škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

önden gelen ses...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;

Aracım 2004 model 155bin km. de, ön takım komple değişti desem yeridir. Akslar, rotlar, ön amortisörler, disk ve balatalar, amortisör üst takozları rulmanları vb. Tüm parçalar değişti. Yok yok gene yok. Bu araba bana kafayı yedirecek. Gene ses var. Ya usta tırt, ki olabilir. Başka usta bakmam gerekiyor.

Sorun şu: Frene bastığımda grık ediyor, kalkacağım zamanda grık ediyor. Sanki bir boşluk var ve o boşluk devamlı ses yapıyor. Direksiyonu çevirdiğimde de aynısını yapıyor. Tak tak tak diye sesler geliyor. Direksiyon kutusunu da tamir ettirdim bu arada.

Başına böyle bir sıkıntı gelen var mı?

Teşekkürler ...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
durup kalkmadaki sesi tabla burcu yapabilir.
 bahsettiğim şu parça:

sağlı sollu ikisi de değişmesi lazım . bu resimdeki gibi iki kollu değil de 4 kollu olanını alın.

Direksiyonu çevirince gelen sesi de amortisör takozu ya da rot başı yapabilir.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;577496
durup kalkmadaki sesi tabla burcu yapabilir.
 bahsettiğim şu parça:

sağlı sollu ikisi de değişmesi lazım . bu resimdeki gibi iki kollu değil de 4 kollu olanını alın.

Direksiyonu çevirince gelen sesi de amortisör takozu ya da rot başı yapabilir.

Umarim usta bunu anlar. Bu sefer baska ustaya götürmeyi düsünüyoru. Cevap icin tesekkur ederim...

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle sorun aks lalesinden, bilyalarından yada frezesinden kaynaklanıyor. Sökülüp temizlenip dikkatlice incelenecek. 155.000 km az değil

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;577618
Büyük ihtimalle sorun aks lalesinden, bilyalarından yada frezesinden kaynaklanıyor. Sökülüp temizlenip dikkatlice incelenecek. 155.000 km az değil

Şu an durumlar müsait değil. Maaşı alınca inşallah göstereceğim ustaya daha sonra yazarım sonucu. Teşekkürler ilginiz için...

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadalar merhaba ;
Bugün rot balansciya gösterdim arabayi.
Rotil ve rot milleri degisecek dedi. Yarin arabayi bìrakacam bakam baska bir tamirciye. O ne yapacak bakalim.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2016, 23:56:31 Gönderen: varadin »

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;578223
Arkadalar merhaba ;
Bugün rot balansciya gösterdim arabayi.
Rotil ve rot milleri degisecek dedi. Yarin arabayi bìrakacam bakam baska bir tamirciye. O ne yapacak bakalim.
[MENTION=10146]varadin[/MENTION],
Bir başka başlıktada yazmıştım.Öndüzenle ilgili olabilecek sorunlarda servis yada özel servislerden önce iyi bir rot balansçıya gitmek hem zaman hemde para kaybını önler.Adamlar direksiyonun duruşundan,rotiller rotlar vb. bir yığın parçayı hem kontrol ediyorlar hemde gözle fark edilemeyen boşluk yada eğrilikleri ölçerek kontrol ediyorlar ve listeyide ele tutuşturuveriyorlar.
En iyisini yapmışsınız.:ok:

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba;
Rotil ve rot milini degistirdikten sonra ses kesildi. Fakat frene basip birakildiginda bu sefer ses geliyordu. Frene durdugu  yerde bastigimda kitir kitir ses geliyordu.
Frencinin bir tanesine gittim, Westinghouse bozuk dedi. Bir tanesine gittim, tekerden gelebilir sökmemiz lazim dedi. En son küçük sanayi de bir Hasan USTA var. Adam isin erbabiymis. Hemen anladi. Direksiyonu saga sola yap dedi. Iki tane civata ayari yapti ses kesildi. Sonra lifte  aldi, ön tekerlekleri söktü. Fren burclari var lastikten, Adam onlari plastik takmis. Fren balatalari sìkìstìrdìgì zaman balatalari tekrar geri gelmesi gerekirken sìkìsìp geri gelmemesinden ötürü. Ses  yapiyordu kitir kitir. Yani her zaman fren ile gitmisik. Neyse USTA lastik burclari degistirdi. Ses mes kalmadi Allah ondan razi olsun.

Bursa'da yasiyor ve fren konusunda sìkìntì çekiyorsanìz mutlaka o ustaya gidin. Reklam yapmiyor. Sìkìntì çeken arkadaslarìma yardimci olmaya çalìsìyorum.

Iyi günler hepimize...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;578774
Gecmis olsun. Usta var ustacik var iste.

doğru diyorsunuz. ilk defa işin ehli bir usta gördüm. ne yaptığını bilen.