škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sukoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia 2011 gündüz farı sağ taraf yanmıyordu,ustaya gittim ampulünü değiştirdi.daha sonra her ikiside yanmaz oldu.usta ben bişey yapmadım sadece farı değiştim diyor..bende arabayı yeni aldığımdan bi yerinemi dokundum anlamadım..bir fikri olan arkadaş varsa minnettar olurum tşk.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sukoda;595766
fabia 2011 gündüz farı sağ taraf yanmıyordu,ustaya gittim ampulünü değiştirdi.daha sonra her ikiside yanmaz oldu.usta ben bişey yapmadım sadece farı değiştim diyor..bende arabayı yeni aldığımdan bi yerinemi dokundum anlamadım..bir fikri olan arkadaş varsa minnettar olurum tşk.

Gündüz farı orijinal takılmışsa sigorta kapağında gündüz farı düğmesi olur ve oradan açılıp kapanır. Sis farı ise far anahtarı ile yanar. Önce yanıp sonra yanmadıysa elektrik sisteminde bir sıkıntı olabilir yani bağlantı noktalarında.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni konu açmak istemedim burdan yazayım... Geçenlerde arabamın altına buz kütlesi denk gelmiş göremedim aynalardan ve o buz kütlesinden kurtulmaya çalışırken marşpiyelimde ufak bi göçük oluşmuş. Boyasında falan hiçbir sıkıntı yok. Marşpiyeldeki göçüğü giderip eski haline getirebilir miyiz acaba şahsen ben o göçükten rahatsız oldum gözüme gözüme batıyor. Hallolur bir şey mi?

Çevrimdışı KoxaL35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;594001
2. el mi aldınız hocam Fabia 2 mi? Kaça aldınız?
Hayırlı olsun..

21 Ekimde 2. el 36 Bin TL ye aldım 2014 Fabia. Dün gelen ÖTV zammından sonra aynı aracı 51Bin TL ye satıyolardı 2. el.

Çevrimdışı viktor0619

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni kayıt oldum.Bir sorum olacak. Dacia Sandero 1.2 75 bg lik bir aracım vardı.100'e gelince bağırmaya başlıyordu ve yokuşlarda yığılıyordu. Onu sattım şimdi fabia 1.2 90pS TSİ (9O bg) almayı düşünüyorum. Bu aracın çekişi nasıldır? Yine 100-120 aralığında bağırır mı?

Çevrimdışı ibrahim günenç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba
aracım skoda fabia 2012 1.2 optimal, aracıma vogtlant spor yay taktırdım arkadan güzel durdu ama ön taraf batmadı ne yapabilrim.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viktor0619;599870
Arkadaşlar yeni kayıt oldum.Bir sorum olacak. Dacia Sandero 1.2 75 bg lik bir aracım vardı.100'e gelince bağırmaya başlıyordu ve yokuşlarda yığılıyordu. Onu sattım şimdi fabia 1.2 90pS TSİ (9O bg) almayı düşünüyorum. Bu aracın çekişi nasıldır? Yine 100-120 aralığında bağırır mı?

1.2 tsi ile bağırma ve yokusta yigilma gibi sorunlar yasamazsin tabi araçta bir sıkıntı yoksa. Araba zaten hafif tsi uçurur Fabiayi

Çevrimdışı murtaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın Fabia kullanıcıları,
4 yıl önce 50 A Mutlu akü taktırdım. Geçen yıl 1 defa, geçen hafta ve bugün birer defa olmak üzere transformatör (bujinin üzerindeki elektrik sağlayıcı) arızası verdi. Hepsinde transformatör değiştirdik. Bugün Akümü ölçtürdüm ve bitik olduğunu öğrendim. Hemen Varta 44 Amper akü taktırdım. Çünkü orjinali de 44 Ampermiş. Tamircim de transformatörlerin akünün zayıf olmasından dolayı bozulmuş olabileceğini söyledi. Aynı problemlerle karşılaşmamak içi akünüzü ara sıra ölçtürün ve doğru akü kullanın diyorum.

Çevrimdışı murtaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Erzurumlu arkadaş,
Bende de benzer sorun olmuştu. İyi bir kaporta servisi o çöküntüyü bir cihazla vakumlayıp düzeltebilir. Kaskonuz varsa mini bakım paketiyle hallettirebilirsiniz.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murtaza;602649
Erzurumlu arkadaş,
Bende de benzer sorun olmuştu. İyi bir kaporta servisi o çöküntüyü bir cihazla vakumlayıp düzeltebilir. Kaskonuz varsa mini bakım paketiyle hallettirebilirsiniz.

Peki vakum cihazı o bolgede herhangi bir deformasyona yol açar mi? Yani o sorunu sorunsuz olarak halledebilir mi?
Sizin o bölge tamamen düzeldi mi?

Çevrimdışı murtaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yüzde 90 düzeldi diyebilirim. Eğer yapan usta isterse % 100 düzeltebilir. Benim arabanın çökük yeri biraz geniş bir alan yaklaşık 40x30 olduğu için tam olmadı. Yani biraz çöküğün ölçüsü ile ilgili birşey.

Çevrimdışı murtaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı nasirzade

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 2014 fabia ambition mp3 özelliği varmı varsa benim yaptığım cd leri çalmıyor bir yöntemi varmi

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nasirzade;607863
Arkadaslar 2014 fabia ambition mp3 özelliği varmı varsa benim yaptığım cd leri çalmıyor bir yöntemi varmi

Swing teyp var ise cd ile mp3 dinleyebilirsiniz.  Dvd ile dinleyemezsiniz onu belirteyim!
Cd ye attiginiz mp4'ler calmiyorsa muzik formatını desteklemeyen tarza yuklemissinizdir.

Çevrimdışı nasirzade

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kasislerden geçerken sağ on taraftan gıcırtı sesi geliyor acaba amrtisorden midir yada nedendir nasıl çözüm bulabilirim