škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Colombus NAV Cihazını Bilenler Bir Anlatabilir mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;601038
Est. Serhat bey;

Mayıs güncellemelerine kadar mantıklıydı ama mayısda 8" bolero geldikten sonra bence gereksiz, zira Türkiye'de Columbusun avantajlarını kullanabileceğiniz sim kartlı ünite, media command vs opsiyon olarak bile gelmiyor. Elbetteki online çalışan Applecarplay ve Androidauto daha pratik geliyor, bir de şöyle düşünmek lazım androidauto ve carplay donanım bağımlı olmadığı için telefon güncellendikçe yeni özellik geliyor. Şu ana kadar Skoda columbus ya da boleroyla ilgili harita güncellemeleri dışında hiçbir güncelleme gelmedi, halbuki cihaz çok kabiliyetli ama araç üreticileri yazılım güncellemeleri konusunda çok yavaş.

Peki bir ekstra soru da ben sorayım. Skoda için bir uygulama var App Store'da. Cihazı medya sistemine bağlayıp, kolonlardan farklı motor sesleri çıkmasını sağlıyor. Skoda Motor Sound uygulamanın adı. Bu uygulama Columbus ile çalışıyor mu? Bolero ile çalışmıyor maalesef.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
smartgate lazım onun için. onun yerine 25 tl lik bir obd bluetooth cihazı alın.
dragfx, revheadz enginesound, realcar sound-obd2 gibi yazılımlardan beğendiğinizi kurun cep telefonunuza ve motor devrine göre değişen şekilde aracın sesini değiştirin.
eğlenceli oluyor. bir daha asla sahip olamayacağım v8 sesini tekrar duydum aracımda :)
en güzeli de dışarıya ses vermediğinizden istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.
yazılımların 2 tanesinde devir bandı ayarı da olduğundan motoru gerçekte çok bağırtmadan yüksek devir sesleri alabiliyorsunuz. bizim oğlan çok seviyor. tek başına çıktığım gece yolculuğunda zaman geçirmek ve uykumu dağıtmak amaçlı kullanmıştım.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;601118
smartgate lazım onun için. onun yerine 25 tl lik bir obd bluetooth cihazı alın.
dragfx, revheadz enginesound, realcar sound-obd2 gibi yazılımlardan beğendiğinizi kurun cep telefonunuza ve motor devrine göre değişen şekilde aracın sesini değiştirin.
eğlenceli oluyor. bir daha asla sahip olamayacağım v8 sesini tekrar duydum aracımda :)
en güzeli de dışarıya ses vermediğinizden istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.
yazılımların 2 tanesinde devir bandı ayarı da olduğundan motoru gerçekte çok bağırtmadan yüksek devir sesleri alabiliyorsunuz. bizim oğlan çok seviyor. tek başına çıktığım gece yolculuğunda zaman geçirmek ve uykumu dağıtmak amaçlı kullanmıştım.

Nerden bulurum OBD cihazını? Bir de bu programlar iPhone ile uyumlu mudur?
Smartgate aslında ucuz bir parça bildiğm kadarıyla, neden getirmiyorlar Türkiye'ye anlamıyorum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SMARTGATE 700 TL MONTAJ DAHİL. Aynılarının ios sürümleri var mı bilmiyorum. aynı isimlerle aratın varsa gelir.
bluetooth cihazı n11den almıştım. obd bluetooth yazın gelir. satan bir sürü yer var

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/78/0/iosandroid-compatible-obd-apps-with-elm327-wifi-scanner

http://urun.n11.com/diger/elm327-super-mini-bluetooth-v21-obd2-P81348822 örnek ilan