škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yardım-devir

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omerrfarukk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
erkese merhaba 2004 model 1,4 100hp fabiam var benzin lgp aracımda şu şekilde bir sorun var genelde lpgde ve ilk çalıştıktan 5/6 dk içinde oluyor bazen benzindeykende oluyor sorun şu şekilde devir ibresi 3000 civarlarındayken aniden çıt diye bir ses geliyor araç hafif tekliyor ibre 1500/2000e düşüyor daha sonra aynı 3000e geliyor bazı günler hiç olmuyor bazen de iki üç kere üst üste oluyor sonra normale dönüyor sebebi ne olabilir sizce ?

Çevrimdışı Emirhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2023 şubat ayında 2022 model fabia premium sahibi oldum, araçım fren pedalı gayet sertti ve ufak dokunuşla düşük hızda anında duruyor 80- 100 km de ani durmada neredeyse yarım basarak dip fren yapmadan araçım duruyordu fakat şu 10 gün öncesine kadar 30 km hızlarda eski dokunuşumdan çok daha fazla güç veriyorum araç sonrasında duruyor, eski dokunuşlarla araç 3 5 km hız anca kesiyor, ayrıca frene basılı trafikte ilerlerken minik bir ıslık sesi geliyor bunun sebebi nedir ? balata gitmiş olamaz henüz 6 bin de araba disklerde mi bir problem var fabrika hatası olabilir mi ? bir diğer sorum ise araç lastikleri ön arka en iyi kaç bar olmalı ?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fren konusu ile alakalı gecikmeden servise gidin.
Lastik basınç değerleri yakıt depo kapağında yazar. Ayrica, araçtaki yüke göre uygun basınç ayarlanması.