škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ dikiz aynasi,

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, Bu gün park ettiğim dar bir yerden çıkmaya çalışırken sonradan yolu daraltacak şekilde park eden bir araca ilk önce benim sağ 2 kapının birleştiği noktadan sürttük, hafif 3-4 çizik ve hafif belli belirsiz 2 göçükle atlattık,Bu defa oradan kurtaralım derken sağ dikiz aynasını yine o aracın arkasına dokundurup ters yöne kağırttık.Sonuç ayna sağ alt ucundan 4-5 yerinden çatladı ve ayna alt çemberi kırıldı. Aynayı yerine oturttum ve kontrol ettim normal çalışıyor. Çatlayan alt beyaza boyalı bakalit çemberide katalizörlü hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdım taş gibi. Fakat aynanın göstermesinde kırıklara rağmen sorun yok ama en azından değiştirmek lazım. Görüntü olarak oldukça faul.
Nereden nasıl değiştireceğiz.Tek sağ ayna optikli cinsten bulunuyor mu? yada komple mi değişecek. Birde mevcut ayna en azından silikon yada benzeri bir yapıştırıcı ile bir tablaya yapıştırılmış gibi geldi bana, eğer böyleyse nasıl sökeceğiz aynayı bulursak? Birde eğer varsa Ankarada nerelerden buluruz. Evvelce bu parçaları satan Güven Skoda adlı bir yer vardı.Herşeyi oradan çok uygun fiyatlarla buluyorduk.Şimdi hepsi bildiğim kadarıyla ya Şaşmaza yada Ostime gitmiş. Ne nerede adeta sudan çıkmış balığa döndük.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ostim ivedik de herhangi bir vw skoda parçacılarında bulabilirsiniz çıkma derseniz yıldız sanayi sitesine bakın ama rakamlar uçuk gelebilir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;541916
...............Evvelce bu parçaları satan Güven Skoda adlı bir yer vardı.Herşeyi oradan çok uygun fiyatlarla buluyorduk.Şimdi hepsi bildiğim kadarıyla ya Şaşmaza yada Ostime gitmiş. .............

Büyük sanayideki Güven skoda'nın adı değişti, ''demirkan skoda'' oldu, ama sahibi falan aynı...şubeleri de şaşmazda.
Geçmiş olsun, kolay gelsin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;541919
Büyük sanayideki Güven skoda'nın adı değişti, ''demirkan skoda'' oldu, ama sahibi falan aynı...şubeleri de şaşmazda.
Geçmiş olsun, kolay gelsin.
Çok teşekkür Engin Bey, Bu dediğiniz "Demirkan Skoda" nette biraz evvel gördüm SKODA FM değil mi?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Alıntı yapılan: bipekkan;541916
...aynanın göstermesinde kırıklara rağmen sorun yok ama en azından değiştirmek lazım. Görüntü olarak oldukça faul...
Bülent Abi İngiltere' den sağ ayna siparişi verip simetriyi sağla bari.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;541942
Çok teşekkür Engin Bey, Bu dediğiniz "Demirkan Skoda" nette biraz evvel gördüm SKODA FM değil mi?
FM Demirkan ise; evet, Feridun, Metin abilerin  isimlerinin başharfleri.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben parça işlerini genelde başkent sanayideki yaren otomotivden hallediyorum. şu ana kadar aldıklarım küçük parçalardı neye malolur bilmiyorum ama geçen sene bahara doğru yağan bir karda park halindeki aracıma sürtmüşlerdi. ayna da ucundan kırılmıştı. sırf o aynanın 300 küsür tl ye mal olduğunu hatırlıyorum. sağ ayna daha küçük ne olur bilmiyorum tabii

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;541970
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.

Bülent Abi İngiltere' den sağ ayna siparişi verip simetriyi sağla bari.:wnk:
Teşekkürler Uğur bey. Neden İngiltere? bu sağ aynaların güdüklüğü TR için özel imalat mı?

