škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Saç Jantı Sprey Boyayla Boyasam?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Saç jantlar balkondaydı.  Biraz pas yemişler . Siyah sprey boyayla girişsem ne olur?

Zımpara..vs yapmama luzum var mı?

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Pas yemiş yüzeyi zımparalamanız lazım ilk öncelikle. Sonra boyaya bilirsiniz.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seneye aynı hale gelmesini istemiyorsanız, zemini zımparalayıp temizlemeniz gerekir, hatta büyük bi fırınınız varsa, fırın boya olur, ömrü dahada uzar.:)
boyama isin en az zaman alan kısmı aslında, pıs pıs sık geç, boya isinde önemli olan zemini hazırlamak.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;522510
Seneye aynı hale gelmesini istemiyorsanız, zemini zımparalayıp temizlemeniz gerekir, hatta büyük bi fırınınız varsa, fırın boya olur, ömrü dahada uzar.:)
boyama isin en az zaman alan kısmı aslında, pıs pıs sık geç, boya isinde önemli olan zemini hazırlamak.

sığarsa evdeki arçelik turbo fırına atabilirim aslında , hanım görmeden. Görürse de sana güveç yapıyorum derim artık :D

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde eskilerden kalan tekli bir jantım vardı boyası yıpranmıştı. Bende kollarımı sıvadım giriştim. işte resimleri yardımcı olur umarım.:D

Paslı boyası kabarmış yerleri tel fırça zımpara yardımıyla kazıdım.Ben sadece jantın sağ ve sol yanları boyadığım için sırt kısmını maskeledim. Esas marifet burada diyebilirim çünkü en çok burası ugraştırıyor sabır+güç+zaman
Antipas atmadan jantı bi güzel yıkadım üstündeki pas tozu yag vs. kalmasın diye.

Anti pas/astarlı hali

Siyah mat spreyle boyanmış hali.Boyadıktan sonra en son boyanın kurumaya yakın vernik atıp bitiriyoruz.

Malzeme olarak
Polisan siyah mat akrilik sprey boya
Polisan sprey vernik
Motip astar antipas
Tel Fırça zımpara(boyayı sökmek için kalın zımpara 100-200)

Vernik attığım resimleri çekemedim vernikten sonra bazı yerler çok ince pürüz oluyor oraları 1000lik 2000lik zımparalarla(daha çok mobilya boyacılarında bulunuyor) ince ince zımparalayıp halledebilirsiniz ben öyle yaptım sonrasında arabada kullandıgım pasta geçtim üstüne eski halinden çok çok iyi oldu.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2015, 09:19:35 Gönderen: maviselx »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@maviselx siz ne yaptin bea? Bak hatlarim karisti. O sac jant sifirdan imal edilirken o kadar emek harcanmamistir. Elinize kolunuza saglik

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biri firina koy diyor oteki astar mastar diyor. En iyisi evdeki odanin birini boyahane yapayim. Bir de kompresör ile yuruyen palet alayim oh mis.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
DDŞ elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.Burada bana maliyeti max. 40TL oldu belki gitsem 50-60TL ye sıfır alabilirdim ama bence burada önemli olan kendi yaptığımız işten zevk haz almak diğer arkadaşlara da yol göstermek.:D:gaz:
Bu arada yukarda yazmayı unutmuşum astar boya ve vernigi 2şer 3er kat attım. Her attıgım katta 5-10 dk kurumasını bekleyerek uyguladım.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla milyoncudan dandik sprey boya aldim.  Boyarim gecerim.
benim endisem agirlikta  dolayi jantin balansini bozar mi?