škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ne denir ki!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sTSo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çok çok geçmiş olsun hocam senin kadar olmasa da benimde tomponu mahvetmişlerdi mecbur kaskodan yapıldı kamera bulamadım poliste bulamadı

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok gecmis olsun, Allah belasini versin yapanin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı acaracar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun hocam. Kameradan birşey çıktı mı?

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim herkese. Vuran aracın plakasını bulduk. Kamyonmuş. Adamın ismini de buldum. Bakalım yarın gerekli yerlere gidicem. Araçta değer kaybı oluştu haliyle bunun için be yapabiliriz bileniniz var mı?

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam geçmiş olsun, Sonuna kadar gidip hakkınızı arayın arabayı ne hale getirmiş şerefsizler :mad:

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, lokal olarak boyatmaya çalışın iyi bir ustadan fiyat alın uygun çıkarırsa cepten yaptırın, kesinlikle değişime yada yetkili servise gitmeyin, değişimlik durum yok.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Vuran kişi arabayı mahvetmiş resmen. Büyük araç olduğundan ve muhtemelen geri geri geldiğinden fark etmemiş bile olabilir. Ancak davacı olun. Başka türlü çözülmez bu konu.
Bu arada kapıyı değiştirin bence. Macun, boyalı kapıdansa değişmiş kapı daha makul. Hasar kaydı olur demiş arkadaşlar ancak her türlü olacak. Aracınızı da alalı 1 ay oldu. Ben bu arabayı alacak olsam değişmiş, sıfır kapı olmasını tercih ederim. İnsanımız bunlara neden takılır anlamam.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadasim gecmis olsun. Bu kadar buyuk olmasa da benim de basima geldi ama benim ki C sutunu üst kismi yaklasik 10cm uzunlugunda yaklasik 0.5cm genisliginde alttaki astara kadar derin cizik vardi. Sanirim kasali bir kamyonet yapti ya da boyle sitede Merdiven falan tasinirken gecerken derin yarmislar orayi, yapani bulamadim kamera körde kalmisti. Mecbur Mapfre sigortanin Genel Servisinde Mini onarim icin gittim, boya gerekir ama yaptirma abi yazik olur 1 aylik araba dedi, orda boya hazirladilar mini onarim icinde rutus yaptilar ve öncesinde hafif gocuk olan yeri cektiler disari. Suan belirli bir goruntusu var ama allahtan cok belli degil rutus yapilan yer. Ama 2 gun kendime gelemedim nasil bir vicdan yapti gitti 1 aylik arabayi diye dusundum. Sana tavsiyem adami bulduysan kaskoya gitmeden cok iyi bir usta bulup en kaliteli malzemeleri kullanarak cok cok ozenerek o bolgeyi yaptir, kapi degismeden kaynak, cekme ve lokal boya ile halleder orayi usta. Renk tonu cok onemli arkadasin dedigi gibi onu sase numarasindan bakip direk sisteme giriyorlar ordan rengi uretiyorlar zaten. Herseyi kaliteli ve titiz yaptir, o serefsiz ile de anlas tum masraflari odeyecegini belirt yoksa mahkemeye verecegini soyle vurup kactigi icin. Umarim birdaha boyle birsey yasamazsin, Allahtan bulmussun adami. [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] kardes kapi orjinal, elektrik aksam orjinal, sadece bir cizgi yirtik icin yazik olur, Bunu kaynakla lokal boyat, fotolari da tuttun mu lokal boya satis sirasinda tespit edilse bile dersin cizdiler ondan boyandi. Kapi degistir bi de bunu Kaskoda goster bildigin en ay 4000TL duser aracin degeri yaziktir gunahtir bir cizik icin kaza olmamis birsey olmamis. Sanayide yaptirinca Tramerde de cikmiyor sonucta
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2016, 22:42:31 Gönderen: jackalcarlos_18 »

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun.

bana da aynısı oldu. araba biraz çamurluydu, hemen farketmedim. sol arka teker üstüne vurmuşlar, boyayı da kaldırmışlardı. motor tekeriyle vurmuş gibi bir şey. yepyeni araba, amma nereden bulacaksın... siz yine iyi bulmuşssunuz.

