škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabişlerimizin En Güzel Resimlerini Paylaşalım..Maşallah Demeyi Unutmadan

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim [MENTION=14014]ARP55[/MENTION] [emoji4] [MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] ile birlikte bir ara uygulama yapalım sizin araçlara da.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: batuhanbugra;603457
Teşekkür ederim [MENTION=14014]ARP55[/MENTION] [emoji4] [MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] ile birlikte bir ara uygulama yapalım sizin araçlara da.

Kullandığınız malzemeler nelerdir ? uygulamayı nasıl yapıyorsun adımları neler ?

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION]

İlk önce çift kova yöntemiyle aracı güzelce yıkıyorum hocam. Ondan sonra araci kurulamadan islakken Valet Pro Dragons adlı ürünle demirtozu temizliği yaptim. Tekrardan araci yikayip Valet Pro Turuncu kille kalıntı kalmış olabilir ihtimaliyle sabunlu suyla kaportanin üstünden geçtim. Kil kirlenmedi bile. Ardından aracı tekrar yıkayıp kuruladim. İzoPropilAlkol(İPA) ile kaportayı sildim. Polisaj makinem olmadığı için AutoFinesse Tripple elle çizik giderici cila kullandım. Tripple'ın üstüne de AutoFinesse Temptation adlı waxı sürüp işlemi sonlandırdım. Tabi bu anlattıklarım yaklaşık 6-7saat sürüyor. Bunları yazarken bile kollarım ağrıyor[emoji16]

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: batuhanbugra;603457
Teşekkür ederim @ARP55 [emoji4] @smtcglr ile birlikte bir ara uygulama yapalım sizin araçlara da.

İnşallah ..Neden olmasın..özelden numaralarımızı yollayalım müsait bi zamanda buluşalım ,tanışalım.. :)

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ARP55;603470
İnşallah ..Neden olmasın..özelden numaralarımızı yollayalım müsait bi zamanda buluşalım ,tanışalım.. :)

Tamamdır özelden atiyorum.[emoji4]

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5874]batuhanbugra[/MENTION] ellerine sağlık 10 numara olmuş bendede aynı renk var bende aynı şekilde aracımı yıkamayı düşündüm ama yaptıklarınızı okuyunca uzunca bir düşündüm [emoji23][emoji23] ama alkışlık bir işlem yapmışsınız
Sadece araca wax yapıp üstündeki yağmur ve kiri tutmaması için yapılan işlemden bir bilginiz var mı ?

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14492]tugkancelebi[/MENTION] Teşekkürler yorumlarınız için. Ben de yaklaşık 5-6 aydır ders çalışır gibi araştırdım, ne nasıl yapılır diye. Uzun süreli koruma düşünüyorsanız bunların uygulanması daha sağlıklı olur fakat dediğim gibi baya yorucu oluyor.

Wax uyguladıktan sonra üstüne Sonax'ın Xtreme Brilliant Shine Detailer (BSD) adlı cilasını kullanabilirsiniz. Kollarım tutmadığı için BSD atamadım ama ilk yıkamada atacağım. Su iticilik ve toz toplamama performansı açısından tek kelimeyle mükemmel bir hızlı cila, verdiği parlaklıkta cabası. Hem de wax'ın ömrünü uzatması açısından da gayet güzel bir ürün. 3-4 yıkamada bir kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: batuhanbugra;603495
[MENTION=14492]tugkancelebi[/MENTION] Teşekkürler yorumlarınız için. Ben de yaklaşık 5-6 aydır ders çalışır gibi araştırdım, ne nasıl yapılır diye. Uzun süreli koruma düşünüyorsanız bunların uygulanması daha sağlıklı olur fakat dediğim gibi baya yorucu oluyor.

Wax uyguladıktan sonra üstüne Sonax'ın Xtreme Brilliant Shine Detailer (BSD) adlı cilasını kullanabilirsiniz. Kollarım tutmadığı için BSD atamadım ama ilk yıkamada atacağım. Su iticilik ve toz toplamama performansı açısından tek kelimeyle mükemmel bir hızlı cila, verdiği parlaklıkta cabası. Hem de wax'ın ömrünü uzatması açısından da gayet güzel bir ürün. 3-4 yıkamada bir kullanabilirsiniz.

Ben açıkcası seramik kaplama yaptırıp üstüne düzenli olarak seramik kaplamayı beslemek adına wax ile destekleyeceğim aklımdan geçen bu [emoji4]
Sizin yerinizde olsam bu kadar uğraş yerine seramik yaparım bayağı uğraştığımıza göre bir göz atmakta fayda var

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14492]tugkancelebi[/MENTION] İleride olabilir tabi neden olmasın.[emoji4]

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5874]batuhanbugra[/MENTION]   Batuhan maşallah araç ateş ediyor vallahi ne güzel olmuş. Yeni görebildim interntte sıkıntı vardı. Yapalım yapalım bizim arabalara da yapalım :D

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] Olur tabi neden olmasın [emoji4]

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Batuhan ile hem tanıştık hem çalıştık :) Batuhana bugünkü yardımlarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum..Bu arada Maşallahları hak ettik heralde.. :D

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5874]batuhanbugra[/MENTION] dostum bende de aynı renk var, 4 ay önce araç sıfır kmde iken seramik kaplama yaptırdım. Şimdi senin bu yaptığın uygulamayı ben yapsam seramik kaplamanın üzerine ek koruyucu mu olur yoksa seramik kaplama perte mi çikar?. Bi de bu işlemleri bu kimyasal setiyle yapan bir firma var mi? Sonax vs bu işlemleri kaliteli malzeme ile eksiksiz yaparmi?