škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Siyah superb

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. 2017 model style donanım metalik siyah renk araç alma arefesindeyiz. Siyah renk bakımı zor mudur? Trabzon’da yaşıyorum. Siyah renk hakkında fikir ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Lütfen bilgi verir misiniz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Asil renk ama yıkadıktan sonra ancak 15 dk temiz kalıyor :)

Bir de her türlü fırça izi, hare, dairesel çizik çok belli oluyor. Boya konusunda titiz iseniz zor  renk

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim superb buyulu siyah. Yikaninca harika ama Irfan beyin dedigi gibi, cok surmuyor kirlenmesi. Toz cok belli oluyor. Camur yagdimi binesi gelmiyor insanin. En ufak cizikler siritiyor.
Ozel sebeplerim olmasa beyaz disinda araba almam (kodiaq beyaz)

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akın55;649831
Arkadaşlar merhaba. 2017 model style donanım metalik siyah renk araç alma arefesindeyiz. Siyah renk bakımı zor mudur? Trabzon’da yaşıyorum. Siyah renk hakkında fikir ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Lütfen bilgi verir misiniz?

Bu araç için siyah en güzel olanı evet arkadaşların da bahsettiği gibi bakımı biraz zor beyaz renklerinde vernik atma problemi olduğunu duyuyoruz şayet bulabilirseniz businiz gri olanı en hoş olanı tabiki tercih sizin

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de siyah araba kullanmış biri olarak önermem, superbde beyaz ve bussiness gri güzel duruyor bence.

Ek olarak Trabzon'da yaşadığınızı şimdi gördüm. Siyah arabanın güzel gözükmesi için fazlasıyla emek, zaman ve para gerekiyor. Araba temiz olsa bile üzerindeki yağmur damlaları kuruduğunda her biri birer benek oluyor ne yazık ki.
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2019, 23:47:53 Gönderen: onurrr »

Çevrimdışı MRuncle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kırmızı rengini bi düşünün derim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim cevaplar için. Sanırım busnis gri almaya çalışacağım

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Siyah passat kullandim bir yil .aman Allahim yikattirisin garaj vs yoksa 1 saat degil 15 dk ya toz vs .en iyisi businnes veya beyaz .vwya fabia 3 te kahve rengi var.bu ucu tercihim.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde gunesli ve sicak olan ulkemizde (ki; bu durum iklim degisikligi ile daha da artacak gibi duruyor...!!!) koyu renk araclarin cok cazip olmadigini dusunuyorum... Zira, beyaz renk disindaki renklerin, koyuluklarina gore gunes isik ve isisini emme gucu beyazdan-siyaha dogru artis gosterir.

Renk konfora etki eder mi? diye düşünebilirsiniz... Ancak özellikle çok sıcak havalarda güneşin altında kalan biri beyaz diğer siyah iki aracın iç sıcaklıkları arasındaki fark süreye bağlı olarak 15-20C dereceyi bulabildigi saptanmis. Bu da aracı soğutmayı ve konforu oldukça zorlayan bir etkendir. Camların tamamen açılması ve klimanın en yüksekte çalıştırılmasına rağmen aradaki 10-15C sıcaklık farkını kapatmak oldukça zordur ve bu nedenle de bir süre oldukça sıcak ve bunaltıcı olan araç kabininde seyahat etmek gerekebilir.

Her ne kadar "renkler ve zevkler tartisilmaz dense de" ve arastirmanin gunes ile ilgisi olmasa da, iki büyük otomobil boya üreticisi olan Dupont ve PPG’nin 2016 yili icin satış istatistiklerinin ortalamasını alarak, bu konuda genel bir tespit yapmislar:
Beyaz: %22.5
Siyah: %20
Gümüş: %19
Füme-koyu gri: %13
Kırmızı: %8.5
Mavi: %6.5
Kahve: %6.5
Yeşil: %1.5
Diğer renkler: %2.5

Bu arada, 1980'lerde ozellikle ABD'de, beyaz renk araclarin hic talep gormedigini ve beyaz renk araclarin daha dusuk fiyatlara satildigini da, gecenlerde yabanci kanallardaki bir otomobil programinda dinlemistim. O donem, bu araclara "90 gunluk" denirmis ve zor ser 90 gunde anca satilirmis ve galeriler bu araclardan uzak dururmus... Yukaridaki istatistiklere bakinca, o donemlerden bugune, renkler ve zevklerin de nasil degistigini de gorebiliriz...
Sevgilerimle
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2019, 12:36:45 Gönderen: EnginT »
Engin Tunçay

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben superb e siyahın çok yakıştığını düşünenlerdenim. Araç daha prestijli görünüyor. İç döşeme de bej deri ise iç ambiyans muhteşem oluyor. Ama kapalı garaj şart. Bu benim ilk siyah aracımdı, aldıktan sonra bir artısını daha gördüm, araç siyah olunca trafikte inanılmaz bir pozitif ayrımcılığa maruz kalıyorsunuz kimse yanınıza yaklaşmıyor. şehir içi trafikte siz daha yol istemeden veriliyor.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;650072
ben superb e siyahın çok yakıştığını düşünenlerdenim. Araç daha prestijli görünüyor. İç döşeme de bej deri ise iç ambiyans muhteşem oluyor. Ama kapalı garaj şart. Bu benim ilk siyah aracımdı, aldıktan sonra bir artısını daha gördüm, araç siyah olunca trafikte inanılmaz bir pozitif ayrımcılığa maruz kalıyorsunuz kimse yanınıza yaklaşmıyor. şehir içi trafikte siz daha yol istemeden veriliyor.

Siyah'in asil durduguna katiliyorum... Superb'den once siyah bir A6'im vardi...
Ama garajim yoktu...!!! Neler cektigimi ben bilirim... :-(
Engin Tunçay

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sırf siyah diye 2007 octiyi satıp 2011 beyazını aldım. 8 senedir biniyorum.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde önceki aracım siyah renk passattı. Beyaz superb e geçtim rahat ettim ama şimdi bundan da sıkıldım. Keşke kırmızı superb alsaydım diyorum :)

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;650128
Benimde önceki aracım siyah renk passattı. Beyaz superb e geçtim rahat ettim ama şimdi bundan da sıkıldım. Keşke kırmızı superb alsaydım diyorum :)

kaplatmakta artık çok basit kırmızıya kaplatabilirsiniz :)

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Siyah başlı başına dert, beyazdada boya dökülme sorunları var. Gerçi bu biraz bakımla alakalı birazda şans işi. En iyisi business gri :)