škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2010 Model Skoda Fabia 1.2 HTP

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EmreHoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhabalar
Bu araçtan alacağım. Daha önce kullananlardan fikir ve tavsiyeler alabilir miyim? 51 kw yazıyor 70 beygir mi oluyor?
1.2 lik, 70 beygir motor gücü yeterli mi bu araca?
* Süratli kullanan biri değilim. En fazla yapacağım hız 90-100 dür.
* Rampa çıkmada sorun yaşar mıyım?
* Yakıtı çok deniliyor aylık 200 tl benzin doldursam okul - ev arası yeterli olur mu? (4 km)
* HTP özelliği nedir?
* Kış lastiği almayı düşünüyorum, önerileriniz varmı?
Cevaplarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2015, 20:59:11 Gönderen: EmreHoca »

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
http://www.rezulteo-lastik.com.tr/yeni-lastik/michelin-crossclimate-hem-yaz-hem-de-kis-lastigi-27341Arkadaşım aynı araçtan ben 2010 yılında sıfır olarak aldım ve kullanmaya devam ediyorum.Her yıl türkiye gezisine çıkıyorum ve de yaklaşık 2500-3000 km yol yapıyorum yakıt olarak mükemmel 100 km de 90-100 km hızda 4,8 ile 5,5 lt yakıyor,bende sizin gibi şehir içi işyerime gidişte kullanıyorum oda yaklaşık 8 km yapıyorum km başına yaklaşık 6,5-7 lt yakıyor.HTP ise güçlendirilmiş motor anlamına geliyor araç 3000 deviri bulunca aniden öne doğru atıldığını bariz şekilde hissedersiniz rampalara gelince devirini düşürmediğiniz takdirde sorun yaşamazsınız.Kış lastiğine gelince lastik bayisi arkadaşımın  tavsiyesi üzerine ben bugün michelin cros taktım her iki mevsim sertifikalı vede en uygun lastiktir.Sonuç kullanım hakkında verdiğniz bilgiler dahilinde bu aracı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Linki verdiğim adresten lastik hakkında bilgi alabilirsin
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2015, 21:30:28 Gönderen: BAFRALI »
55 FB 375

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EmreHoca;547889
...* Yakıtı çok deniliyor aylık 200 tl benzin doldursam okul - ev arası yeterli olur mu? (4 km)...
Şu mesafede az yakan araç yoktur zira motor tam ısındığı anda kontağı kapatmış olacaksınız.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: EmreHoca;547889
Arkadaşlar Merhabalar
Bu araçtan alacağım. Daha önce kullananlardan fikir ve tavsiyeler alabilir miyim? 51 kw yazıyor 70 beygir mi oluyor?
1.2 lik, 70 beygir motor gücü yeterli mi bu araca?
* Süratli kullanan biri değilim. En fazla yapacağım hız 90-100 dür.
* Rampa çıkmada sorun yaşar mıyım?
* Yakıtı çok deniliyor aylık 200 tl benzin doldursam okul - ev arası yeterli olur mu? (4 km)
* HTP özelliği nedir?
* Kış lastiği almayı düşünüyorum, önerileriniz varmı?
Cevaplarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Güç tabi ki yeterli,
Rampa falan sorun olmaz. 5 kişi ile 5. vites rampa çıkabilir uzun yolda.
Yakıtı şehir içi duruma göre 6.5-8 arası yakar. Benim şartlarımda 9 litre yakıyordu kısa mesafelerde.
HTP High Torque Performance, gücü düşük görünse de 112Nm tork çoğu 1.4 atmosferiğe yakındır, üzmez. Ayrıca bu torku 4000 de falan değil tam 3000 devirde verir. Bu nedenle 0-50 hızlanması çoğu performans makinesi ile eşdeğerdir. 0-100 uzun tabi :)
Kısacası üzmez, clio 1.4 nasıl çekiyorsa 1.2 htp öyle çeker.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lütfen öncelikle forum kurallarını okuyun, sonra "Tanışma" alt forumunda kendinizi tanıtan bir konu açın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendinizi tanıttıktan sonra konu açsaydınız, 10 yıllık HTP özetini içeren altın bilgilere sahip olacaktınız...kaçırdınız...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşın attığı mesajdan sonra kendimi sınadım.05.10.2013 te üye olmuşum foruma fabiam daha 4 günlükmüş :) o günden bugüne 26 mesaj atmışım. Arkadaş dün üye olmuş 14 mesaj yazmış. tebrik ediyorum :)
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2015, 14:00:25 Gönderen: SrTyS »

Çevrimdışı EmreHoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Ancak beni elestiren arkadaslara sunu soylemek istiyorum. Burasi bir forum. Bir soru cevap paylasim platformu. Fikir ortami. Uye adimin altinda adim soyadim yasim ilim hepsi yaziyor. Kusura bakmayin konu acip uzun uzun kendimi tanitmaya vakit bulamadim.

Çevrimdışı EmreHoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SrTyS;548009
Arkadaşın attığı mesajdan sonra kendimi sınadım.05.10.2013 te üye olmuşum foruma fabiam daha 4 günlükmüş :) o günden bugüne 26 mesaj atmışım. Arkadaş dün üye olmuş 14 mesaj yazmış. tebrik ediyorum :)

Bu benim sorunum degil.Keske daha cok paylasimci olsaydiniz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece ''kusura bakmayın, hemen kendimi tanıtan bir konu açıyorum'' demeniz yeterliydi, saldırıya geçmenin gereği yok.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı EmreHoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;548403
Sadece ''kusura bakmayın, hemen kendimi tanıtan bir konu açıyorum'' demeniz yeterliydi, saldırıya geçmenin gereği yok.

Demedim cunku oyle bir konu acmayacagim. Cunku bu, bir forum icin elzem bir mesele degil.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EmreHoca;548405
Demedim cunku oyle bir konu acmayacagim. Cunku bu, bir forum icin elzem bir mesele degil.
Son zamanlarda forumda sizin gibi "cins"ler türedi ki sizin zaten bu forumda yeriniz yok. Forumun kuralları belli, ama tabii siz okumaya gerek görmediniz. Üye olarak o kuralları kabul etmiş oluyorsunuz ki orada yazan tek bir kelime bile tartışma konusu değil. O zaman foruma üye olmasaydanız. Neyin elzem olup olmadığını size soracak ya da sizin kanaatinize göre belirleyecek halimiz de yok zaten. Bu forumda yeriniz olmadığı için forumdan uzaklaştırıldınız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...