škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Karadeniz turu

ringcep · 55 · 10500

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;613924
Ben bütçeyi hazırlarken 750 tl mazot parası hesap ettim,konaklama ve diğer giderler yuvarlak 4000 tl...

O kadar 12 günlük dolu-dolu, köşe bucak gezmeye az bile harcamışsınız. Helal olsun valla.:) Bütçeyi toparlayabilirsem bende gitmeyi düşünüyorum inşallah...

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;613932
O kadar 12 günlük dolu-dolu, köşe bucak gezmeye az bile harcamışsınız. Helal olsun valla.:) Bütçeyi toparlayabilirsem bende gitmeyi düşünüyorum inşallah...

Arkadaşlar zevkler ve renkler meselesine geliyor biraz olay.

Ben sadece Safranbolu için erken rezervasyon yaptırmıştım. Sonrasında ise günü birlik karar verip ona göre kalacak yer ayarladık.

Sadece Ayder'de kalmaya ciddi para verdim. Ama pişman değilim. Bunun dışında Sinop'taki uygulama oteli hem ucuz, hem de muhteşemdi. 1 gün diye gidip 2 gün kaldık.

Eşimle aynı kafadayız. Kalacağımız yer temiz olsun yeter anlayışındayız. Hâl böyle olunca, 5 yıldızlı otelde 5 gün yengeç gibi kızarmaktansa, daha çok yer gezmeyi, dağ bayır dolaşmayı tercih ediyoruz.

Bu yıl Ege Turu'da yapmıştım. Onu da bir ara paylaşırım.

Allah kısmet ederse bu seneki planımız Fabia ile Balkan turu. :gaz:

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;613933
Arkadaşlar zevkler ve renkler meselesine geliyor biraz olay.

Ben sadece Safranbolu için erken rezervasyon yaptırmıştım. Sonrasında ise günü birlik karar verip ona göre kalacak yer ayarladık.

Sadece Ayder'de kalmaya ciddi para verdim. Ama pişman değilim. Bunun dışında Sinop'taki uygulama oteli hem ucuz, hem de muhteşemdi. 1 gün diye gidip 2 gün kaldık.

Eşimle aynı kafadayız. Kalacağımız yer temiz olsun yeter anlayışındayız. Hâl böyle olunca, 5 yıldızlı otelde 5 gün yengeç gibi kızarmaktansa, daha çok yer gezmeyi, dağ bayır dolaşmayı tercih ediyoruz.

Bu yıl Ege Turu'da yapmıştım. Onu da bir ara paylaşırım.

Allah kısmet ederse bu seneki planımız Fabia ile Balkan turu. :gaz:

İyi geziyorsunuz maşallah.:) Öğretmensiniz galiba. Balkan turunuz da hayırlı olsun. Güzel bir plan yapmışsınız.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;613937
İyi geziyorsunuz maşallah.:) Öğretmensiniz galiba. Balkan turunuz da hayırlı olsun. Güzel bir plan yapmışsınız.
Yok hocam bankaciyim. [emoji2]

Yilda topu topu 15 gun iznimiz var. onda da 4 duvara takili kalmak anlamsiz geliyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;613939
Yok hocam bankaciyim. [emoji2]

Yilda topu topu 15 gun iznimiz var. onda da 4 duvara takili kalmak anlamsiz geliyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman izinleri iyi kullanıyorsunuz demek ki. Haklısınız, hayatı dolu-dolu yaşamak lazım. Şu fani dünyaya kaç kere gelir ki insan. :ok:

