škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tempra,skoda fabia karşılaştırması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adı geçen araçlar hem sınıf olarak, hem de üretildikleri zaman açısından karşılaştırılma yapmak için uygun değiller..Fiat Tempra (c segmenti) üretildiği yıllarda değil Türkiye, birçok gelişmiş ülkede sevilen bir otomobil olmuştur.Özellikle seri üretilmiş bir arabada göze çok farklı gelen digital kokpiti bence çok başarılı bir tasarım ve donanım harikasıydı.Araçtaki aydınlatma arıza  göstergesi, türünde tek olabilecek birşeydi.Bununla beraber aracın Türkiye^deki kötü yol ve servis koşulları yıldızının uzun süre parlamasını engellemiştir.
Skoda Fabia ise ülkemize girdiği 2000 yılının sonunda farklı bir araç piyasasına dalmıştır, çünkü rakibi çoktur, eski yıllarda o kadar rakibi yokken bile piyasada çok büyük satış rakamı yakalayamamış olup, VW nin egemenliği sonrasında adını geniş kitlelere duyurmuştur.Fabia sınıfına göre( b segmenti) en baz (boş) modeli bile bir çok sınıfdaşını katlamıştır.( clio, getz, 206, polo(!), palio, vs.... ) 2000 den beri ülkemizde olup, o sınıfta okadar dolu olabilen, o kadar güvenli olabilen, o kadar az kronik arızası olan bir başka marka-model olamamıştır.
Sonuç olarak Fiat Tempra kendi zamanının, Skoda Fabia ise bu zamanın kralıdır.(bana göre..)
Ve piyasaları da şu an aynı rakamlarda olmadığına göre ''onu mu alsam, bunu mu alsam? '' diye bu iki araba arasında düşünmek mantıksızdır.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: M12;120057
bak  makastan konuyu sert hareketlere getirdin sen 140 kmh ile direksyonu full kırınca araban sarsmadan yerindemi duruyor? arkadaşın anlattığı olay %90 sallama bi olay şartlarıda bilmek lazım. nerde nasıl makas attı. şöför nasıldı vs vs . sedan arabayla makas atan kaç kişi gördünüzki? makas tipo ile atılır aynı motor tipo 2.0 da var ama çok rahat makasa girebiliyor çünki arka küçük ve tempradan hafif o kasadamı kaldırmıyor o motoru. makasla sert hareketleri karşılatşrımayın.. Fiat o kasaya o motoru koymuş çünki kasanın ağırılığı yerinde ve fizik kurallarına göre mükkemmel bir sürtünme katsayısı var . bunu koskoca fiat mühendisleri bilmiyormu ?  eğer aklınıza takılna başka bişey varsa cevaplayabilirm
,

...4 takla attım diyorum canımdan oluyordum diyorum bu sallammamı oluyor yuh be.

biz  sanki tempra boyutlarında arabalarla sürat yapmadık onlara hiç binmedik................
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 17:22:36 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
her iki aracıda kullanmasam bu yazılanlara bakarak fabia mı çöpe atıp tempra alırdım heralde.Bilen biliyor.digerleri ise inanmak istedigine inanıyor o yüzden şu iyidir diye yorum yapmıyorum.Zaten her ikisinede binip kullanan farkı anlar ve kendi karar verir.Tabi azıcık arabadan anlıyorsa
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: M12;120057
bak  makastan konuyu sert hareketlere getirdin sen 140 kmh ile direksyonu full kırınca araban sarsmadan yerindemi duruyor? arkadaşın anlattığı olay %90 sallama bi olay şartlarıda bilmek lazım. nerde nasıl makas attı. şöför nasıldı vs vs . sedan arabayla makas atan kaç kişi gördünüzki? makas tipo ile atılır aynı motor tipo 2.0 da var ama çok rahat makasa girebiliyor çünki arka küçük ve tempradan hafif o kasadamı kaldırmıyor o motoru. makasla sert hareketleri karşılatşrımayın.. Fiat o kasaya o motoru koymuş çünki kasanın ağırılığı yerinde ve fizik kurallarına göre mükkemmel bir sürtünme katsayısı var . bunu koskoca fiat mühendisleri bilmiyormu ?  eğer aklınıza takılna başka bişey varsa cevaplayabilirm
,

...4 takla attım diyorum canımdan oluyordum diyorum bu sallammamı oluyor yuh be.

biz  sanki tempra boyutlarında arabalarla sürat yapmadık onlara hiç binmedik................

ne tempraymış be  o yıllarda elin almanı 2,8 lt vr6 ları golflere vento lara jetta lara takarken bir halt bilmiordu değilmi okadar şasede süspansiyonlarda değişikilkler yaparken fiat en iyisni biliyordu çaktı 2,0 ı dünya rekoru kırdı sanki.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 17:42:26 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Tempra iyi arabadır,güzel arabadırda,abartmaya gerek yok kanaatindeyim:)

Otomotiv teknolojisi için 90lar nireeee,2000 ler nire...:)

Çevrimdışı M12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tamam siz fabianızda mutlu olun . ben gerekenleri söyledim polemik yaratmıycam . Hepinize kazasız belasız sürüşler.

ama 2010 fabia 1.6 'da bile arka camlar otomatik değilken , dijital klima yokken o beğenmediğiniz tempranın 90'lı yıllarda üretilmiş versiyonunda bunlar mevcut

Tempra şu an bile skodadan üstün noktaları var..

çürük tempralardan inin 0 fabia'ya binin temprayı kötüleyin . yazık

Forever FIAT .
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 19:06:03 Gönderen: M12 »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 3 kıytırık donanım bir arbayı iyi yapıorsa temprayla mutlu olunsiz bizim canımız değerli varsın camı kendimiz açalm :)

Çevrimdışı M12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;120140
2 3 kıytırık donanım bir arbayı iyi yapıorsa temprayla mutlu olunsiz bizim canımız değerli varsın camı kendimiz açalm :)

O kıytırık donanım dediğin bugün lüxlüğün göstergesinin en önemli kaynaklarından e hadi varsın kıytırık donanım olsun

demekki skoda o kıytırık donanımı bile koyacak kadar önemsemiyor arabasını. neyse tempranın güvenliğide yok boşver sen ;) skodalar gibi güvenlik kaygısıyla sağı solu şişik durmuyor orjinal haliyle kaba duruyor..

Merak etme her kırmızı ışıkta yanına sokulan kıytırık arabalar arabanı küçümseyen gözlerle bakıp seni geçmeye kalktığında aradan gök gürültüsü gibi bir sesle kalkıp 148 beygirin gücünü iliklerine kadar hissetmek çok ayrı duygu bence bu duyguyu ölmeden önce tat .

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçince ne oluyor boyumu uzuyor. :++::++:

şuan altımdaki arabayı aldığım paraya o tempracıları değil asfalta yerin 7 kat altına gömecek ne araçlar alırdım ama ne yapalm  uyduruk bir arabayla sokakta iki modelli araba geçince kendini tatmin eden kişiler kadar boş bir zihniyete sahip değiliz :)

ayrıca benim aracım skoda değil seat. iki seatımda her şekilde o tempradan da daha doludur emin ol hatta fabianın seat ikizi cordoba ya gel ibizaya gel ne arabalar var bu ülkede dijital klimasından  esplisine kadar hatta o araç sahibi üyelerde var burada. :)

10 yaşında 287000 kmdeki diğer  seatımda en ufak korozyon paslanmayı geçtim boyasında solma bile yok ki ömrü boyunca boya koruma ve cila gibi işlemlerin yüzünü bile görmemiştir:++:

1 kere yolda  kalmışlık masraf açma gibi sorunlar yaşamadım bile.

o temprayla 300 bn anahtar  vurmadan sadece yağını suyunu değiştirerek bin ondan sonr gel iddialaş burada.

ha konu bg ise performans ise iliklere kadar hissetmek ise şu konuyu ii incele :) 140 layolda sabit gidemeyen arabayla güç hissetmektense gti la 270 le sol şeriti kapatıp gitmeyi tercih ederim :) aa pardon ya aynısını defalarca yaptık zaten :++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++:

http://skodaturkey.com/showthread.php?t=7032

yurtdışında o tempraları toplayıp hurda olarak çine satıyorlar artık onların miladı doldu üzerine başka araçları gömdüler bile.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 19:39:38 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı M12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;120150
geçince ne oluyor boyumu uzuyor. :++::++:

şuan altımdaki arabayı aldığım paraya o tempracıları değil asfalta yerin 7 kat altına gömecek ne araçlar alırdım ama ne yapalm  uyduruk bir arabayla sokakta iki modelli araba geçince kendini tatmin eden kişiler kadar boş bir zihniyete sahip değiliz :)

ayrıca benim aracım skoda değil seat. iki seatımda her şekilde o tempradan da daha doludur emin ol hatta fabianın seat ikizi cordoba ya gel ibizaya gel ne arabalar var bu ülkede dijital klimasından  esplisine kadar hatta o araç sahibi üyelerde var burada. :)

10 yaşında 287000 kmdeki diğer  seatımda en ufak korozyon paslanmayı geçtim boyasında solma bile yok ki ömrü boyunca boya koruma ve cila gibi işlemlerin yüzünü bile görmemiştir:++:

1 kere yolda  kalmışlık masraf açma gibi sorunlar yaşamadım bile.

o temprayla 300 bn anahtar  vurmadan sadece yağını suyunu değiştirerek bin ondan sonr gel iddialaş burada.

