škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Bakım Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı katil

• VW
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
09.09.2015  tarihinde aldığım aracım. 4.800 km de şu an.   5000 bakımı mı oluyor. ve hatırladığım kadarı ile ilk bakım ücretsiz diye hatırlıyorum umarım doğru hatırlıyorum :)

İlk bakımı nezaman kaç km de yaptırmam gerekiyor. şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk bakım 1 yıl/15.000 km.(hangisi önce dolarsa) şeklindedir. İlk bakım için satıcı/servisten böyle bir söz almadıysanız ilk bakım da diğerleri gibi ücretlidir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı katil

• VW
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bide işin o tarafı var yani ,
 ama ilk bakımın ücretsiz olması gerekmezmi ücret talep edilirse yapmam gereken izlemem gereken bir yol varmı acaba

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: katil;558615
bide işin o tarafı var yani ,
 ama ilk bakımın ücretsiz olması gerekmezmi ücret talep edilirse yapmam gereken izlemem gereken bir yol varmı acaba
Sizin söylediğiniz 1000km de ya da 1500km de servis bir sıkıntınız var mi yağ eksiltme ya da sizin farkına vardığınız bir sorun  var mi diye uğramanızı tavsiye ederler. Genelde hic birşey yapilmaz bunda zaten.(buna ilk bakim diyemeyiz ama) Onun dışında diğer bakımlar özellikle bir pazarlik yapılıp talep edilmemiş ve alinmamissa ücretlidir. İlk bakımda Ender beyin yaptığı açıklamadır zaten.

Çevrimdışı katil

• VW
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim yardımınız için. ozaman 1 sene dolmasını bekleyip - servis ücreti bayılacaz

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onu her durumda bayılacaksınız. özel bir anlaşma ile aracın bakımlarını önceden satın almadı iseniz (misal bmwde var). her bakımı siz ödüyorsunuz.bu çok normal bir durum.

Çevrimdışı katil

• VW
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tabiki servis ücreti oldugunu biliyorum. ama şunu hatırlıyorum ilk arabayı alırken bayan ilk bakım ücretsiz oldugunu söylemişti.  ondan yola çıktım yoksa periyodik bakımların ücretli oldugunu biliyorum.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: katil;558636
tabiki servis ücreti oldugunu biliyorum. ama şunu hatırlıyorum ilk arabayı alırken bayan ilk bakım ücretsiz oldugunu söylemişti.  ondan yola çıktım yoksa periyodik bakımların ücretli oldugunu biliyorum.

O bahsettiğiniz bakımı benim aracıma 3000 kmde yapmışlardı. Arabanızı aldığınız bayideki teknik servis elemanlarının arabayı teslim alırken bunu size söylemiş olmaları lazım. Superb için km değişlebilir belki ama bildiğim kadarıyla 3000 veya 5000 kmde yapıyolar. Sizin bi şikayetiniz varmı diye sorup arabayı bi 15 dk. muayene edip size teslim ediyolar. Ücretsiz bakım diye bahsettikleri bu.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle