škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I aracımın orjinal teyibini aldım

trio · 27 · 6907

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;541043
Bu teyp kaç hoparlör destekliyor bizdekide orjinali. Teypçi destekler dedi ama öylesine bi bakış atmıştı.

4-6 falan destekler sanirim da ses cikisi cok dusuk bu kaset calarlarin. Benim pionneri takinca orjinal hoperlorlerin ne kadar guzel oldugunu anlamistim. Orjinal gorsel olarak bir guzel duruyor orasi ayri tabi

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;541008
Kaldı ki onu bile bulamayan vardı.:wnk:

abi fabia benim ilk arabam değil. ben de araba kullanmayı radyosu bile çalışmayan bi arabada öğrendim. ama işte 1.5 sene taksicilik yapınca müzik arabada her şeyin oluyor. engel olamıyorsun :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;541110
abi fabia benim ilk arabam değil. ben de araba kullanmayı radyosu bile çalışmayan bi arabada öğrendim. ama işte 1.5 sene taksicilik yapınca müzik arabada her şeyin oluyor. engel olamıyorsun :)
Trafikte uzun süreler kaldığımda bile radyo dinledim. Gerçi taksici kadar uzun süreler kalmadım ama müziği çok sevmiyorum ben galiba.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;541118
Trafikte uzun süreler kaldığımda bile radyo dinledim. Gerçi taksici kadar uzun süreler kalmadım ama müziği çok sevmiyorum ben galiba.

abi günlük 16-17 saati hatta kimi zaman durakta uyuduğum kısa uykularla 48 saati tamamladığım oluyordu :) ister istemez bu hale geliyor

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;541054
4-6 falan destekler sanirim da ses cikisi cok dusuk bu kaset calarlarin. Benim pionneri takinca orjinal hoperlorlerin ne kadar guzel oldugunu anlamistim. Orjinal gorsel olarak bir guzel duruyor orasi ayri tabi

Hmm başka teyp takılı fabia bulup karşılaştırayım o zaman bilmiyordum bunu

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu teyp choice de 8 hoparlöre ses veriyor, çıkışı çok iyi...eski fabiam sw yokken bile disko gibiydi.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;541030
Aracınızın orjinal soketleri yokmu? sonradan takılan teypler için ara soket takabiliyorlar kesilmemiş olması lazım. attığım  resimdeki soketler varsa  orjinal soketleri duruyordur(siyah ve k.rengi soket). Detaylıca bakın.

Orjinal teybi kullanmak için soket kesilmiş farklı soket takılmışsa o soketleri söküp orjinal soketlerden takmanız gerekiyor.
Bunun için kontak beslemesi 12v(sarı) ve sabit 12v(kırmızı) enerji kablosunu vede farları açtıgınızda 12v verecek kabloyu(mavi kablo) bulmalısınız. Eksi şase kablosu yani siyah kablo olur. Bunları bulmanız için oto kontrol kalemi lazım.

Hoparlörler için kablolar kodludur onların sırasını bozmadan yeni sokete takmalısınız. Sağ sol veya ön arka hoparlör ayarında teyp' de karışıklık olursa hangi hoparlörde sıkıntılar varsa arkadan kabloların yerlerini değiştirmeniz gerekir.
Bu arada teybe enerji soketi siyah soket alt kısma hoparlör soketi kahrengi soket üste takılır.

Bu konularda bilginiz varsa halledebilirsiniz yoksa ugraşmayın teybi yakabilirsiniz araçda farklı arızalara sebep olabilirsiniz.
Elektronikçi veya teypci de hallettirebilirsiniz.

(alıntıdır)

Cok tesekkur ederim orjinal soket duruyormu bilmiyorum umarim duruyordur aksi durumda bu sema isime yarayacak emeginiz icin tekrar tesekkurler, uyarilarinizi dikkate alacagim.

Çevrimdışı uyak19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aldığımda benimde orjinal teybimvardı radyosu da güzeldi lakin şehirlerarası yolda radyo sıkıntı oluyor o yüden usb olan bir teyp ile değiştirdim ama orjinalini muhafaza ediyorum:))

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araçta da orjinal cd çalar var çukurlara girmezsen harika 4+4 hoparlör destekliyor

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bedava verseler takmam kasetmi kaldı artık bir internet sitesinde yapılan fiyat yanlışlığından 155.90TL'ye aldığım Pioneer teybi kullanıyorum normal fiyatı 600 küsur liraydı :)))
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2015, 23:10:16 Gönderen: veracocha »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;541624
Bedava verseler takmam kasetmi kaldı artık bir internet sitesinde yapılan fiyat yanlışlığından 155.90TL'ye aldığım Pioneer teybi kullanıyorum normal fiyatı 600 küsur liraydı :)))

Donanım haber ölücülerinden misin yoksa? :D :)

https://eksisozluk.com/donanimhaber-oluculeri--3279497

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde ben de bir parça sitesinde 2 adet fabiaII hella bi-halogen far aldım, tanesine 400 tl yazmışlar, 800 ödeme yaptım, 10 dakika sonra bir telefon ''beyefendi, maalesef stoklarımızda yok'' sonra da itiraf etti: ''fiyatı yanlış yazmışık, 520 tl tanesi'' tabii satış iptal...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)