škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

baskı balata ne kadara değişir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabiatutkunu

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar, luk marka debriyaj seti kaça değişir? sonuçta sanzıman inecek

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013 aralık ayında luk marka set 275 TL idi. İşçilikle beraber 425 TL vermiştim. Şimdi ne kadar bilmiyorum.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adem bey değişim nerde yaptırdınız ve memnun musunuz? erzurumda eski servis elemanlarının açtığı bir yer vardı . orayı methediyorlar. bir keresinde bakım için gitmiştim piyasanın vampir ustalarına bakılırsa hesaplıydı baya.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;492451
Adem bey değişim nerde yaptırdınız ve memnun musunuz? erzurumda eski servis elemanlarının açtığı bir yer vardı . orayı methediyorlar. bir keresinde bakım için gitmiştim piyasanın vampir ustalarına bakılırsa hesaplıydı baya.

Erzurum sanayide DAD otoda (Doğu Anadolu Servis Hizmetleri) yaptırmıştım. Ben hep oraya giderim, memnunum. Fiyat konusunda bir şey söyleyemem. Çünkü başka yerlere hiç gitmedim.

Çevrimdışı nicusuv

• VAG Tutkunu
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 Aralık başında değişimi yaptırdım. Baskı-Balata setine 275 TL verdim. Bu esnada Volant da taşla kurtarır deyince ustam volantı da taşlattım yanlış hatırlamıyorsam 30 TL de ona vermiş idim. Şanzıman işçiliği genellikle 150 TL sanırım bir çok yerde. Ayrıca sökülmüşken keçeleri de değiştirdim. Yağ kaçakları da kesildi. Şanzıman yağını da değiştirdim. Toplamda 500 TL yi buldu benim için ama bu anlamda hiçbir sıkıntım kalmadı.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;492459
Erzurum sanayide DAD otoda (Doğu Anadolu Servis Hizmetleri) yaptırmıştım. Ben hep oraya giderim, memnunum. Fiyat konusunda bir şey söyleyemem. Çünkü başka yerlere hiç gitmedim.

evet aynen ismi aklıma gelmemişti. Berhan beyle muharrem beydi sanırım ortakları

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza hoşgeldiniz..
İşçilik için 150-200 TL ödeniyor..

Çevrimdışı fabiatutkunu

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. sanırım önemli olan ustanın mahareti sonuçta şanzıman komple inecek 150-200 tl rakam normal gibi duruyor. Bu arada konu dışı ama, geri vitese takınca direksiyonu tam sol yapınca yağ damlaması tespit ettim karlı hava sağolsun beyaz olunca direk gösterdi neden yapar acaba?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;492474
evet aynen ismi aklıma gelmemişti. Berhan beyle muharrem beydi sanırım ortakları

Berhan Bey ile Muammer Bey...

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba, ben 4 gün önce değiştirdim baskı balata setini, parça fiyat araştırırken benim motor BNM ile başladığı için fiyat fazlaydı, mesela aynı markanın BNV motor için olan parçasına özel servis 370 fiyat istemişti, sevinmiştim ucuz diye ama motor kodunu yanlış anlamış :) ben sachs marka taktırdım. her yerde parça ( baskı+balata+rulman) fiyatını 500-550 arası verdiler. sanayideki ustam işçilik 250 istedi. bende Skoda özel servis ile işçilik dahil 700 TL.ye anlaştım. sökünce deriyaj çatalının da hasar adlığını gördük kullanılamayacak durumdaydı, ona da 100 TL. verdim.
işçilik de ülkemde her yerde değişiyor demek, Batmanda mesela bu işlere vereceğim en fazla 100 TL işçilikti, haziranda başka bir aracımın baskı balatasını değiştirdim usta söke de 200 TL. aldı, şimdi Bodrumdayım 250 istiyorlar..
parça fiyatı her yerde aynı, uygun fiyata parça veren bir yer bulamadım, önceki aracım fiat stilo idi, Ankara Baysal otomotivde fiyatlar diğer yerlere göre çok uygundu.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
değişimden önce ne gibi belirtiler vardı ve değişimden sonra ne gibi farklılıklar hissettiniz?  benim araçta 100 bine yaklaştı acaba değişim gerekiyor mu?