škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.8T araclara chip tuning uygulaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Chip tuning uygulaması nedir arkadaslar ne kadar guc elde edilir nerelerde yapılır soylenenin aksine yakıt tasarrufu mu saglar cogalır mı sarfiyat motora zararı var mıdır ve istenilirse eski haline getirelebilir mi arac..bunlarla ilgili pek cok yazı var ancak herkes kendince yorum katmıs tecribesi olan arkadaslar varsa yada bilgili olan arkadaslar paylasırlarsa cok guzel olur :)

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;268181
Chip tuning uygulaması nedir arkadaslar ne kadar guc elde edilir nerelerde yapılır soylenenin aksine yakıt tasarrufu mu saglar cogalır mı sarfiyat motora zararı var mıdır ve istenilirse eski haline getirelebilir mi arac..bunlarla ilgili pek cok yazı var ancak herkes kendince yorum katmıs tecribesi olan arkadaslar varsa yada bilgili olan arkadaslar paylasırlarsa cok guzel olur :)

ben daha önce eski aracım olan megane 2 1.6 16 v 115 hp aracıma chip uygulaması yaptırmıştım. ilk başlarda herşey güzeldi gaz pedalının tepkileri çok iyiydi yüksek devirlerde hızlanma daha iyidi fakat araç zamanla elektronik arızalar vermeye başladı örnek olarak akü ışığı yakmaya başladı aırbag lambaları kafasına göre yanıp sönüyordu kısa farları açıyorum uzun farların işaretini belirten simge yanıyor her neyse aracı servis götürdüm ve yeniden yazılım yükledir herşey normale döndü açıkçası elektronik araçlarla fazla oynamamak kanaatindeyim fabrika kullandığınız aracı gerekli hız limitlerinde sınırlıyorsa bir bildiği vardır emin olun

Çevrimdışı Safaks

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.8 T motor çok iyi bir motordur.. Modlamaya oldukça el verişli.. Chip yaparsanız güç arttırmış olursunuz.. güç artıncada az basmış olucaksınız böylece tasarrufta etmiş olucaksanız..  Yeterli seviyede chip yaparlarsa motorada bir zararı yok.. Yeterki siz sınırları zorlamayın..

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.8 baslıbasına gucu yerinde bi motor gercekten biraz daha ilerisini dusununce git gel yasıyor insan tasarruf ve motor duzeni acısından bende dusunmuyor değilim :)

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Size şöyle söyliyim stock internalle 260 hp'e yakın güçler çıkarılabiliyor o motordan.Stock internalle 350'de çıkar ama güç 5000'de gelir 8000'de d/d' gider.işe yaramaz kısa süreli boost.Zaten uzun süre 8000d/d çeviremez.k03 turbosu ile güzel işer çıkıyor.s3'lerde bulunan k04 takılıp güzel bir yazılım uygulanırsa 200'e yakın güçler çıkar.Ama yazılımı yapıcak kişi çok çok önemli.

Çevrimdışı HARUN27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende aracımda kullanıorm yazılım gerçekten baya bi fark ediyor....
birde sizin aracınız 1.8t motorsa  yazılımada elverişli ve çok güzel güçler alınabilen bi motor..
yukarıda arkadaşın dediği gibi yazılımı yapan kişi çok önemli...

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;270488
Size şöyle söyliyim stock internalle 260 hp'e yakın güçler çıkarılabiliyor o motordan.Stock internalle 350'de çıkar ama güç 5000'de gelir 8000'de d/d' gider.işe yaramaz kısa süreli boost.Zaten uzun süre 8000d/d çeviremez.k03 turbosu ile güzel işer çıkıyor.s3'lerde bulunan k04 takılıp güzel bir yazılım uygulanırsa 200'e yakın güçler çıkar.Ama yazılımı yapıcak kişi çok çok önemli.

k03 turbo ( orjinal turbosu warken) yazılım + filtre +forge dv+ downpipe ile zaten 190-200hp leri görüyorsun

k04 yaptığında şunlar gerekli , manifold , enjecttör , fmic ( 6 lt ideal) +forge dv+ yazılım ile yaklaşık 230-250 arası oluyorsun

Koyu renkle yazılan ifade külliyen asparagas bendeki passat 1.8T motoru çok iyi durumda idi ama stock internal ile yani piston kol gömlek falan değiştirmeden 280 leri gördüm ama gömlek çatlattım çok rahat bir şekilde.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2011, 15:27:26 Gönderen: flexamin »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 1.8 T 150HP motorum olsa hiç ellemem, öyle binerim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;277354
Benim 1.8 T 150HP motorum olsa hiç ellemem, öyle binerim...

İnsan oğlu arsız diye boşuna demiyorlar bizde aynı motora biniyoruz ama arada şeytan gıdıklıyor bende chip konusunda gidip gelenlerdenim :)

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;270488

Alıntı yapılan: kadir_;277356
İnsan oğlu arsız diye boşuna demiyorlar bizde aynı motora biniyoruz ama arada şeytan gıdıklıyor bende chip konusunda gidip gelenlerdenim :)

Yazılım yaptırcaksanız vag grubunda tek tavsiye edeceğim yer Ps Chiptuning ;) barbaros

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maslaktada güzel firmalar mevcut benim ilk tercihim orası olurdu :)

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: flexamin;277351
k03 turbo ( orjinal turbosu warken) yazılım + filtre +forge dv+ downpipe ile zaten 190-200hp leri görüyorsun

k04 yaptığında şunlar gerekli , manifold , enjecttör , fmic ( 6 lt ideal) +forge dv+ yazılım ile yaklaşık 230-250 arası oluyorsun

Koyu renkle yazılan ifade külliyen asparagas bendeki passat 1.8T motoru çok iyi durumda idi ama stock internal ile yani piston kol gömlek falan değiştirmeden 280 leri gördüm ama gömlek çatlattım çok rahat bir şekilde.

valla serdar abi kurtbil bilgileri bunlar bizde vag'ı kendisinden öğrendik.

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;277391
valla serdar abi kurtbil bilgileri bunlar bizde vag'ı kendisinden öğrendik.

yok sana bişe demiyorum zaten. başıma geleni sölüyorum sadece

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankarada boosterperformance diye bir yer yapıyormus bilgisi olan var mı gercekten yakıt tasarrufu saglanıyor mu bu da ilginc geldi bana motora zararı var mıdır kararsız kalıyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-skoda-octavia-1-8t-icin-chip-tuning-67588787/detay/

chip uygulama sonrası 194 HP guc 287 NM tork vaad ediliyor
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2011, 17:27:03 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı flexamin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;294796
ankarada boosterperformance diye bir yer yapıyormus bilgisi olan var mı gercekten yakıt tasarrufu saglanıyor mu bu da ilginc geldi bana motora zararı var mıdır kararsız kalıyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-skoda-octavia-1-8t-icin-chip-tuning-67588787/detay/

chip uygulama sonrası 194 HP guc 287 NM tork vaad ediliyor

sahibi erhan diye bir arkadaşımız. Bir dolu araç yapmıştır ve yaptığı işin herzaman arkasında duran birisidir. Bu devirde yaptığı işin arkasında durmayan çok insan var. gözünüz kapalı yaptırabilirsiniz. sorularınız olursa pm yolu ile bana ulaşabilirsiniz.