škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıralı LPG taktırmak istiyorum aracıma önerileriniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Atiker obd2 kit taktırmıştım yetkili serviste.  Aklımda daha kaliteli bir marka vardı ancak fiyatları yüksek geldiği için atiker tercih etmiştim. Lpg takıldıktan sonra 10 bin km yapmışımdır, ne bir arıza ışığı, ne çekişten düşüş nede başka herhangi bir sorun. Çok şükür tamamen sorunsuz.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
öncekı arabamda brc vardı ıyısınden olsun dedım kotusunden cıktı brc mı bana asla atıkerı kotuluyordum bu aracı alırken taktırmıs sag olsun eskı sahıbı bende kullanıyorum 1 kere problem cıkmadı gostergelerı harıc guzel bı tek anlamadıgım devır 8 bucukta genelde 9 olurdu =)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aybar58;453420
ya bu lpg kiti dedikleri ne oluyor

aracın lpgye dönüşümünde kullanılan parçaların tümüne birden lpg kiti deniyor.

Çevrimdışı mustafa_ff

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konu Güncelliyorum Arkdaşlar Lovato OBD2  LPG Kiti  9 aydır kullanıyorum ortalama şehiriçi şehirdışı 60 tl gaz ile 300 km yol yapıyorum yani:0.20 kurus yakıt tüketimim ve LPG:2.35 dan alıyorum sizinde son güncel kış şartlarında tüketimleriniz nelerdir .

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demirhan;448318
ben 16 valf 101 hp fabiamda  20.000 km BRC kullandım ve tek geçerim arıza ışığına gelince hangi marka taktırırsanız taktırın yakacaktır

Bende mimgas var yanmiyor isik benzindeki ayarlara yakin ince bir ayar yapilirsa isik yanmaz. Hangi kiti takarsaniz takin sorun cikmaz yeterki usta isinin ehli olsun o eskidendi sorun cikarma isleri. Ufak tefek kalite farklari olabilir ama hissetmezsiniz. Aracin bujileri buji kablolari yada bobinleri kisacasi atesleme sistemi saglikli  hava filitresi temiz olmali ayrica bunlara dikkat edilirse sorun olmaz. Yaklasik 12-15 yil arasi lpg li arac kullaniyorum eski araclarimla yuzbinlerce km yol yaptim  cok sukur hic sorun yasamadim. Fabia 1 aracimida 82.000 km de aldim suan 108.000 km de 1 yilda 25.000 km yaptim dedigim gibi kitim de Mimgas sadece 1 kez filitrelerini degistirip guvenlik amacli kontrollerini yaptirdim ve yola devam icinize sinen bir markayi guvenilir bir esnafta montaj yaptirin lpgnin keyfini surun.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2016, 08:55:45 Gönderen: trio »

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 Nisandan beri Atiker Gold kullanıyorum. 59.000 km benzınlı bındıgıme pişmanım :) çekişi bile arttı diyebilirim :) usta en onemlı faktor marka artık cok aman aman farketmıyor.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafa_ff;555527
Konu Güncelliyorum Arkdaşlar Lovato OBD2  LPG Kiti  9 aydır kullanıyorum ortalama şehiriçi şehirdışı 60 tl gaz ile 300 km yol yapıyorum yani:0.20 kurus yakıt tüketimim ve LPG:2.35 dan alıyorum sizinde son güncel kış şartlarında tüketimleriniz nelerdir .

Aynı araç aynı lpg sistemini kullanıyoruz. öncelikle lovatodan çok memnunum.
benim tank 28 lt alıyor. 2,09 dan dolduruyorum. şehiriçi 305 km geziyorum.0,18 kuruş yakıyor. uzun yolda tüketimde azalma mevcut 0,15-0,16 kuruşa iniyor uzun yol yapma şansım olmadı edirneye gittim geldim otobandan 300km git gel edirne içindede gezdim tabi 1 depo 365 km gitmişti ozaman 0,16 kuruş yakmış hesaba bakarsak (110-120 km hız). Tabi kış şartlarında lpgye geçiş uzun olduğundan sık sık benzinde almak zorunda kalıyorum.Haftasonu lpg kampanya oluyor 2,09 opet bu tabi daha ucuzuda var.haftaiçi 2,36.

Çevrimdışı cyaxeres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zfr2010;567404
brc taktırma sakın kardeşim ...

Türkiye'ye geldiğimde lpg taktırmayı düşündüğümden şimdiden bir ön araştırma yapıyorum. Bu yüzden yorumunuz ilgimi çekti. Herkes brc'yi tavsiye ederken sizi hoşnutsuz kılan nedir?..

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cyaxeres;567410
Türkiye'ye geldiğimde lpg taktırmayı düşündüğümden şimdiden bir ön araştırma yapıyorum. Bu yüzden yorumunuz ilgimi çekti. Herkes brc'yi tavsiye ederken sizi hoşnutsuz kılan nedir?..

merhaba ; konularda brc ile ilgili şikayetimi görebilirsin kardeşim ... şu anda büyük bir problem var ve kimse çözemiyor ... tüm gün bununla uğraştım bugün ..

Çevrimdışı cyaxeres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zfr2010;567414
şu anda büyük bir problem var ve kimse çözemiyor ...

Selamlar,
Bu bahsettiğiniz, brc kullanıcılarının çoğunun yaşadığı bir problem mi, yoksa sadece sizin başınıza gelen bir sorun mu? Problem belli olunca bizimle de paylaşır mısınız?
Teşekkürler ve de geçmiş olsun diliyorum...

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cyaxeres;567417
Selamlar,
Bu bahsettiğiniz, brc kullanıcılarının çoğunun yaşadığı bir problem mi, yoksa sadece sizin başınıza gelen bir sorun mu? Problem belli olunca bizimle de paylaşır mısınız?
Teşekkürler ve de geçmiş olsun diliyorum...

merhaba ;

aynı problem bir arkadaşın puntosunda da meydana geldi ... istanbul merkez çözdü .. şimdi istanbul merkez bana da mail attı , detayları istiyorlar ... gelişmelerden haberdar edeceğim ... biz arabayı çok kullanmıyoruz aslında lgp de kullanılacak bir araç değil ... benzinde daha keyifli , olmazsa zaten uğraşacak vaktim yok söküp atacağım ....

Çevrimdışı xforces

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba; 2012 fabia combi scouth aracıma 4000 km de landirenzo marka lpg taktırdım ve şu anda aracım 35 000 km de ne arıza ışığı yaktı nede başka bir problem olmadı. çok memnunum. tavsiye ederim

NOT: usta iyi olacak. önemli olan budur.