Ps:Yazdımda son anda İngiltere trafiğinin ters olduğu jetonu yeni düştü...Aynı durum Kıbrıs' tada (KKTC) var bi araştırayım. İyi fikir

Alıntı yapılan: noxy44;542084
ben parça işlerini genelde başkent sanayideki yaren otomotivden hallediyorum. şu ana kadar aldıklarım küçük parçalardı neye malolur bilmiyorum ama geçen sene bahara doğru yağan bir karda park halindeki aracıma sürtmüşlerdi. ayna da ucundan kırılmıştı. sırf o aynanın 300 küsür tl ye mal olduğunu hatırlıyorum. sağ ayna daha küçük ne olur bilmiyorum tabii
@noxy44,
Kırılan çemberi hallettim. Alttan Küçük zımba telini ısıtarak aynı anda Mobilyacıların kullandığı katalizörlü 2000 lik hızlı yapıştırıcı(Aynı zamanda dolgu malzemesi olarakta kullanıyorlar) yapıştırdım.Bu yapıştıcı donunca çelik gibi sert oluyor.Eğe bile üzerinden kayıyor. Dramel'in el motorunun taşlaması ile fazlalıkları aldım bu sabah ve üzerinede kendi boyası ile rötuş yapınca çok zor farkedilir oldu. Kaldık aynaya. Bir kaç yerden fiyat aldım Alman yan sanayisi var ve orjinali.Orjinali için fiyat alamadım ama yan sanayi için elektrikli olanına 77-95 TL arası fiyat veriyorlar.Manuel el ile ayarlanabilenide 50-65 TL arası. Tabi bu aynalar siyah geliyor ve üst kısmının beyaza boyanıp verniklenmesi de gerekiyor Buna da 40-100 TL arası fiyat verdiler. Tabi bunlar Telefon diplomasisi....Ankaralılar için...
http://fmdemirkan.com/   Eski Sanayideki GÜVEN SKODA
Birde:
https://www.aloparca.com/
Bu sitede hemen hemen her parça ve uyumluluk tablosu ile fiyatlarıda var.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kırılan aynanın camı içim,

Demirkanda satılan, DPA marka. Orjinali Skopar tarafından satılıyor.

Kendi sitesinde daha ucuz diye hatırlıyorum.

https://onlinesatis.skopar.com/urun-detay/2069-ayna-cami-dis-dikiz---l---elektrikli

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;542090
@noxy44,
Kırılan çemberi hallettim. Alttan Küçük zımba telini ısıtarak aynı anda Mobilyacıların kullandığı katalizörlü 2000 lik hızlı yapıştırıcı(Aynı zamanda dolgu malzemesi olarakta kullanıyorlar) yapıştırdım.Bu yapıştıcı donunca çelik gibi sert oluyor.Eğe bile üzerinden kayıyor. Dramel'in el motorunun taşlaması ile fazlalıkları aldım bu sabah ve üzerinede kendi boyası ile rötuş yapınca çok zor farkedilir oldu. Kaldık aynaya. Bir kaç yerden fiyat aldım Alman yan sanayisi var ve orjinali.Orjinali için fiyat alamadım ama yan sanayi için elektrikli olanına 77-95 TL arası fiyat veriyorlar.Manuel el ile ayarlanabilenide 50-65 TL arası. Tabi bu aynalar siyah geliyor ve üst kısmının beyaza boyanıp verniklenmesi de gerekiyor Buna da 40-100 TL arası fiyat verdiler. Tabi bunlar Telefon diplomasisi....Ankaralılar için...
http://fmdemirkan.com/   Eski Sanayideki GÜVEN SKODA
Birde:
https://www.aloparca.com/
Bu sitede hemen hemen her parça ve uyumluluk tablosu ile fiyatlarıda var.

benim aynamı aracım park halinde olduğu için karşı tarafın sigortası halletmişti. o yüzden değerlerle pek ilgilenmemiştim. şimdi meraktan sorgulamasını yaptım da. 947 tl hasar kaydı yansımış. bunun içinde kendi kaporta ustama götürdüğüm için faturanın net dökümanını görmüştüm. orda yazıyordu aynanın fiyatı da. tabi kendiniz eski haline çevirebildiyseniz bu çok daha güzel :)