škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SKODA FABİA 1 RÖLANTİ ve OTOMATİK JİKLE SORUNU

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selcuk4589

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamunaleyküm Arkadaşlar. Bir konu hakkında sizlerin yardımını talep etmekteyim. Aracım 2006 model, Skoda Fabia, 1.4 16v 75 hp, 150.000 km de, benzinli, araçta lpg yok. Aracı sabahları çalıştırdığımda motor soğukken devir normal bir şekilde sabit 1100' de çalışmakta. Fakat araç ısındıkça ve termostat 90 dereceye gelene kadar otomatik jikle diye tabir edilen sistem devreye girip motor devrini aşağıya 750 devire kadar düşürüp rölantiyi otomatik ayarlamıyor. Yani araç ısınsa da devir sabit 1100 de kalıyor.  Önceden otomatik jikle kendini ayarlıyordu, 750 devire otomatik düşüyordu. Motor çok ısındıktan sonra gaza basıp ayağımı çekiyorum ondan sonra devir düşüyor ve akabinde kısa bir süre araba titreyerek çalışıyor. Sebebi bu mu dur bilmem ama boğaz kelebeği ve maf sensörünü temizletip kalibrasyon ayarını yaptırdım. Bunları yaptırdıktan hemen sonra sorun yoktu. Bu işlemleri yaptırdıktan uzun bir süre sonra bu arıza meydana çıktı. Bana gelen tavsiyeler üzerine hararet sensörünü orjinal olarak servisten alıp değiştirdim fakat sorun çözülmedi. Bu konuda yardımlarınızı rica etmekteyim. Teşekkürler.

Çevrimdışı selcuk4589

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuyla alâkalı bir bilgisi olan yokmudur. Kimsenin başına gelmedimi ki acaba böyle bir durum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim