škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kilit motoru...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba;

sorunum uzaktan kumandanın bazen kapıları kilitlemesi bazen de kilitlememesi. bugün kilitçiye gittim. durumu izah ettim bana direk kilit motoru bozulmuştur. pazartesi sabah getir hallederiz dedi. kilit motoru mu var arkadaşlar? yoksa adam ezbere mi konuştu. 100 liraya hallederiz dedi bu arada.

diğer bir husus da arka bagaj kapısı. bazen açılmıyor. sol arka kapıyı bir defa açıp kapadığınız da açılıyor.

sizce nedeni nedir arkadaşlar? konfor ünitesinden olma ihtimali veya kilitten olma ihtimali var mıdır?

arabayı satacağım allahın izni ile onu da yaptırıp eksiksiz bir şekilde vereceğim inşallah yeni sahibine.

teşekkür ederim...
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2016, 19:18:26 Gönderen: varadin »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazen kitleme bazen kilitlememenin pek çok sebebi olabilir.

Konfor beyninden kilit motoruna giden kablolar var. O kabloda kopukluk varsa olabilir. Genelde kapının oradaki körükten kopuyorlar

Kilit motoruna giren kısmında temassızlık-oksitlenme olabilir

Motorun komple bozuk olması da sebep olabilir.  En azından başından konuşun. Sorunu çözemezse  olanı da bozmasın.

En kötü ihtimal de konfor beyninden olabilir.

Bagaj kapısının açılıp açılmaması da ön kapı ile ilgili sanırım. Ön kapıdaki switch arızalı ise, bagajı açmaz.

Eğer işinin ehli biri değilse kilit motorunu bozabilir. DOlayısıyla çıkma kilit satan yerleri de aklınıza yazın.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;576215
Bazen kitleme bazen kilitlememenin pek çok sebebi olabilir.

Konfor beyninden kilit motoruna giden kablolar var. O kabloda kopukluk varsa olabilir. Genelde kapının oradaki körükten kopuyorlar

Kilit motoruna giren kısmında temassızlık-oksitlenme olabilir

Motorun komple bozuk olması da sebep olabilir.  En azından başından konuşun. Sorunu çözemezse  olanı da bozmasın.

En kötü ihtimal de konfor beyninden olabilir.

Bagaj kapısının açılıp açılmaması da ön kapı ile ilgili sanırım. Ön kapıdaki switch arızalı ise, bagajı açmaz.

Eğer işinin ehli biri değilse kilit motorunu bozabilir. DOlayısıyla çıkma kilit satan yerleri de aklınıza yazın.

Bursa'da bu isi laiki ile yapan bir yer biliyor musunuz arkadaslar.
Bir de bu ön kapi switch'i nerede? Arka bagaj kilidi ile ilgili olan...

Tesekkurler...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şoför kapısındaki kilit arızalıdır sanırım hatta farlar açık kaldığında ikaz seside alamazsınız kapıyı açınca aşağıdaki konu başlığında anlatmıştım.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30031

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;576238
Şoför kapısındaki kilit arızalıdır sanırım hatta farlar açık kaldığında ikaz seside alamazsınız kapıyı açınca aşağıdaki konu başlığında anlatmıştım.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30031

Evet ikaz sesi bazen geliyor bazen gelmiyor. Buyuk ihtimal kilitte sìkìntì vardìr dlye düsünüyorum Ben de. Ama o kilitcinin direkman kilit motoru demesi beni killandirdi.

Tesekkurler

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;576264
Evet ikaz sesi bazen geliyor bazen gelmiyor. Buyuk ihtimal kilitte sìkìntì vardìr dlye düsünüyorum Ben de. Ama o kilitcinin direkman kilit motoru demesi beni killandirdi.

Tesekkurler

Kapı kilidindeki 1 tl lik switch değişecek o kadar.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;576298
Kapı kilidindeki 1 tl lik switch değişecek o kadar.

Vay arkadas ya 1 tl'lik switch icin benden 100 TL mi isteyecek yani. Zamanim olsa söküp yapardim ama zamanim yok.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Switch basit birşey de işciliği uzun. 2 sene önce 70 lira verdim.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet parça ucuzda işçiliği biraz zor uğraştırıyor.