škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mikrofonlu kulaklıkla ilgili bir garip soru

anka · 7 · 1918

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anka

• Amatör Detaycı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben şu kocaman mikrofonlu kulaklıklardan alıp onu nokia 5800'a uydurmak istiyorum. Şimdi bu operatör kulaklığı da denilen mikrofonlu kulaklılarda malum çift çıkış var, 5800'da da tek giriş var elimde bozuk bir orijinal 5800 kulaklığı var acaba diyorum philips marka bir kulaklık alsam onun 2 girişi tek girişe çevirmeyi başarabilir miyim?
Böyle birşeyi neden yapıyorum sorusunu duyar gibiyim, arkadaşlar şöyle kardeşim bir kulak problemi yaşadı ve şu telefon kulaklığı gibi kulak içine giren kulaklıklardan kullanamıyor, ama telefon ile de günde 1 saat kadar konuşuyor hem işi gereği hem de nişanlı falan olunca konuşma uzuyor. Bluetooth kulaklık baş ağrısı yaptı onu da kullanmıyor. Benim aklıma bu seçenek geldi baya araştırdım ama böyle bir kulaklık veya çift girişi tele çeviren bir aparat göremedim.
Bilen arkadaşların yardımı lazım. Lehim falan elimden gelir çat pat, yapabilirim o tip şeyler ama çok teknik konuşulduğunda bazen olayın can damarını kaçırabiliyorum.
Şimdiden teşekkürler...:gkhn:

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir kere 6600'ımın eski kulaklığını meraktan parçalamıştım. Ses sisteminden anladığım halde o kabloyu çözememiştim. İçinde saçak gibi kablolar var, birbirine eklemeyi geçtim ayıramıyorsun bile :) Ama varsa bir yöntemi ve bilen varsa aydınlatsın öğrenelim. Ben de hep merak ederim bu tarz şeyleri. Evde bilgisayarıma bağlı 1+1 ses sistemindeki ufacık amfiye eklemeler, modifiyeler yaptım ama kulaklıkta kullanılan kabloyu çözemedim bir türlü :D

Çevrimdışı anka

• Amatör Detaycı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Doğru söylüyorsun Volkan o iplerle bakır kabloları nasıl sarmışlarsa işin içinden çıkmak zor geliyor. Birde 5800'daki hem mikrofon hem kulaklık aynı girişte 4 boğumlu bir jak var.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman iş daha da karmaşık bir hal alıyor :) İnternette falan hiç araştırdınız mı peki, var mı bir bilgi falan nasıl yapılacağı ya da yapılabilirliği ile ilgili. Anılarım depreşti birden :hanz: Yurttaki kulaklıkları toplayıp parçalamaya başlayacağım şimdi :D

Çevrimdışı anka

• Amatör Detaycı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Baktım da çok işe yarar bilgi yok, şöyle dönüştürücü bir aparat olsa hiç uğraşmam :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5800 ü bilemiyorum ama ben e63 kullanıyorum, kulaklık jackı, bildiğiniz kulaklık jakı, ama uç 3 değil, 4 bölümlü...yani 2 kanal (R/L), 1 mikrofon ve 1 de ortak şasi olmak üzere...yapmanız gereken orijinal kulaklığı söküp uçlarını tespit etmek...ya da hiç gerek yok, kullanmak istediğiniz mikrofonlu kulaklığın kablosunu söküp, orjinal 5800 kulaklığının kablosuna adapte etmek...resim paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım...kolay bir iş..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kablolu Bluetooth kulaklıklardan denediniz mi?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI