škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 Htp’den gelen tıkırtılar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ShaoKha

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aracımı 4 ay önce aldım 2012 model 104 bin km’de. Dün sabah aracın alt kısmından tıkırtılar gelmeye ve gaz pedalında titreşimler oluşmaya başladı. Aracı ustama götürdüm fakat yaptığı açıklama beni tatmin etmedi. Dediğine göre şanzıman takozunda fazla boşluk varmış bu yapıyordur sesi ve titreşimi dedi. Sizce doğru mudur ?

Not: Baskı Balata 1 hafta önce değişti. Alakası yoktur diye konuda bahsetmedim. :)

Değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorunun baski balata degisimi sonrasi olmasindan dolayi problemi burada aramaya baslamak lazim. Baski balata takilmasi esnasinda belki civatalar tam sikilmadi, belki balata baski uyumsuzluk yapti, belki volan yuzeyide bozuk, belki baski bilyasi dagildi,

Çevrimdışı ShaoKha

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Baskı balatada ya da volanda sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Çevrimdışı ShaoKha

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorun çözülmüştür ilginize teşekkür ederim SKODA ailesi !

Çevrimdışı oktayaldemir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ShaoKha;631320
Sorun çözülmüştür ilginize teşekkür ederim SKODA ailesi !
Sorun nasıl çözüldü acaba

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ShaoKha

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oktayaldemir;635239
Sorun nasıl çözüldü acaba

Baskı balata değişimi sonrası meydana çıkmıştı sorunum. Lpg sistemine ait bir üniteyi motor bölümü içinde sabitlememişler ve motorun sarsıntısı ile birlikte sağa sola vuruyormuş. Bu vuruntular gaz, fren ve debriyaj pedallarında da hissediliyordu. Ayrıca aracın içinde de tıkırtılara sebep oluyordu. Sizin araçta ki sorun da buna benzer ya da ön takım kaynaklı olabilir kontrol etmenizi öneririm. Saygılar

Çevrimdışı oktayaldemir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ShaoKha;635256
Baskı balata değişimi sonrası meydana çıkmıştı sorunum. Lpg sistemine ait bir üniteyi motor bölümü içinde sabitlememişler ve motorun sarsıntısı ile birlikte sağa sola vuruyormuş. Bu vuruntular gaz, fren ve debriyaj pedallarında da hissediliyordu. Ayrıca aracın içinde de tıkırtılara sebep oluyordu. Sizin araçta ki sorun da buna benzer ya da ön takım kaynaklı olabilir kontrol etmenizi öneririm. Saygılar
Benim aracımda cok şükür bir sorun yok sorunun nasil çözüldüğünü sormamin sebebi ileride böyle bir sorunla karsilasan olursa kaynak olmasi içindi. Cevabınız için teşekkür ederim.