škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Skoda Octavia Elegance Fotoğrafları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;14419
Komik bir uygulama.:D
Sanki 2.0 olunca kasa büyüyor da, fiyat farkını, farklı farklı vermişler.

ilk başta bana da saçma geldi. avrupa fiyatlarına da baktım, orada öyle birşey yok. ama sonra biraz düşündüm ve araştırdım bunun ülkemizdeki ötv uygulamasından dolayı olduğuna kanaat getirdim.

şu anki ötv oranlarına (1600cc'ye kadar %18, 1600-2000cc arası %54) göre hesap:

790'dan %18 kdv ve %18 ötv düşelim: 567,37
çıkan sonuca %54 ötv ve %18 kdv uygulayalım: 1031,02
9tl kadar fazla para alıyorlarmış :)
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2009, 19:29:09 Gönderen: isikayhan »
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: isikayhan;14439
ilk başta bana da saçma geldi. avrupa fiyatlarına da baktım, orada öyle birşey yok. ama sonra biraz düşündüm ve araştırdım bunun ülkemizdeki ötv uygulamasından dolayı olduğunu kanaat getirdim.

şu anki ötv oranlarına (1600cc2ye kadar %18, 1600-2000cc arası %54) göre hesap:

Benimde buna aklım ermiyordu.
Neden 2.0 olunca fazla farklı oluyor fiyatlar diye düşündüm.
Teşekkürler.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: isikayhan;14439
ilk başta bana da saçma geldi. avrupa fiyatlarına da baktım, orada öyle birşey yok. ama sonra biraz düşündüm ve araştırdım bunun ülkemizdeki ötv uygulamasından dolayı olduğunu kanaat getirdim.

şu anki ötv oranlarına (1600cc'ye kadar %18, 1600-2000cc arası %54) göre hesap:

:ok::clap::clap::clap:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;14419
Komik bir uygulama.:D
Sanki 2.0 olunca kasa büyüyor da, fiyat farkını, farklı farklı vermişler.

2.0 aldığına göre daha fazla parası var daha fazla yolmak lazım :ok: burası Türkiye Uğurum haşmetlim :ok: boya farkının bile alınması saçma sapan.Benim arabamda metalik beş kuruş fark vermedim ve o zaman böyle bir uygulamada yoktu Skoda'da,sonradan icat ettiler bunu diğerlerinden göre göre.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;14665
2.0 aldığına göre daha fazla parası var daha fazla yolmak lazım :ok: burası Türkiye Uğurum haşmetlim :ok: boya farkının bile alınması saçma sapan.Benim arabamda metalik beş kuruş fark vermedim ve o zaman böyle bir uygulamada yoktu Skoda'da,sonradan icat ettiler bunu diğerlerinden göre göre.

benim aklıma da şu soru geldi:
acaba metalik boya farkı almayan markalar opak boyalı araçları da metalik boyalı fiyatına satıyor olmasın?
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: isikayhan;13200
söylenene göre sınırlı sayıda gelmiş ve bayii kendisi satın almış. asıl TSI motorlu octavialar satışa 2009'un ekim ayında başlanacakmış. doğruluğu hakkında şüpheye düştüm çünkü daha geçen hafta televizyonda bir yüce oto yetkilisi 2010'da gelecek demişti

ekleme: şu haberden 2010 yılı değil 2010 model araçlarda yani 2009 ağustostan itibaren TSI motorun geleceği anlaşılıyor (haberde şu anki motor seçenekleri ilgili hatalar var):

http://www.otomobil.com.tr/detay.asp?bolum=666

Makyajlı Skoda Octavia, kısa sürede 331 adetlik satışa ulaştı
15 Mart-15 Haziran ÖTV indirim döneminde 35.349 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan makyajlı Skoda Octavia, kısa sürede elde ettiği 331 adetlik satış başarısıyla dikkat çekti.

Şu ana kadar dünya genelinde 2 milyon adetten fazla satılan Skoda Octavia, bu yıl 50’nci yaşını kutluyor. Makyajlanarak daha modern bir görünüme ve yeni özelliklere kavuşan Octavia, 35.349 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu 15 Mart-15 Haziran ilk ÖTV indirimi döneminde 331 adetlik satış performansı gösterdi.

Makyajlı Skoda; yeni dış tasarımının yanı sıra, yeniden tasarlanan direksiyon ve orta konsol, kapılar üzerinde dekoratif çizgiler, yeni koltuklar, büyüyen dış dikiz aynaları ve beşinci nesil park sensörleriyle de dikkat çekiyor.

Skoda Octavia’da ikisi benzinli, üçü dizel olmak üzere toplam beş motor seçeneği bulunuyor. 1.4 TSI 122 HP ve 1.8 TSI 160 HP benzinli motorların yanında, 1.6 TDI 105 HP, 1.9 TDI 105 HP ve 2.0 TDI 140 HP dizel motorlar yer alıyor. 1.4 TSI ve 1.8 TSI modellerinde, Ağustos ayından itibaren 7 kademeli çift kavramalı DSG otomatik şanzıman sunulacak.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kayadibinde konuşmuştum bayan bana ağustos ayında geleceğini söylemişti