škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Piano black kısımlarında çizik

Style · 29 · 7486

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya arkadaş buna kızıyorum işte...

D segmenti araba yapıyorsun dandik malzeme kullanıyorsun...

ben size çizilen bir şey daha söyleyeyim, far camı...

farın camı cam değil,mika...

ve bakın eğer çamurlanıyor ve sizde ıslak mendille siliyorsanız farlardada çizik oluşuyor...

arkadaş superb 2 vallaha daha kaliteliydi,ne çizilme ne başka birşey olmuyordu...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: guvenxoca;559584
ya arkadaş buna kızıyorum işte...

D segmenti araba yapıyorsun dandik malzeme kullanıyorsun...

ben size çizilen bir şey daha söyleyeyim, far camı...

farın camı cam değil,mika...

ve bakın eğer çamurlanıyor ve sizde ıslak mendille siliyorsanız farlardada çizik oluşuyor...

arkadaş superb 2 vallaha daha kaliteliydi,ne çizilme ne başka birşey olmuyordu...

MERCEDES E200K farları...

Her far camı çizilir. Genelde hepsininki mikadır. Sonra temizlenir. Yeni hale gelir. Normaldir.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7 bin KM'deki Mercedes C Serisinin pianoblack kaplamasındaki çizikler.

Çevrimdışı katil

• VW
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;559593
7 bin KM'deki Mercedes C Serisinin pianoblack kaplamasındaki çizikler.

benim arabamda da çakmak bölmesi çizik. sebebini bilmiyorum oysaki narin kullanırım.  geçirme imkanımız varmı.  admin' in dediği yöntem i deneyecem

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Piano black boya yapisi iyibari ile cizilir. Cizilmeyen bir pisno black olmaz. Olsa da anca nano teknoloji vs olmasi lazim.

Uzerindeki vernik ve asiri parlaklik veren cilanin ozelligi nedeniyle cizikleri cok gosterir. Eski tip dekorlar da aslinda ciziliyor ancak parlak ve siyah renk olmadigi icin cizikleri cok belli etmiyor. Bunu siyah bir arac ile metalik gri bir aracin boyasinin hata gosterme orani gibi dusunebilursiniz.

Farlarda da durum ayni. Mika dediginiz malzeme pleksidir. Isigi en iyi sekilde kirmadan iletecek ancak yine de belirli bir saglamligi yakalayacak sekilde uretilir. Kullanim kosullarina bagli olarak cizilmesi sararmasi dogaldir. Siz araci kullanirken yeri geliyor 120km ve ystu suratlere cikiyorsunuz. Gozle girulmeyen toz, ufak tas, bocek vb seyler o suratle farlara carpiyor. Bundan zarar gormemesi imkansiz olur. Kaldi ki gunes yagmur camur ve diger kimyasal faktorleri saymiyorum bile.

Eger bu durum sizi rahatsiz ediyorsa hem far hem de ic mekan icin koruma urunlerini sık sık uygulayin derim

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;559596
Piano black boya yapisi iyibari ile cizilir. Cizilmeyen bir pisno black olmaz. Olsa da anca nano teknoloji vs olmasi lazim.

Uzerindeki vernik ve asiri parlaklik veren cilanin ozelligi nedeniyle cizikleri cok gosterir. Eski tip dekorlar da aslinda ciziliyor ancak parlak ve siyah renk olmadigi icin cizikleri cok belli etmiyor. Bunu siyah bir arac ile metalik gri bir aracin boyasinin hata gosterme orani gibi dusunebilursiniz.

Farlarda da durum ayni. Mika dediginiz malzeme pleksidir. Isigi en iyi sekilde kirmadan iletecek ancak yine de belirli bir saglamligi yakalayacak sekilde uretilir. Kullanim kosullarina bagli olarak cizilmesi sararmasi dogaldir. Siz araci kullanirken yeri geliyor 120km ve ystu suratlere cikiyorsunuz. Gozle girulmeyen toz, ufak tas, bocek vb seyler o suratle farlara carpiyor. Bundan zarar gormemesi imkansiz olur. Kaldi ki gunes yagmur camur ve diger kimyasal faktorleri saymiyorum bile.

Eger bu durum sizi rahatsiz ediyorsa hem far hem de ic mekan icin koruma urunlerini sık sık uygulayin derim

Tam olarak teknik bilgi tanımlaması oldu :ok:

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni şekilde fabia 3 teki radyo etrafındaki piano black te çizildi. Bir şey yapmadım aslında ... elimle silmeye bilr korkar oldum. Pamukla mı temizleyecez anlamadm. Allahtan fabialarda az ama piano black ağırlıklı bir iç mekanda düşünemiyorum adamı deli eder

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En iyisi cok bastirmadan gozluk silme bezi ile silmek.

Parmakta yukuz, elde saat bileklik, anahtar, anahtarlik, bozuk para vb en cok cizihe sebep olanlar

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle kağıt mendil kullanmayın ıslak olsa bile. Kaliteli güderi nemli bez kullanın ama o bile o tozları alırken çizecek. Önce tozları belki süpürge ile çekmek bile gerekebilir. Ama sonuçta narin bir malzeme gösterişli ama narin.

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Style;559437
Yaklaşık 10 yıldır skoda kullanıcısıyım en son aracım b2 superb ti ondada piano black kaplı olan kısımlar vardı ve 5 yıl kullanmama rağmen hiç Bi çizik veya deformasyon olmAdı.şimdi B3 superb kullanıyorum araba 40 günlük 1400 km de lAkin vites konumlandırması kısmında bulunan piano black kısımları o kadar çizildiki Bi anlam veremedim hatta kül tablası otomotik kapanan kısımdada aynı çizikler olunca çok şaşırdım.bu çizikleri yok etmenin Bi yolu varmı ve çok titiz Bi kullanıcı olmama rağmen bu çizikler sadece bendenmi kaynaklı sizlerdede aynı sorun varmı.kaldıki  asla Bi malzeme koymam sadece tozların oluşturduğu çizikler

Hocam ben araç tavanlarına yapılan kaplamadan yaptırdım ve sonuçtan oldukça memnun kaldım
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2016, 21:16:40 Gönderen: ozkanarslan »

Çevrimdışı Style

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şeffaf kaplama yaptırmak gerekiyor anlaşılan.çok teşekkür ederim önerileriniz için arkadaşlar

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;559586
MERCEDES E200K farları...

Her far camı çizilir. Genelde hepsininki mikadır. Sonra temizlenir. Yeni hale gelir. Normaldir.

kardeş w211 mercedeslerin tasarım hatasıdır farların o durumu,o model dışında hiçbir mercedesin farları öyle olmaz,hatta o farlar ilk çıkan modellerin E1 kasanın sıkıntısı E2 kasada böyle sorun yok..

ayrıca superb 2 dede böyle sorun yoktu,bakıyorsun kalitede ve mühendislikte gerileme var...

superb 2 de farda buharlanma varmı? yok
superb 2 de farda çizilme varmı? yok

eee superb 3 te bunlar oluyorsa mühendislikte hata var demektir...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç hafifletmek ve tasarruf adına yapılan bilinçli malzeme değişimlerinin sonuçlarını yaşıyoruz.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;559483
Ben dış kapı direklerindeki pianoblack kaplamalarda çizikler var. Pazar SRP uygulayacağım. Sonuçları burada paylaşırım.

Bu kapı direklerinde kullanılan malzeme hakikaten rezillik, nasıl sizin direkler şuan uygulamadan sonra