škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süperb active 1.6tdı yeni aldım

chook · 62 · 18318

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet var mı acaba çelik koruma
bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı?
bilgilendirir seniz çok sevinirim

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Active ile comfort arasında herhangi bir fark var mı

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ikisi de aynı plastik koruma var formun diğer linklerinde ayrıntılı bilgi var

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hem aracın yeni olması hemde sizin arabaya yeni yeni alışmanızdan kaynaklanıyor ben 27.000 kmde altea xl aldım 1.6 tdi ilk 1 hafta 9 litre civarı yakıyordum sonra sonra 6-7 lere düştü insan zamanla alışıyor :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet bugün daha sakin kullandım km daha 500 de 6.9 ila 7.3 arası gösteriyordu
yeni olması hasabiyle iyi harelde

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bunlar çok iyi değerler hele rodajdan sonra siz görün :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.6TDI active motor kızdırma yok mu
bugün dizel poloya bindim ondar motor kızdırma işareti yanıyor
sönüyör benim arabada göremedim böyle bişi

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;361100

o özellik var. derecesini bilmiyorum ama soğuk havada kontağı arabayı çalıştırmadan açıp ışığın (yay şeklinde sarı renk) sönmesini bekleyeceksin ondan sonra çalıştıracaksın. ayrıca ek motor ısıtma sistemide var. o özellik ek donanım olarak veriliyor. fabrika çıkış istekli olma ihtimali yüksek. 1.4-1.6 motorlar için 450 , 1.8-2.0 motorlar için 600 kağıt. o heralde araba dururken bile motoru sıcak tutuyor ve benzinli gibi hemen çalıştırma olanağı sağlıyor.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2012, 21:29:09 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;361302
o özellik var. derecesini bilmiyorum ama soğuk havada kontağı arabayı çalıştırmadan açıp ışığın (yay şeklinde sarı renk) sönmesini bekleyeceksin ondan sonra çalıştıracaksın. ayrıca ek motor ısıtma sistemide var. o özellik ek donanım olarak veriliyor. fabrika çıkış istekli olma ihtimali yüksek. 1.4-1.6 motorlar için 450 , 1.8-2.0 motorlar için 600 kağıt. o heralde araba dururken bile motoru sıcak tutuyor ve benzinli gibi hemen çalıştırma olanağı sağlıyor.
bu özelliği ilk defa duydum.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet bu özellik varmı kullanm kılıvuunda bende okudum
ön kıdırma sisemine çok dikkat ettim evet ynıp çok hızlı sönüyor o da havalar sıcak olduğundandır herhalde

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;361100
arkadaşım arabana gönül rahatlığıyla bin. active donanımı olunca tamamen boş sayılmaz.aksesuar eksik. teknik özellikleri tamamen aynı. merak etmeyin. inşallah aracınız arıza vermez ama olursada ekrandan görürsünüz.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kendi sitesinde superb opsiyonel donanım seçenekleri sayfasında var. fiyat listesi başlığı altında "opsiyonel donanımlar"da

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yol tutuş ve motorla ilgili her özellik arabada standard. iç donanım yani lüksle alakalı şeylerde fark var.active, elegance vs.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu ek motor ısıtma sistemine şimdi bir daha baktım. kendi sitesinde aynen şöyle yazmışlar.  "kışın bağımsız yardımcı ısıtmanın yardımıyla aracınızı önceden istediğiniz sıcaklığa getirebilirsiniz, ve ısıtmalı ön ve arka koltukları takdir edersiniz" bu heralde koltuk ısıtma sistemine destek için kullanılan bir özellik. artı klima ısısınıda hemen sağlıyor. adam boşver, alışmamış tarafta don durmaz hesabı bu bizi bozar.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;361435
şu ek motor ısıtma sistemine şimdi bir daha baktım. kendi sitesinde aynen şöyle yazmışlar. "kışın bağımsız yardımcı ısıtmanın yardımıyla aracınızı önceden istediğiniz sıcaklığa getirebilirsiniz, ve ısıtmalı ön ve arka koltukları takdir edersiniz" bu heralde koltuk ısıtma sistemine destek için kullanılan bir özellik. artı klima ısısınıda hemen sağlıyor. adam boşver, alışmamış tarafta don durmaz hesabı bu bizi bozar.
bu sistem genelde ticari araçlarda  veya ambulanslarda kullanılan sisteme benzer az bir yakıt tüketimi ile kabin ısısını sağlayan bir sistem olabilir. mesela şöyle birşey.http://www.webasto.com.tr/urunler-ve-pazarlar/kamyon/tr/html/7942.html