škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

89 KM'lik hıza, 154 TL'lik ceza!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bugün eve geldigimde bir sürprizle karşılaştım! Bayramda Yeti aracimla ziyarete gittiğim Bursa'da, Trafik Denetleme Mudurlugu'nden, hız sınırı asım cezası gelmiş. 154 TL! Hız sınırını aşmadığımi biliyordum ve tespit edilen hız oranimi görünce de, hakli oldugumu anladım: 89 KM! Kamera kayıtlarından, ikiye bölünmüş 6 şeritli bomboş yoldan gecen arabamın fotograflarını da çekip göndermişler. Hız sınırının asıldığının belirtildiği yer: "HİS 10 Otosansit Vakifkoy arası Ankara gidiş " diye belirtiliyor. (Belki aramizda bilenler vardir) Biraz internetten baktım, yerleşim yeri hız sınırı olarak 50 KM oranı veriliyor. Benim geçtiğim bu yol, fotoğrafta da göründüğü gibi 6 şeritli bomboş yol! Sanırım bu yolu yerleşim yeri dahilinde hesapliyorlar. Açıkcası Sulh Ceza Mahkemesi'ne itiraz etmeyi düşünüyorum. Sizce uğraşmaya deger mi? Kazanabilir miyim? Bomboş bir yolda (sokak arası-şehirdeki cadde degil) 89 KM hızla gitmenin, 154 TL'lik cezası mi olur? O yolda 50 KM ile de gidilmezki. Boyle bir durumla karşılasan arkadaslar var mi aramızda? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
70 km tabelası yada hız gösteren tabela var mıydı. 15 gün içinde öderseniz 103 tl birşey olur.  öbür türlü daha fazla paranız gidebilir. bir de fotoğraf varsa iş biraz uğraştırıcı gibi gözüküyor. bu arada dava açarsanız ve kaybederseniz tamamını ödersiniz. bir de yaptığınız masraf size kalır.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de benzerini geçen sene Konya'da ÇEvre Yolu'nda yedim. Antalya'dan Ankara'ya dönüyordum.. Bilmem kaç şeritli fıstık gibi yolda..Kimse de yok.. Buna rağmen hız tabelasını 60km görünce yavaşladım sakince giderken.. Polis çevirdi.
Radara girmişim..69 km gibi bir süratle..
İtiraz ettim ama nafile.. Adam hız sınırı burada bu diyor.. Öte yandan bana cezayı keserken kamyonlar 90  özel araçlar 120 150 ile geçip gidiyor yanımızdan...

Uzun yolda 120km süratin üzerine çok nadir çıkan biriyim. 100 km ise 110u, otobanda da 125 i geçmeden giderim. O kadar yol gidip de.. Gittiğim yolların içinde en geniş, en boş, en temiz yolda, şaka gibi bir sürat ile hız cezası yemek çok zoruma gitmişti.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi zaten düz yolları bıraktılar böyle düşük hız tabelaları başında bekliyorlar o zaman daha katmerli oluyor ceza. karşı yönden gelen arabaların selektörlerini takip etmekten helak oluyorum. karşı taraf boşsa yiyorsun cezayı. dikmen yokuşundakine ne diyeceksin. yokuş aşağıya koy tamam ona birşey demiyorum. ama yokuş yukarı hız kesmek nedir ya.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tecrübeyle sabittir boşuna uğraşmayın zira sende foto varmış bende hiçbişi yoktu 2 sene önce dur demişlerde bana durmamışım benim haberim yok ellerinde resim falanda yok,itiraz ettim mahkemeye verdim emsal belge götürdüm mahkemeye mahkeme belki devam ediyor eme ben bıktım vazgeçtim zamana acıdım git gel hattı hesabı yok.sonunda 40 tl falan fazlasıyle ödedim.lanet olsun diyorum.o polislere de hakkımı helal etmiyorum.
Bence öde derim.belgeleri var en azından.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgi ve tavsiyeler icin Tesekkur ederim. Ama Yarin ben adliyeye gidip bir Kac is bilenle, hukuki sonucun ne olacagini konusacagim. Bakalım ne diyecekler? Haberdar ederim sizi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;408875
Bilgi ve tavsiyeler icin Tesekkur ederim. Ama Yarin ben adliyeye gidip bir Kac is bilenle, hukuki sonucun ne olacagini konusacagim. Bakalım ne diyecekler? Haberdar ederim sizi
Bence değmez,"ülkemizde adalet aramak kerhanede bakire aramak gibidir"demiş nazım hikmet yıllar önce değişen bişi yok inan böyle ben zerre kadar bu ülkede adaletin olduğuna inanmıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;408884
Bence değmez,"ülkemizde adalet aramak kerhanede bakire aramak gibidir"demiş nazım hikmet yıllar önce değişen bişi yok inan böyle ben zerre kadar bu ülkede adaletin olduğuna inanmıyorum.

