stok aracında yapacagın ilk kademe kolonlarını compenant sistem ile degistirip, anfi ile besleme olacaktır,
ikinci kademe: subwoofer + anfi + compenant sistem hoparlörler, vs diye ilave aküye kadar gider,

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kicker ve sony nin mid takımlarıyla birlikte mükemmele yakin hatta mükemmel kalitede ses yakalamistim tabi sadece tizlerde sierra mono anfi ve subwoofer ilave edince araçtan inmek istemiyordum daha profosyonelleride var fakat bunlar bana yetmişti ses kalitesine sadece ben değil herkes hayran kalıyordu öneririm.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında iyi bir sistem için component, mid ve t,z lerin de önemli olduğunu biliyorum. ancak bunlar orjinal speaker ların yerine takılıyor. Bu da kapı içlerinin sökülüp takılması demek ki ne kadar iyi bir yere yaptırırsanız yaptırın bu tür sök-tak lar sonucu araç içindeki tıkırtılar artıyor. Bu olsun istemiyorum.

Woofer'ı besleyeceğim amfi orjinal speaker ları da biraz olsun beslemez mi acaba?

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Boleronun bildiğin gibi amfi yani rca preoutu yok o yüzden dec çevirici kullanman lazım öncelikle, kaliteli bir dec çevirici alman gerekir bass tonlarını iyi yakalamak için, dec çevirici ile preouttan aldığın sesi bir mono amfiye girmen gerekir, bu aradaki kablo çok önemlidir (rca kablo), eğer kalitesiz kablo kullanırsan tonlar zayıflar ve motor sesi alır parazit yapar, aynı şekilde kaliteli en az 4ga güç kablosu ve kullanman gerekir. Sadece subwoofer bağlayacaksan mono amfi kullanman idealdir. Standart 250~300rms 4ohmda çlışan 45lt kutulu portlu 30cm bir subwoofer işini görür. Ama önemli ince detaylar var birde ses olayı çok göreceli kime muhteşem gelen ses kimine iğrenç gelebilir.

Not: Boleronun arkasına bakmadım preout varmı yokmu diye, stok teyp olduğu için olmadığını farzettim.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 16:16:46 Gönderen: Sinful »

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;458051
Aslında iyi bir sistem için component, mid ve t,z lerin de önemli olduğunu biliyorum. ancak bunlar orjinal speaker ların yerine takılıyor. Bu da kapı içlerinin sökülüp takılması demek ki ne kadar iyi bir yere yaptırırsanız yaptırın bu tür sök-tak lar sonucu araç içindeki tıkırtılar artıyor. Bu olsun istemiyorum.

Woofer'ı besleyeceğim amfi orjinal speaker ları da biraz olsun beslemez mi acaba?

Orj comp. lara amfi girersen puff(yanar)
zaten sistemde subwoofer olacağı için teypten bası kapatıp sesi istediğin gibi yükseltebilirsin, birde sana tavsiye kapılarını sökme söktürme.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 16:14:37 Gönderen: Sinful »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de söktürmek istemediğim için orj speaker lar kalsın diyorum.

Bolero da amfi çıkışı yok dediğiniz gibi bir dec converter alınması gerek.

Çok eskiden bir arkadaşım kendinden amfili tüp bass almıştı. Onu taktırınce ses seviyesi ve kalitesi bayaa bir artmıştı. ben tüm sesin amfi ile beslendiğini düşünüyordum. Demek ki woofer yetiyormuş.