škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

çarpışma testleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dentost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar herkese merhaba .foruma yeni üye oldum.sıfır araç almak için araştırma yapıyorum.octaviayı çok beğendim.fiyatta güzel herşey ok.sonra birşey dikkatimi çekti.çarpışma testlerini bir inceleyim dedim.2004 te yapılan test 4 yıldız sonra hiç test yok.sizce bunun mantıklı bir sebebi varmı yoksa bu araçta güvenlik sıkıntısımı var.herkese iyi günler dilerim.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
model değişecek diye konuşuluyor. geçen gün kardeşin kocasıyla konuşuyorduk. onlara da octavia'yı göstermiştim. sonra focus aldılar. her açıdan baktık. focus daha bir iyi geldi. üstelik aynı fiyatta donanım focusta fazla. önce ona bir bakın. model de yeni.

Çevrimdışı dentost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yaptığım araştırmalar ne kadar doğru bilmiyorum ama yeni çıkacak rapid modeli fabiadan uzun yeni oktaviadan kısa olacakmış.4380 mm gibi bir uzunluk olunca yeni oktravia yı 4800 mm gibi bir rakama çıkaracaklarmış.anlamış değilim ama vardır bir düşündükleri diyorum.
açıkçası saç kalınlığı çok güven vermişti bana ama şu an farklı düşünüyorum.tabi kullanıcılar daha doğru yorum yapabilirler...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superbler o boyda octavia'da sanmıyorum o kadar uzun olsun.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bu platform tekrar girse de 4 yıldız alacağı için sokmadılar

Ha öte yandan 2001 octavia ile 1 kez ben hafif-orta şiddette, 1 kez de babam büyük sayılabilecek bir kaza yaptı. Ben aniden önüme çıkan araca arkadan vurdum. Babam da kontrolsüz bir dörtyol ağzında karşıya geçerken yandan hızla gelen başka bir araç yolcu tarafından çarptı..

İkisinde de araç bizleri koruma görevini yerine getirdi.
İlkinde hava yastığı devreye girmedi. İyi ki de girmemiş gerek yoktu çünkü. Ancak ön taraf baya dağılmıştı. 1 ay serviste kalmıştı araç..Emniyet kemeri korudu beni
İkinci kazada ön- sağ yan hava yastıkları açıldı ve anne-babamı korudu.

4 yıldız ile 5 yıldız arasında çok ufak farklar oluyor. Yani bence kafaya takılacak kadar önemli bir fark yok. Octavia sürücüsüne güven veren bir araç. Her aracın şöför koltuğunda bu hissi yakalayamıyorum.. Güvenlik sıkıntısı var bu araçta demek haksızlık olur.

Yeni kasa octavia ise muhakkak 5 yıldızla ayrılacaktır bu testlere girip. Zaten 2012 yılında 4 yıldızlı araç pek kalmadı. Bunun üzerine Amerika'daki kuruluş(geçenlerde haber olmuştu) ortaya çıktı ve daha kompleks çarpışma testleri uygulamaya başladı.

Allah kimseye kaza bela vermesin.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 yıldız sağlamlık testidir 5.yıldızın sağlamlıkla alakası yoktur,5.yıldız yayaya çarpan arac,yaya olanı en az asgari oranda zarar veriyorsa 5.yıldız o araca veriliyor.çarptığında yaya dünya değiştiriyorsa 5.yıldız nafile oluyor.Bende a4 octi ile şiddetli kaza yaptım  3 takla attığım kesindir çünkü sayamadım sonra kanala uçtum 2 kişiydik Allah'ın izniyle burnumuz bile kanamadı.şimdi octi a5 kullanıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
uzun süre özellikler ve fiyat araştırmasını bende yaptım, o kadar çok yorum ve öneri okudum ki. Ama gelin görün ki en sonunda yine sizin içinizin ısındığı araba sizin seçeceğiniz araba oluyor. Bana soracak olursanız bende focus'u hiç beğenmedim, bir arkadaşımla bir kaç sefer uzun yol deneyimim oldu yeni focus ile. o arabadan sonra arabamı seveyim :)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: ozghcttpli;410120
uzun süre özellikler ve fiyat araştırmasını bende yaptım, o kadar çok yorum ve öneri okudum ki. Ama gelin görün ki en sonunda yine sizin içinizin ısındığı araba sizin seçeceğiniz araba oluyor. Bana soracak olursanız bende focus'u hiç beğenmedim, bir arkadaşımla bir kaç sefer uzun yol deneyimim oldu yeni focus ile. o arabadan sonra arabamı seveyim :)

Bende sizin gibi düşünüyorum,fuarda fokusun arka koltuğuna bindim,nerede o octavıadaki ferahlık,genişlik...

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;410171
Bende sizin gibi düşünüyorum,fuarda fokusun arka koltuğuna bindim,nerede o octavıadaki ferahlık,genişlik...

Aaa ama öyle demeyin. Focus inanılmaz harikulade fevkaladenin fevki bir araçtır. Müthiş yol tutar.. Zaten hepimiz de ralliciyiz. Octavia'larımız da her dönüşte savruluyor biliyorsunuz.. :rm:

(Hastayım focus fanatiklerinin, "müthiş yol tutuyor" önermelerine..)

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende eski bir focus kullanıcısıyım araç yol tutuşu ve sağlamlık konusunda gayet iyi fakat yeni focuslar iç mekan ferahlığı olarak çok vasat özellikle bagaj kapasitesi ve yükleme alanı octaviaya ya kıyasla çok küçük sağlamlık konusunda da octaviyadan hiç şüpheniz olmasın, piyasada çarpışma testlerinden 5 yıldız alan çok araç var şuan itibariyle ama büyük bir çoğunlugu octavianın verdiği yol tutuşu ve sağlamlık hissini vermiyo neticede vw gruba ait bir araç aynı parçalar ve şase bir çok araçta kullanılıyo o yüzden octaviayayı ayrıca bir teste sokma ihtiyacı hissetmemiş olabilirler

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.youtube.com/watch?v=zSYctiFKV-k&feature=related

nihayetinde hepsi a5 kasa aynı şase kg olarak aynı ne gerek var ki.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hatırladığım kadarıyla ADAC testinin ayrıntılarında, octavia'ya 4 yıldız verilmesinin sebebinin yan hava yastıklarının en alt donanımda standart olmamasından kırmışlardı. Yoksa kaza sırasında gövdenin gayet rijit bir görüntü sergilediği test izlenirse de görülebilir.