škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia direksiyon sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan ç.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 2005 fabi kombi aracım var. Son günlerde aracı ilk çalıştıdığımda   direksiyon lambası sönmüyor ve direksiyon sertleşiyor stop edip ikinci kez çalıştırdığımda düzeliyor.Servis pompadan olabilir dedi bu konuda bilgisi olan varmı? Yardımlarınızı bekliyorum boşuna pompayı değiştirmeyelim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok büyük olasılık (%99) Direksiyon pompası arızalı, ve büyük olasılıkla ustalar da ''kesin'' diyemeyecekler.
Yaklaşık olarak 900 ile 1300 tl arası tutacak.İşe yarar mı bilmem ama yine de cihaza bağlatıp bir arıza sorgusu yaptırın, arızayı da göstermeyebilir, ya da bağlanmada sorun çıkabilir.
Pompayı parçacılardan sorarken onlar da ''TRW mi, koyo mu?'' diye soracaklar, sizin pompa da %90 olasılıkla ''koyo'' çıkacak.
Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2011, 16:45:14 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Hakan ç.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç bu şekilde çalıştıktan sonra arıza tekrar oluşmuyor yinede pompadan olduğuna eminmisiniz?Teşekkürler

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı süreci ben de yaşadım, bir-iki ay sonra o arıza, devamlı hale gelecek, kontak aç-kapa işe yaramayacak.
Bence hemen yaptırma arızanın devamlı hale gelmesini bekle ki aklında ''acaba'' kalmasın.
Bu arada akün umarım değişmiştir, zamanında değiştirilmeyen akü, fazla akım çeken bu ünitenin bozulmasını tetikliyor.
Eğer ilk akü değişmediyse önce aküyü değiştir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Özellikle Akü konusu çok doğru, Ben bu hatayı yapmadan direksiyonu araç rölantide çalışırken  çevirdiğimde farların ışımasının azalmasından farkettim ve aküyü teste aldım. Marş basarken 7 V civarına düştüğünü görünce hemen değiştirdim.  Normale döndü. Gerçekten bu pompa akü canavarı.
Alıntı yapılan: hetepe;229003
Aynı süreci ben de yaşadım, bir-iki ay sonra o arıza, devamlı hale gelecek, kontak aç-kapa işe yaramayacak.
Bence hemen yaptırma arızanın devamlı hale gelmesini bekle ki aklında ''acaba'' kalmasın.
Bu arada akün umarım değişmiştir, zamanında değiştirilmeyen akü, fazla akım çeken bu ünitenin bozulmasını tetikliyor.
Eğer ilk akü değişmediyse önce aküyü değiştir.