škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

orjinal uzaktan kumanda yerine

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabanın anahtarını birçok yere tamir için bıraktım telefon tamircisinden yetkili servisine kadar ama çalışmıyor.bir kere bir oto markette eleman vardı o yaptı en fazla bir ay çalıştı.şimdi durum yine eskisi gibi.kaskoda olmadıgı için anahtar sistemi değiştirtmek pahalı geliyor.acaba şu alttaki gibi birşey alsam benim sorunu çözer mi?
http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-m-cover-uzaktan-acma-kapama-34b007/productDetails.aspx?productId=otm34b007&categoryId=20029356
yanlız bunu takınca yine orjinal alarmı kullanabilirmiyim? birde buradaki anahtarlar sustalı.arabanın anahtarını buna kopyalatsam problem yaratır mı?
bir kaç kere tamir için o pil takılan göbegi tamirciye bırakıp sadece o anahtarlı kısımla kullanmıstım sorun olmamıştı.bu immobilizer olaylarını hiç bilmiyorum.bu sistemde bir problem yaratır mı?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir şeye hiç gerek yok, bir oto anahtarcısına gidiyorsunuz, şifresini, immosunu, kumandasını güzelce 10 dakikada kopyalıyorlar, sıfır km anahtarınız oluyor, bazı octilerde 3 tuşlu kumanda ile bagaj bile açılabiliyor, şansınız...maliyet 50-100 tl arası tutar...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben arabada bir problem olduğunu düşünüyorum pilleri değiştirip tanıtıyorum.ama açmıyor
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;350047
Böyle bir şeye hiç gerek yok, bir oto anahtarcısına gidiyorsunuz, şifresini, immosunu, kumandasını güzelce 10 dakikada kopyalıyorlar, sıfır km anahtarınız oluyor, bazı octilerde 3 tuşlu kumanda ile bagaj bile açılabiliyor, şansınız...maliyet 50-100 tl arası tutar...

Bu şekilde anahtarı kullanabiliyorsunuz ama alarmı kullanamıyorsunuz.. Sanırım bu octilerin ortak sorunu aynısı bizim arabadada var sürekli kodları unutuyor başka anahtar denedik ondada aynı sorunu yaptı.Tek çözüm konfor ünite değişimi dediler o da 4-5 çeşitmiş sökmeden bilemeyiz dediler.Parça sadece 600 tl birde direksiyon tarafını komple sökecek +150 tl de işçilik alsa 750 tl ki bu da çok para.. Bizde basit çözüm olarak alarmın kornasını devre dışı bıraktık şimdi manuel kullanıyoruz :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kadir sizin kasko vardı galiba oradan hallettirebilirsin belki.bende galiba alarm kablolarını söküp bu uzaktan kumanda sistemi takacagım gibi.birde şimdi aklıma geldi vagcom ile alarm kapatılıyor mu?veya serhan abi a4 octi için alarm hassasiyeti ayarı göstermişti oradan kapanırmı acaba
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;350458
kadir sizin kasko vardı galiba oradan hallettirebilirsin belki.bende galiba alarm kablolarını söküp bu uzaktan kumanda sistemi takacagım gibi.birde şimdi aklıma geldi vagcom ile alarm kapatılıyor mu?veya serhan abi a4 octi için alarm hassasiyeti ayarı göstermişti oradan kapanırmı acaba

Kaskodan yapmak biraz uç kağıt oluyor o yüzden hiç bulaşmadım :) Sana tavsiyem sileceğin al kısmındaki plastikleri sök orada alarmın kornası var onun fişini çıkar işlem tamam:) Alarm bağırmaz ama arabayı açtığında flaşör devreye girer anahtarı kontağa taktığın zamanda söner:)

Elektronikçiler tamirini yapıyor eğer iyi bir elektronikçi varsa 250 tl ye komple üniteyi elden geçiriyor :)