škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ds3 120hp Benzin Otom.VS Proceed Dizel 115

tufan · 19 · 10955

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar DS efsane bir araçtı şimdiki DS3 onun gibi mi bilemem ama siz herşeyiyle yedek parçasıyla performasnı imajıyla karşılaştırıp almak istediğinizde

hangisini alırsınız almak amaçlı olsanız?

Version Adı : CITROEN DS3 1.6 VTi DStyle Otomatik
Araç Sınıfı : B
Yakıt Tipi : Benzinli
Motor Hacmi : 1598 cc
Silindir Sayısı : 4
Motor Gücü : 120 HP
Maksimum güç devri : 6000 d/d
Tork : 160 Nm
Maksimum tork devri : 4200 d/d
0-100 km/s hızlanma : 10.9 s
Son hız : 190 km/s
Şehir içi yakıt tüketimi : 9.6 lt
Şehir dışı yakıt tüketimi : 5.3 lt
Karma yakıt tüketimi : 6.9 lt
Kapı Sayısı : 3
Gövde Şekli : Hatchback/3
Uzunluk : 3948 mm
Genişlik : 1715 mm
Yükseklik : 1458 mm
Aks aralığı : 2464 cm
Boş ağırlık : 1145 kg
Taşıma kapasitesi: 442 kg
Yüklü ağırlık : 1587 kg
Ön Lastik : 195/55 R 16
Arka Lastik : 195/55 R 16
Yakıt deposu : 50 lt
Bagaj Hacmi : 285 lt
Vites : Otomatik (A4)
Çekiş : Önden çekişli
Koltuk Sayısı : 5

44.500 TL
Teknik Özellikler

Version Adı : KIA Pro Cee'd 1.6 CRDi Cool
Araç Sınıfı : C
Yakıt Tipi : Dizel
Motor Hacmi : 1582 cc
Silindir Sayısı : 4
Motor Gücü : 115 HP
Maksimum güç devri : 5500 d/d
Tork : 255 Nm
Maksimum tork devri : 2750 d/d
0-100 km/s hızlanma : 11.4 s
Son hız : 188 km/s
Şehir içi yakıt tüketimi : 5.7 lt
Şehir dışı yakıt tüketimi : 4.3 lt
Karma yakıt tüketimi : 4.8 lt
Kapı Sayısı : 3
Gövde Şekli : Hatchback/3
Uzunluk : 4250 mm
Genişlik : 1790 mm
Yükseklik : 1450 mm
Aks aralığı : 2650 cm
Boş ağırlık : 1364 kg
Taşıma kapasitesi: 502 kg
Yüklü ağırlık : 1866 kg
Ön Lastik : 185/65 R 15
Arka Lastik : 185/65 R 15
Yakıt deposu : 53 lt
Bagaj Hacmi : 340 lt
Vites : Düz (M5)
Çekiş : Önden çekişli
Koltuk Sayısı : 5

36.950 TL
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2011, 17:42:20 Gönderen: tufan »

Gearbox

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
direk ceed derim ben. hem dizel hem üst sınıf. citroene göre daha çok arabaya benziyor. citroen oyuncak gibi.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DS3 daha güzel ama Procee'd daha ucuz ve dizel..

DS3 ve dizel vede 2. el alırdım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanışlılık bakımından Ceed daha kullanışlı bir araç, bagaj kapasiteside iyiymiş dizel olması büyük avantaj tabi performans farkı yok pek arada bu şekilde bir karşılaştırılma yapılcaksa eğer tabi.
Ben DS3 ün tasarımına hayran kaldım bittim.Hani burdan nasıl gelir gözünüze bilmem ama Fuarda inceledim tasarım ve görsellik bakımından bütün hatchback kasaları yalan eder.Sarısını gördüm otobanda siyah tavan accayip çekici bir araba yav çokda sevimli iç görünüşün fotoğrafınıda koysaydınz keşke o zaman Citroen derdi herkez valla DS3 için uğraşmışlar adamlar Citroen'in hiçbi kasasını sevmem ama bu araba olayı bitirmiş .

-------------------------------------------------

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
burda devasa görünen bilgi ekranı normalde bakın nasıl :)

« Son Düzenleme: 11 Şubat 2011, 18:53:59 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
İkisinide düşünmem ama;alıncak olursa KIA yı tercih edin..Benzinli 0 araç alınmaz daha..dizeli tercih edin..Kullananlardan aldığım yorumlar çok olumlu yönde..Araç hem gidişatı güzelmiş,hemde yakıtı çok güzelmiş..Aracın şekline şemaline bakıncada güzel duruyor.. :)
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
DS3 marjinal bir araç gerçekten.Yakından görüp incelemiştim, kendine has bir çok tasarım çizgisi mevcut.Göstergeler konsol vesaire gayet şık.Tek eksi yanı araç biraz küçük.Ama yinede Kia dan daha çekici duruyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi düşününce 1.6 120 beygir sıradan bir benzinli performansı verecek bir otomobile sadece şekil var diyede 45.000 TL verilmemeli :)