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: khalil;613932
Beni Ömer arkadaşımızla karıştırdınız.Kısmet olursa bayramda gitmeyi düşünüyorum.Şuan plan yapıyor arkadaşlarımdan fikir alıyorum.Ayrıca 12 gün değil 1 hafta zamanım var..:)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aklıma sonradan gelen birkaç yeri ve resimleri ekledim. Umarım bu turu yapmak isteyenlere bir fikir verebilir.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ustteki mesajlari okumadim ama samsunda yasiyorum bir onceki yil samsun batum yapmistim 8 9 gun. Eger karadenize cikilacaksa batuma kadar muhakkak gidilmeli. Samsunda eger sadece sehir merkezi gezilecekse bir gun dolasmak yeter sonra konaklama icin fatsada orman ici bir otel var orayi oneririm. Ertesi gun kahvaltida ordu boztepede pide (vedat milor onermisti gittim gecende cok guzel pidesi kesinlikle samsundan guzel) fatsada hunkar restoranda da yenebilir. Ordu turu da o gun tamamlanir ertesi gun giresun ogretmenevi uygundur. Trabzon sehir merkezinde bir otelde kalmistik ama pek iyi degildi. Rizede ayderde kalinmali (aksam soguga dikkat yaza guvenmeyin) ayder icin bayrama simdiden yer ayirtilmali. Artvinin ilceleri vs cok guzel. Aedanuca gidilmeli. Sonra sinirda arabayi otoparka birakip gurcistana gecilir taksiyle sinirdan batum 30 35 lira. (Para sinirda degistirilebilir.) Batumda hiltonda kaldim gercekten cok cok iyiydi. Bir onceki yaz kalmistim iki kisi 350 lira gibi bir para verdim. Yemek yoktu ama Oda servisinde pizza 12 liraydi bira 7 liraydi( turkiyedeki fiyatlarla siz karsilastirin bizde olsa bin liraya cikamazdik ordan gecede. ) batum sehir merkezi vir gunde dolasilir yurumeyi tavsiye ederim. bir gun de botanik bahcesi orda turlara katilinir. Ertesi gun yurda donus :)) seyehattin geri donusunde trabzon uzungolde bir gece kalinabilir (yine simdiden yervayirtmak lazim) trabzondan oglenbcikilip sinopa aksam inilir guzel bi yemek yenir o gece sinopta kalinir.  Ertesi gun erfelek selaleri gezilir istenirse. Ordan da ankara veya istanbula gidilir. Bilmiyorum kac gun oldu ;))))

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de karadenizi gezmeyi çok istiyorum. Eğer ayarlayabilirsem bungalov evlerde birkaç gün kalıp çevresindeki güzellikleri günübirlik gezmeyi planlıyorum.

Çevrimdışı nedim_yildiz1961

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar biz de 17 mayıs gecesi yola çıkıp 6 gece 7 gün sürecek bir Karadeniz turuna çıkacağız. Ancak biz kendi aracımızla değil Tur ile gidiyoruz.
Çünkü rehber eşliğinde yapılan geziler çok daha verimli oluyor.
Kalacağımız oteller şunlar:

http://www.mutevelli.com.tr

http://hotelamisos.com

http://www.demirgrand.com/index.html

https://kelesotel.com.tr

http://www.hotelyalcin.com.tr/tr2

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok gezen ver arkadaşlarımın gurme olarak adlandırdığı biri olarak yemek yerleri için bir kaç tavsiye vereyim.

Ordu'da Derin Balık'ta levrek buğulamayı tek geçerim. Enfes yapıyorlar, ve fiyatlar çok uygun.

Görele denince tabi ki pide. Görele yağlısı yemek farzdır. Trabzon yağlısı değil onun adı Görele ;) Tereyağı'ndan ölmek için enfes bir tat. Taş Park pidede yiyebilirsiniz :)

Akçaabat'ta Dam Balık çok iyidir. Balıkları ve ortaya getirdikleri enfes.

Kastamonu'da Tabakoğlu'ndan pastırma alıp (Kastamonu pastırması Kayseri'den daha güzeldir bence) yandaki fırınfa pide yaptırabilirsiniz. Ya da Münire Sultan sofrasında Banduma ve tirit öneririm.

İnebolu'da kalacaksınız Tarihi İnebolu Dönercisi'ni öneririm. Kimyonlu kuzu etinden güzel ve farklı bir tat. Meşe odununda yapıyor. Kuyruk yağı oranı iyi.

Zigana'ya çıkacaksınız Padişah sofrasının etleri lezizdir. En önemlisi Hamsiköy Sütlacı ki uçakla gidip gelirken bile alıyorum :)

Çayeli'nde Lale lokantası baya iyidir. Kuru fasulye, kavurma ve karışık pidesi şiddetle tavsiye edilir. Kuru fasulye İspir fasulyesi ile benzer özelliklerde. Sütte bekletildiği için asla gaz vb. problemler olmaz. Evdeki kuru fasulyeyi de oradan alıyorum. Pakette satıyorlar, kilosu 20 TL.

Aklıma gelirse yazarım. Şu an hatırladığım bu kadar :D

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;614002
Arkadaşlar çok gezen ver arkadaşlarımın gurme olarak adlandırdığı biri olarak yemek yerleri için bir kaç tavsiye vereyim.

Ordu'da Derin Balık'ta levrek buğulamayı tek geçerim. Enfes yapıyorlar, ve fiyatlar çok uygun.

Görele denince tabi ki pide. Görele yağlısı yemek farzdır. Trabzon yağlısı değil onun adı Görele ;) Tereyağı'ndan ölmek için enfes bir tat. Taş Park pidede yiyebilirsiniz :)

Akçaabat'ta Dam Balık çok iyidir. Balıkları ve ortaya getirdikleri enfes.

Kastamonu'da Tabakoğlu'ndan pastırma alıp (Kastamonu pastırması Kayseri'den daha güzeldir bence) yandaki fırınfa pide yaptırabilirsiniz. Ya da Münire Sultan sofrasında Banduma ve tirit öneririm.

İnebolu'da kalacaksınız Tarihi İnebolu Dönercisi'ni öneririm. Kimyonlu kuzu etinden güzel ve farklı bir tat. Meşe odununda yapıyor. Kuyruk yağı oranı iyi.

Zigana'ya çıkacaksınız Padişah sofrasının etleri lezizdir. En önemlisi Hamsiköy Sütlacı ki uçakla gidip gelirken bile alıyorum :)

Çayeli'nde Lale lokantası baya iyidir. Kuru fasulye, kavurma ve karışık pidesi şiddetle tavsiye edilir. Kuru fasulye İspir fasulyesi ile benzer özelliklerde. Sütte bekletildiği için asla gaz vb. problemler olmaz. Evdeki kuru fasulyeyi de oradan alıyorum. Pakette satıyorlar, kilosu 20 TL.

Aklıma gelirse yazarım. Şu an hatırladığım bu kadar :D

Bilgiler için tşk.Hepsini ajandama not alıyorum.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;613985
Ustteki mesajlari okumadim ama samsunda yasiyorum bir onceki yil samsun batum yapmistim 8 9 gun. Eger karadenize cikilacaksa batuma kadar muhakkak gidilmeli. Samsunda eger sadece sehir merkezi gezilecekse bir gun dolasmak yeter sonra konaklama icin fatsada orman ici bir otel var orayi oneririm. Ertesi gun kahvaltida ordu boztepede pide (vedat milor onermisti gittim gecende cok guzel pidesi kesinlikle samsundan guzel) fatsada hunkar restoranda da yenebilir. Ordu turu da o gun tamamlanir ertesi gun giresun ogretmenevi uygundur. Trabzon sehir merkezinde bir otelde kalmistik ama pek iyi degildi. Rizede ayderde kalinmali (aksam soguga dikkat yaza guvenmeyin) ayder icin bayrama simdiden yer ayirtilmali. Artvinin ilceleri vs cok guzel. Aedanuca gidilmeli. Sonra sinirda arabayi otoparka birakip gurcistana gecilir taksiyle sinirdan batum 30 35 lira. (Para sinirda degistirilebilir.) Batumda hiltonda kaldim gercekten cok cok iyiydi. Bir onceki yaz kalmistim iki kisi 350 lira gibi bir para verdim. Yemek yoktu ama Oda servisinde pizza 12 liraydi bira 7 liraydi( turkiyedeki fiyatlarla siz karsilastirin bizde olsa bin liraya cikamazdik ordan gecede. ) batum sehir merkezi vir gunde dolasilir yurumeyi tavsiye ederim. bir gun de botanik bahcesi orda turlara katilinir. Ertesi gun yurda donus :)) seyehattin geri donusunde trabzon uzungolde bir gece kalinabilir (yine simdiden yervayirtmak lazim) trabzondan oglenbcikilip sinopa aksam inilir guzel bi yemek yenir o gece sinopta kalinir.  Ertesi gun erfelek selaleri gezilir istenirse. Ordan da ankara veya istanbula gidilir. Bilmiyorum kac gun oldu ;))))
Bir gece Samsunda kalmayı düşünüyordum,yazınzı okuyunca Samsunu gezıp Fatsada kalmaya karar verdim.Samsun Fatsa arası 110 km imiş.Batuma kadar gidebilmek en güzeli malesef 1 hafta zaman  yetmeyecek...Bilgiler için tşk.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. İşim gereği Ağrı dayım. Yazın Temmuz sonu izne çıkacağım ve Artvin den başlayıp Sinop'a kadar 1 hafta Karadeniz turu yapmayı planlıyorum kısmetse inşallah. Bu gezi de fotoğraf makinesi bence şart. Elinde Nikon 7100 veya Canon EOS 5D markII satılık olan varsa alabilirim.