ha konu bg ise performans ise iliklere kadar hissetmek ise şu konuyu ii incele :) 140 layolda sabit gidemeyen arabayla güç hissetmektense gti la 270 le sol şeriti kapatıp gitmeyi tercih ederim :) aa pardon ya aynısını defalarca yaptık zaten :++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++:

http://skodaturkey.com/showthread.php?t=7032

yurtdışında o tempraları toplayıp hurda olarak çine satıyorlar artık onların miladı doldu üzerine başka araçları gömdüler bile.

o video da 140 la giderken bi direksyonu kırsaydın o zaman görürdün.... düz yolda 140 renoda gider . Aracın seat leonsa doludur tmepradan biz burda fabia ile karşılaştırıyorduk yiği öldrür hakkını yeme ona bişey diyemem tabiki .. benim için araba hız demektir ve geçincede o an rahat hissediyorum kendimi boyumun uzamasından çok daha büyük bi ferahlık. Gti 207 ile solu kapatıp giderken dikkat et HGT'ye yakalanma. YADA turbo versiyonlu bir coupe'ye

Senin arabanın hakkındada Turbo sport bravo gelir merak etme senin aracaında opsiyonel donanımlar onda standart :)

40.000 tl üstü araçlarının bile tempra yakınındaysa ana donanım olarak bu büyük başarıdır ;) ayrıca fiziği biliyorsan tempranın aerodinamik verilerini bi incele o araç nasıl gider 140 da görürsün :)
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 19:58:32 Gönderen: M12 »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. bende ibza yok leon ve  toledo var.
2. ibiza fabia nın ispanyol gömleği girmiş versiyonudur. 20 - 25 arasında çok rahat bulrsn :)hatta geçen 17 ye 200 bg 400 küsür nm torka çıkartılmış bir 1,9 tdi fr versiyonu satlıyordu
3. hgt yi s....sen 270 e çıkamazsın ha çıkarsn ancak liftte yada cennette .
4. o gti la 240 labizzat makas atmışlığımızda var merak etme temprada 140 la direksiyon kırn adamın başıa ne işler açtığınıda bizzat yaşadım. istediği kadar kağıt üzerinde iyi bir katsayısı olsn araabada şase yok süspansiyon yok ne yaparsan yap yolda tutamazsın.
5. konu turboysa 2,0 tfsi lara 1,8t lere neleryapılabildiğini dünya alem biliyor araştır sen biraz.

6. bu sebepler  den dolayı daha fazla muhattab alma gereği  duymuyorum zira sokağa çıkınca ah a pahalıbir araba lan ben bunu geçerim diyerek kendini tatmin etme ihtiyacı duymuyorum.

(kendini tatmin etmenin birde kaba tabiri var onu herkes bilio yazmayım o işi yapmak diyim anlayın) :)
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 20:08:52 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tempra fabiadan iyi ha:++::++:

Alıntı yapılan: M12;120139
tamam siz fabianızda mutlu olun . ben gerekenleri söyledim polemik yaratmıycam . Hepinize kazasız belasız sürüşler.

ama 2010 fabia 1.6 'da bile arka camlar otomatik değilken , dijital klima yokken o beğenmediğiniz tempranın 90'lı yıllarda üretilmiş versiyonunda bunlar mevcut

Tempra şu an bile skodadan üstün noktaları var..

çürük tempralardan inin 0 fabia'ya binin temprayı kötüleyin . yazık

Forever FIAT .

bizdede fiat var grande punto araçta yağmur sensöründen hız sabitleyicisine kadar var ama arka camlar manuel ona ne demeli:++::D
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 20:00:41 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı M12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ha ayrıca ben senden iyi bilirim ibizaların motorunda system porsche yazılarını. 12 senedir elimden piyasadaki çoğu motor geçmiiştir

Ben bilirim seat cordobanın tasarımını Alfa romeo 156'dan çaldığını .

Evet sonuç olarakta tempra Skoda fabiadan en az 5 gömlek üstün bir araçtır

Aman deyim siz siz olun dikiz aynanızı sahip olun ;)

Ayrıca 240'da iyiymiş kardeş başarılarının devamını dilerim. :D

Hepinize iyi akşamlar dilerim

Bundan sonra yazmıyorum .

Tekrar kazasız belasız sürüşler.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2010, 20:04:10 Gönderen: M12 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: M12;120151
o video da 140 la giderken bi direksyonu kırsaydın .

Temprada olmayan ESP devreye girerdi...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;120158
Temprada olmayan ESP devreye girerdi...
5:+1:985 hAHAHAHAHAHHAA   amaekleme yapıcam esp o kadar kolay girme ihtiyacı duymaz biz genelde 180 190 dn sonra giridğini tecrübe ettik :D

hele 5 gömlek iyimiş şerefsizim aylardır böyle gülmüyordum ya :++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++::++:

bırakın kendini tatmin etmeye çalısn arkadaş ancak öyle rahatlar