geçen gün de aynı şekilde evin önünde kapalı aynayı kırmayı, üstelik büyük bir vicdanı rahatlıkla gitmeyi başarmışlar.

yahu kul hakkıdır, inersin bakarsın. varsa bir zarar telefon bırakırsın. nasıl rahat ediyorlar, uyuyorlar anlamıyorum. en azından verdiğin zarara bak.

tampona filan vursa kırsa, sürtse bir şey demeyeceğim. vuruksuz araba olmaz, olur. zaten tampon bunun için değil mi... amma aracın şasiye zarar verince insan ne yapacağını bilemiyor. nasıl rahat ediyorlar böyle?

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun hocam. aracınıza sürten arkadaşı video kaydıyla polise gidip polise çağırttırabilirsiniz. ama polisin de yapacağı birşey yok en fazla sizin aranızda kavga çıkarmadan tutanak doldurmanızı sağlar. kamyonun sigortası işlemi yapacaktır. ve değer kaybınız da sigorta firması tarafından karşılanır. ama piyasa değeri 4 bin düşecekse en fazla 1200-1300 tl öder sigorta.. benzeri basımıza gelmişti oradan biliyorum.. ama bence o kamyoncuyu Allaha havale edin ve 500-600 tl vererek cebinizden yaptırın. aracınız 4 bin değil 1500 2000 tl arasında değer kaybedecektir. her halükarda karda olursunuz. sinirinize yenik düşmeyin toplam faydaya bakın derim ben size... ben olsam gider kendi cebimden yaptırırdım sonra da kamyoncunun evini bulur bir gece gider kamyonunun yanına yaptığı şeyin nekadar yanlış olduğunu bir kaldırım taşının üzerine yazıp ön camın oradan içeri bırakırdım ;) ama siz dediğimi yapın yaptığımı yapmayın :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kapıda yırtık var. Sonuç olarak sadece boya ile halledilemeyecek bir operasyon. 500-600 liraya yapılabileceğini sanmıyorum C sütünu ile birlikte. En az 1,000-1,500 TL'yi bulur. Kendisi yaptırsa bu para cebinden çıkacak, üzerine de lokal boyalı olacak aracın değeri 1500 daha düşecek. Toplamda zarar 3,000 TL.
Diğer yandan karşı tarafın sigortasından yaptırsa para vermeyecek, değer kaybı parasını da alacak. Zararı daha az olur gibi bence.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Komşular plakayı görmüş ordan buldum adamı ama inkar ediyor. Kamera kaydını yarın alabileceğim. Adam, yok abi benim kamyonda hiç boya izi yok yatağımdan kalktım gittim baktım diyor. Kamera kaydını beklicez artık

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;600477
Komşular plakayı görmüş ordan buldum adamı ama inkar ediyor. Kamera kaydını yarın alabileceğim. Adam, yok abi benim kamyonda hiç boya izi yok yatağımdan kalktım gittim baktım diyor. Kamera kaydını beklicez artık

Hep öyle derler zaten, önemli olan şu parayı tahsil edebileceğin biri ise resmi olarak şikayetlerini yapacaksın; Allahlık biri ise bildiğin sağlam iş çıkaracak birinde para ile yaptıracaksın;parayı kamyoncu ödeyecek.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam çok büyük geçmiş olsun. Hiçbir şey insan canından sağlığından mühim değil.  En büyük dertlerimiz bunlar olsun, hallolur bir şekilde bu kadar yıpratma kendini. Sağlık olsun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Değer kaybını "kıymetli" insanlarımız bir dolandırıcılık yöntemi olarak kullandığı için o ödemeler için kapsam değişikliği yapıldı.

Araca civata ile bağlı ( örneğin tampon ) parçaların aldığı hasarlar değer kaybı yaratmasına rağmen değer kaybı kapsamında değerlendirilmiyor ve doğal olarak da ödeme yapılmıyor.

Fotoğraftan çok fazla detay göremesem bile kapı değiştirecek bir durum yok. Orayı düzeltip lokal olarak boyadıktan sonra teslim edecekler.