Ona bakarsak o fiyatlara 1.4 TSI Fabia RS alınır 180 beygirle gazlanır :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kia ceed hem dizel hemde güzel bir araç
Bir sevda bizimkisi.....

hakanerdogan

• Ziyaretçi
La demin yoldayım Çangırı'dan geliyom, aha bu yeni C3'ten var elemanda, Ankara'ya girdim protokolden ayrılıp çevreye çıktım, yeşil tabela TEM'deyim, soldan gapadım gidiyom 170 falan, arkamda ibnetorun biri selektör yapıyor ama deeey 150 metre geride belki, hastir dedim ya S-Class, ya 7 serisi dedim, genelde angarada böle olur devletin beşiği soldan yararan gelen zikertir, çekildim sağa, lan adam ne yaklaşıyo ne uzaklaşıyo, gıdım gıdım geliyo, bekledim yok, hala selektör atıyo pezevenk ama aralıksız, dedim lan polis mi nedir, bi yamuk mu yaptık, belki kötü arabadır yetişemiyodur dedim :D (aklıma gelenlere bak) :++:

Neyse baboçlar yavaşladım (120 neyin) iyice geldi arkama, öküzün süzme öz evladı hala selektör yapıyo, baktım sivil bi araba, gece ha, gözüme gözüme nası sokuyo saat 21.00 civarı.

Dedim gel,

Salınaaa salınaaa ağırdan geçti yanımdan, ben 120 isem o var anca 122 :D

Bi tane C3 yepyeni belli, 1.4 petrol.

Önüme geçti, tamponunu yaladım hırçonun, farları diktim "-" konumuna 4300 xenonu, uzunuda üstüne saldım.

4'lü yakıyor, rahatsız oldun de mi godoş, daha dur işim var senle Eryaman çıkışına kadar var 25 km, daha çok gayacam sana :lol:

Orta şeride geçiyor, bende geçiyom, sağ sol ediyor, 15 cm ardındayım yavşağın. Boyasındaki kılcalları görüyom o derece.

En sağa geçti, soluna geldim yanına, çevirdim gafayı gecede bişi görükmüyo, "ne ayaksın lan bok gırığı" bakışımı attım dudağımın kenarını kulağma yaklaştırarak.

Bakmıyooooor :D

Çeviremiyor kafayı. :++:

Yanına gelince gaçmaya başladı, o gaçıyo ben govalıyom, 180-190, inadım inat.

300-350 mt. ötede mobese var, 132'yi geçersen gömer :D

Hemen tez elden yavaşladım Bu 34 blaka topaç o göt korkusunnan mı yavaşlamadı, yoksa yabancı bilmiyo ney mi, temizinden 290 kağıt yedi, garanti, 140-150 neyse, rahat 190'nan falan girdi, geçmiş olsun, çok eğlendim akşam akşam, yoldada canım bayıldıydı.

Bu arabadan artık nefret ediyom. Ondan anlattım :++:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah'da seni güldürsün :++: Koptum :) Arada böyle eğlenceler oluyor, Freni patlamış gibi davranan tipler çok, Kamyoncunun teki benle böyle makara yapmıştı Göktürk yolundayım benim emektar Favoritle 120 dayamışım solladım kamyonu 130a dayandı zorlamayıp 120ye düştüm, Kamyon selektör dayıyo sürekli sağ şeritteyim ne istiyon abe damarsız deyip sola geçtim oda 122 ile gidiyodur nerdeyse bu şekilde bana milim milim yaklaştı bi 3 km falan gittik öle bende biraz daha pedala basıp uzaklaştım neyine güveniyolar bunlar :D haa şimdi 240 nm torku beynine yicekler benden uzak olsun böle tipler :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Oged

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.citroenserhan.com
neden ds3 ün dizelini düşünmüyorsunuzda benzinlisini kıyaslamak zorunda kalıyoruz... dizelide aynı para:ok:
ben ds3ten yanayım çünkü japon ve kore arabalarını hiçbir zaman sevemedim sevmem...bi kere kalite hissi olarak ceed ds3ün yanına yaklaşamaz ve görüntü olarak ceed çok sıradan citroen ise 2010 un en güzel ve sansasyonel tasarımlarından... biri arkadaşımda sarı siyah kombinasyon var bakan dönüp bir daha bakıyor...
http://www.citroenserhan.com
İstanbul\'un en tecrübeli Citroen Yetkili Servisi Citroen SERHAN 15 Yaşında...

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;194087
Tabi düşününce 1.6 120 beygir sıradan bir benzinli performansı verecek bir otomobile sadece şekil var diyede 45.000 TL verilmemeli :)

Ona bakarsak o fiyatlara 1.4 TSI Fabia RS alınır 180 beygirle gazlanır :)

O fiyatlara alınacak çok araç var elbette, fakat başlıkta bu iki araç kıyaslanmış. :) Bana sorsanız ikisinide tercih etmem açıkcası.Teknik verilere girmedim sadece şekil itibariyle DS3 çok daha şık görünüyor gözüme, bundan bahsettim.

DS3 tamamiyle spesifik bir araç.Yani bu aracı alacak adamın dizel olması dışında pek detaya takılıcağını da sanmıyorum. :)