Eger aramazsan, varsa da bulamazsın adaleti! Kendin, elinden gelen çabayı göstereceksin ki, var olmayan adalet gölgesini dahi sunabilsin sana. Bence Boyle düşünüp, geri çekilerek, adaletsizliği şiar edinmiş insanların ekmegine yağ süreriz bu ülkede. Biz hakkımız olani arayalım, kadercilikten uzaklaşalım, caba gösterelim; varsın olmuyorsa da olmasin!

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
70km\s hız sınırı olan ipekyolda 79 la radara girdim yani %10la beraber sadece 2km\s ama yazdı tabi. Ceza makbuzu koçanının hepsi önceden imzalı koçanı ellerine verip "bitirin gelin" diyorlar malesef :(

Bu arada 15 gün içinde öderseniz %25 indirimli, devlet kampanya yapmış 4 radarın 1i bedavee :hanz:

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz yolda hız sınırı 70 km. Benim bildiğim, aynısı izmir çıkışında da geçerli. Mutlaka tabelalar vardır hız sınırı ile ilgili. Ve tabela olduktan sonra, isterse otoban olsun, diğer hız sınırları tabela aksini belirtmedikçe geçerlidir. Otoyolda bile 90 km. Tabelası varsa 120 ile gidemezsiniz. Bursa'da bence de biraz anlamsız hale getirmişler ama, haksız konuma düşeceksiniz. O yüzden cezayı bir an önce ödeyin. Yine de mahkemeye gidecekseniz ondan sonra gidin.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız! Ama deneyimli bir adliye muhabiri olarak ben yine de bir araştıracağım :)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Murat bey öncelikle çok çok geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin derler ama haksız yere para ödemeninde luzumu yok bu durumda. Öncelikle cezanızı ödemeden yani ilk 15 gün içersinde gerekli araştırmaları yapın ondan sonra karar verin ödeyip ödemeyeceğinize çünkü ödediğinizde suçu kabullenmiş statüsünde değerlendirirler sizi bilginiz olsun. Ödemez de davayı kazanırsanız sıkıntı yok ama kaybederseniz mahkeme ve avukatlık ücretlerini de sizden tahsil ederler. Bir kötü yanı ise eğer şikayetçi olduğunuz kurum ters bir kurum ise davayı kazandıktan sonra birde maddi ve manevi tazminat davası açabilir size bilginiz olsun. Bu tarz bir olayı Tedaş'ta yaşamıştık ve 4. yıl sonunda kayıp param 8000 tl tedaşa ödediğim 15000 tl. Allahtan sonradan kararı bozdurduk da paramızı aldık, ama yasal faizini vermediler nedense.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tecrübeyle sabit; Öncelikle 15 gün dolmadan ödemeyi yapın.
Sonra itiraz edecekseniz, sebepleri ve ödeme makbuzunuzla mahkemeye başvurun.
Kazanırsanız, para iadesi alırsınız.
Kazanamazsanız ki bu durumda kazanamayacağınızı düşünüyorum; boş yere indirimi kaçırmamış olursunuz..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fastbreak79;408913
...isterse otoban olsun, diğer hız sınırları tabela aksini belirtmedikçe geçerlidir. Otoyolda bile 90 km. Tabelası varsa 120 ile gidemezsiniz...
Kesinlikle.:kat:
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;408901
70km\s hız sınırı olan ipekyolda 79 la  radara girdim yani %10la beraber sadece 2km\s ama yazdı tabi. Ceza  makbuzu koçanının hepsi önceden imzalı koçanı ellerine verip "bitirin  gelin" diyorlar malesef :(

Bu arada 15 gün içinde öderseniz %25 indirimli, devlet kampanya yapmış 4 radarın 1i bedavee :hanz:
Ne Rafıksın sen var ya!:rm:

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
70 Km lik yolda %10 tolerans ile 78 ile ceza yazılır. Siz 89 la ihlal yaptığınız için,Fotograflı (belgeli) cezalarda karar aleyhte oluyor Mahkeme masrafı ile davayı %90 kaybedersiniz. Eğer uğraşmak istiyorsanız cezaya itiraz ediniz ama pek umutlanmayın derim. Kolay gelsin.