škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü zayıf uyarısı çıktı

ilkerol · 25 · 13858

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;609148
iyi önemli bişey yokmuş. geçmiş olsun ilker

Alıntı yapılan: hknardru;609139
umarım öylelikle hallolmuş olur, bir sorun çıkarmaz inşallah..:) bir sorun olursa da zaten garantiden akünün değişimi yapılır artık..

Teşekkür ederim  :)

Alıntı yapılan: kavih;609180
ben konu başlığını yeni görüyorum. bu konuda, arabam değişecek kadar tecrübem oldu. aracınızın üretim tarihi ne zaman, biliyor musunuz?

Üretim tarihine nereden bakabilirim hem bu vesileyle öğrenmiş olurum.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;609269
Teşekkür ederim  :)

Üretim tarihine nereden bakabilirim hem bu vesileyle öğrenmiş olurum.

şaşe numarasıyla telefondaki MySkoda uygulamasına girince orada üretim ayı görülüyor. başka nasıl bir yöntemi vardır bilmiyorum. amma muhtemelen satın aldığınız tarihten en fazla 2-3 ay öncesidir diye tahmin etmekteyim. eğer galeride çok beklememişse siz almadan aracınız.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;609290
şaşe numarasıyla telefondaki MySkoda uygulamasına girince orada üretim ayı görülüyor. başka nasıl bir yöntemi vardır bilmiyorum. amma muhtemelen satın aldığınız tarihten en fazla 2-3 ay öncesidir diye tahmin etmekteyim. eğer galeride çok beklememişse siz almadan aracınız.

Dediğiniz programı indirdim, üretim tarihi 5 Nisan 2016 gözüküyor.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;609429
Dediğiniz programı indirdim, üretim tarihi 5 Nisan 2016 gözüküyor.

benim de değişen aracım şubat 2016 üretimiydi. aküyle ilgili o araçta problem yaşamıştım. şuanki aracım temmuz 2016 üretimi. diğer araçtan farklı olarak akünün yanında küçük siyah bir kutu var.

şu fotoğrafta akünün yanında olan kutu:

önceki şubat 2016 üretim aracımda bu kutu yoktu. daha sonra başka bir octavia modelinde bu kutunun olduğunu görünce, yeni gelen araçta da bunu görünce ve eski araçta bu kutu olmayınca bununla ilgili olduğunu düşündüm.

şöyle ki;

bu küçük kutunun işlevi aracın aküsüne yardımcı geçici bir enerji oluşturmak, diye biliyorum.

dolayısıyla da o kutunun olmadığı fabia araçlarda mevcut akü yetersiz kalıyor ve buna benzer problemler çıkıyor.

mayıs 2016 öncesi araçlarda bu kutunun olmadığı gibi bir tezim var. ancak teyit etme şansım yok maalesef. rica etsem sizin aracınızda bu kutunun olup olmadığı konusunda bilgi paylaşabilir misiniz? eğer yoksa, yaşadığınız problem bundan kaynaklanmaktadır.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12914]kavih[/MENTION]
 Bugün bakabildim evet bende de var o kutudan. Gariban ankara nin ayazında kaldı bir de fazla yürütmedim galiba ondan dolayı kendini şarj edemedi. Esas şimdi gireceğiz bakalım bu ılık havalarda ne yapacak.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;609562
[MENTION=12914]kavih[/MENTION]
 Bugün bakabildim evet bende de var o kutudan. Gariban ankara nin ayazında kaldı bir de fazla yürütmedim galiba ondan dolayı kendini şarj edemedi. Esas şimdi gireceğiz bakalım bu ılık havalarda ne yapacak.

öyleyse benim tezim doğru değil. amma belli de olmaz benden söylemesi, benim aracın aküsü temmuz sıcağının ortasında bitmişti, istisnasız her gün çalışmasına rağmen.

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akü yanındaki kutuda motor bölmesi sigortaları var. Açıp bakmıştım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12100]cafkar[/MENTION]

çok teşekkürler bilgi için. aslında ben bunun fren enerjisi geri kazanım sistemi ile ilgili olup olmadığını hakkında şüphe ettiğim için merak ediyordum.

acaba, standart olarak fren enerjisi kazanım sistemi bütün fabia'larda var mı? bir süredir Skoda sayfasında donanım kısmındaki listede standart olarak görülüyor. ancak eskiden var mı idi emin değilim, eskiden sadece reklam olarak görselli sayfalarda vardı.

belki de bundandır bilmiyorum...

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fren enerjisi kazanımı olsa bile çok verimli çalıştığını düşünmüyorum. Ya da şöyle olabilir, ben çok fren kullanmam dolayısıyla enerjiyi geri kazanamıyor galiba. Bu s&s lu sistemler çok enerji çekiyor ve bu enerjiyi geri kazanmak zor oluyor anladığım kadarıyla.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;609473
benim de değişen aracım şubat 2016 üretimiydi. aküyle ilgili o araçta problem yaşamıştım. şuanki aracım temmuz 2016 üretimi. diğer araçtan farklı olarak akünün yanında küçük siyah bir kutu var.

şu fotoğrafta akünün yanında olan kutu:

önceki şubat 2016 üretim aracımda bu kutu yoktu. daha sonra başka bir octavia modelinde bu kutunun olduğunu görünce, yeni gelen araçta da bunu görünce ve eski araçta bu kutu olmayınca bununla ilgili olduğunu düşündüm.

şöyle ki;

bu küçük kutunun işlevi aracın aküsüne yardımcı geçici bir enerji oluşturmak, diye biliyorum.

dolayısıyla da o kutunun olmadığı fabia araçlarda mevcut akü yetersiz kalıyor ve buna benzer problemler çıkıyor.

mayıs 2016 öncesi araçlarda bu kutunun olmadığı gibi bir tezim var. ancak teyit etme şansım yok maalesef. rica etsem sizin aracınızda bu kutunun olup olmadığı konusunda bilgi paylaşabilir misiniz? eğer yoksa, yaşadığınız problem bundan kaynaklanmaktadır.

Hocam o kutu kinetik enerji geri kazanım sistemi. Fabia üretildiği 2015 yılından beri var, ama yeri farklı olabilir. Siz fren yaptığınız zaman enerjiyi depoluyor.