škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg sorusu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sedatss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Arkadaşlar yokuş çıkarken dsg vites düşürdüğünde araçta hafif bir silkeleme hissediyorum. Düz yolda geçişlerde böyle bir sorun yok. Rampa yukarı çıkarken bu durum normal midir?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg özellikle vites düşüşlerini daha çok hissettirir, çünkü çift kavrama genelde üst viteslere hazırlar kendini. rampa yukarı da üzerine binen yük daha fazla olduğu için daha fazla hissettirmesi normal. tabii bahsettiğiniz silkelenme abartılı bir şey değilse bu durum geçerli. çok rahatsız edici bir durum varsa başka bir dsgli araç test edebilirsiniz. bayiler genelde "normal" deyip geçiştiriyorlar çünkü.

Çevrimdışı sedatss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;629553
dsg özellikle vites düşüşlerini daha çok hissettirir, çünkü çift kavrama genelde üst viteslere hazırlar kendini. rampa yukarı da üzerine binen yük daha fazla olduğu için daha fazla hissettirmesi normal. tabii bahsettiğiniz silkelenme abartılı bir şey değilse bu durum geçerli. çok rahatsız edici bir durum varsa başka bir dsgli araç test edebilirsiniz. bayiler genelde "normal" deyip geçiştiriyorlar çünkü.

Cevap icin tesekkur ederim. Eski tork konvertorlu aracima gore cok cok az bir silkeleme. Kesinlikle rahatsiz edici degil. Golfu olan arkadasim bu durumu yasamadigini soyleyince bir işkillendim acikcasi.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Genelde 2’den 1’e olan düşüşlerde olur. Tork konvertorlu sanziman konforu baska bir sey hocam. :)
Her sanzimanin kendine ozgu avantaji/dezavantaji var tabii.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatss;629596
Cevap icin tesekkur ederim. Eski tork konvertorlu aracima gore cok cok az bir silkeleme. Kesinlikle rahatsiz edici degil. Golfu olan arkadasim bu durumu yasamadigini soyleyince bir işkillendim acikcasi.

Benim araçta bahsettiğiniz şekilde, az da olsa hissetiriyor vites düşürürken özellikle dik rampalarda. Golf olan arkadaşınızda da oluyordur ancak sonucta yalıtım, ses, malzeme kalitesi vs düşününce olmuyormuş gibi hissetiriyordur. Ben tdi octavia da gram hissetmezdim vites geçişlerini ne artış ne de azalışta.

Çevrimdışı Balkesli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2.vitesten 1.vitese düşerken aracın altından şangırtı sesi geliyor. Diğer vites yükselme ve düşüşlerinde herhangi bir ses yok. Bu problemi olan var mı?

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balkesli;630566
2.vitesten 1.vitese düşerken aracın altından şangırtı sesi geliyor. Diğer vites yükselme ve düşüşlerinde herhangi bir ses yok. Bu problemi olan var mı?

o sesler Tamamen doğal dsg sesleri, herkezde olan şeyler takılmamak lazım