škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2001 Fabia Comfort 130.000 Km Benzinli

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Fabia919;434603
Buarada zincrden ses geliyor değişin diyenler hikaye anlatıyor bnm Fabiam da da var ses hiç bişi olmaz diyolar sadece ses
Senin arabanın motoru, Favorit' in motorunun hacminin 1.4' e yükseltilmiş ve elektronik yakıt enjeksiyonu ile donatılmış halidir. Eksantrik zincirinde gergi mekanizması yoktur. Bollaştığında supap açılma kapanma zamanlarını bozar, sesin sebebi zaten bu bolluğu tolere ederken çıkarttığı sestir.
Sana dostâne bir tavsiye. "Sesten bişi olmaz" diyen ustaya bir daha selam bile verme.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba UĞUR AKAR katılıyorum bende aracımın zincirini değiştirmiştim cidden fark ediyor. Ben aracımı yeni aldığımda sürekli özel servislere götüyordum ama bıktım artık ya iyi usta yok ya da işten anlamıyorlar.kimseyi karalamak istemiyorum yanlış anlaşılmasın lütfen. 50-100 neyse fazla veriyorum servisde yaptırıyorum bakımlarını ve adını unutuyorum zaten o gün bugündür aracımdan yana yüzüm gülüyor.

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu arada skoda yetkili servislerinde yaz bakım günleri ve kışa hazırlık günlerinde işçilik ve malzemede indirimler oluyor. Tavsiye ediyorum. Ben aralık-mayıs aylarında askerde idim. Gelince bakım günlerinden faydalandım. Yağ+Yağ filtresi+Hava filtresi+Benzin filtresi+polen filtresine toplam 190tl ödedim. Çok diyen olabilir ama kafam rahat :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;434639
Senin arabanın motoru, Favorit' in motorunun hacminin 1.4' e yükseltilmiş ve elektronik yakıt enjeksiyonu ile donatılmış halidir. Eksantrik zincirinde gergi mekanizması yoktur. Bollaştığında supap açılma kapanma zamanlarını bozar, sesin sebebi zaten bu bolluğu tolere ederken çıkarttığı sestir.
Sana dostâne bir tavsiye. "Sesten bişi olmaz" diyen ustaya bir daha selam bile verme.
Aynı durum HTP için de geçerli mi?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hetepe;435929
Aynı durum HTP için de geçerli mi?

Tek bir gergi var diye biliyorum HTP'de

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;434639

şimdi siz sizin aracnz da triger zinciri yokmu diyorsunuz?

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erciyes;435926
merhaba UĞUR AKAR katılıyorum bende aracımın zincirini değiştirmiştim cidden fark ediyor. Ben aracımı yeni aldığımda sürekli özel servislere götüyordum ama bıktım artık ya iyi usta yok ya da işten anlamıyorlar.kimseyi karalamak istemiyorum yanlış anlaşılmasın lütfen. 50-100 neyse fazla veriyorum servisde yaptırıyorum bakımlarını ve adını unutuyorum zaten o gün bugündür aracımdan yana yüzüm gülüyor.

valla suan benm aracımda hiçbir problem yok çekişinde hızlanmasında yakıt durumunda hiçbir sıkıntı yok...