škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kasistlerden geçenken ön takımdan gıcırtı gelmesi

Pvvv · 11 · 3801

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pvvv

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, 2015 Model Skoda Rapid Spaceback Elegance 1.6 TDI DSG aracım 29.000 km'de ve yaklaşık 3 aydır kasistlerden ya da çukurlardan geçerken ön takımlardan gıcırtı geliyor. Bu ayın başında aracımın 30.000 km bakımını Ankara'da AND otoda yaptırdım. Bahsi geçen sorunumu yetkiliye ilettiğimde sprey sıkarız, sorun çözülür, bu gıçırtı havaların ısınıp soğumasından kaynaklanıyon dedi ve geçiştirdi. Lakin sorunum hala çözülmedi. aracımın garantisi devam etmektedir. Ne yapmamı önerirsiniz?

Çevrimdışı brkozrn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benm aracımdada var. Bu kış arabamla şehir içinde kara saplandm ve araç dize kadar karın içine girdi 4 5 gün orda kaldı. Ve önden gacırtı gelmeye başladı. Servise götürdüm viraj demir lastikleri deforme olmuş dediler. Garantiden değiştirin dedim garanti dışı olduğunu söylediler. Aracı karın içinde bıraktığım için lastikler sertleşmiş ve 3 4 gün sonra çıkartırken arabayı biraz zorlayınca lastikler sert olduğu için deforme olmuş. Skoda yüncülerden sağ ve sol olmak üzere ikisini sipariş verdim. 120 tl işçilik içinde fiyat ödedim. Gıcırtıyı çekmekten iyidir

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz ses büyük ihtimalle eklediğim resimdeki viraj denge demirinden kaynaklanıyor. Bunları bir kontrol ettirin. Daha önce başıma gelmişti. Bunları değiştirince ses kesilmişti.

« Son Düzenleme: 22 Mart 2017, 14:16:03 Gönderen: palandoken »

Çevrimdışı Pvvv

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaşlar. Yarın AND otodan randevu aldım. Bakalım ne diyecekler. Umarım sorunumu garanti kapsamında çözerler.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2013 rapid aynı sorun bendede oldu. Sanayide sordum ustalara, daha arabaya binmeden viraj demir çubuğu lastiği dediler. Bu şekilde kullanman bir sorun teşkil etmez dediler. Servise gösterdim. Yağlama yapıcaz biraz zaman alır kış bitince randevu ile gel dediler. Ben de nisan ayını bekliyorum. Yakında giderim.

Çevrimdışı Pvvv

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3 hafta önce serviste 30.000 bakımını yaptırdığımda, yağlama yapıldığı söylendi. Lakin durum aynı. Sorun devam ediyor

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pvvv;611617
3 hafta önce serviste 30.000 bakımını yaptırdığımda, yağlama yapıldığı söylendi. Lakin durum aynı. Sorun devam ediyor

Gacır gucur sesi geliyorsa salıncak burçlarının yağlanması lazım. Serviste aracın bir gün kalması lazım demişlerdi ve garanti kapsamında yapılmayacaktı. Sizde servis doğru yağlamamıştır belki. Bende sanayide ustaya götürdüm dedim usta salıncak burçlarını yağlar mısın diye 10 dk de yağladı aylardır sorun yok :ok:

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;611618
Gacır gucur sesi geliyorsa salıncak burçlarının yağlanması lazım. Serviste aracın bir gün kalması lazım demişlerdi ve garanti kapsamında yapılmayacaktı. Sizde servis doğru yağlamamıştır belki. Bende sanayide ustaya götürdüm dedim usta salıncak burçlarını yağlar mısın diye 10 dk de yağladı aylardır sorun yok :ok:

Ağzımdan aldın lafı. Eğer yaylı somya gıcırtısı gibi bir ses ise, salıncak burcundan kaynaklanma ihtimali %90.

Bu parça çok pahalı birşey değil aslında. Değişimini de düşünebilirsiniz

Çevrimdışı Pvvv

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Garanti kapsamında aracımın serviste ön takımları söküldü ve temizlenip yağlandı. Şu an herhangi bir gıcırtı yok. Garanti süresince sesin tekrar gelmesi durumunda ücretsiz parça değişimine gidileceği söylendi. And oto yetkililerinin yakın ilgisi bu sefer beni ziyadesiyle memnun etti.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı sorun önceki aracımda vardı genelde soğuk havalarda yapıyordu ısınınca ses yoktu. sorunun kaynağını bulana kadar çok uğramıştım en sonunda tespit etmiştik sorun viraj demir lastiği.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;611711
aynı sorun önceki aracımda vardı genelde soğuk havalarda yapıyordu ısınınca ses yoktu. sorunun kaynağını bulana kadar çok uğramıştım en sonunda tespit etmiştik sorun viraj demir lastiği.

dün bende değiştirdim. viraj demir lastiği ses kesildi ...