škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

207 vs sümbül 1.5 DCI kapışırsa

crash · 46 · 12949

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hız yapmayın arkadaşlar hiç sağlıklı bişi değil.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Mondeo ile gazladım..Anlamadım ibre 150-160 oluvermiş..Otobana çıksaydım son hızı görürdüm ama arabanın lastiklerine güvenmedim.Bide emanet araba allah korusun.Hemde trafik sigortası geçmiş sakat :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;7593
İspat etmeniz gereken hiçbir şey yok arkadaşlar,yapmayın.Yol mu istiyor verin gitsin,kapışmak isteyen piste gelsin,hodri meydan dersin.
Renaultcular bir değişik nedense zaten,kanguru ile yol vermemek için tırmalayan vatandaş biliyorum,yazık.

:+1::+1:  Diyorum ama bazen ben de gaza geliyorum...

Geçen sene Ankara'dan gelirken arkadan Palionun biri selektör yapıyor, biraz gaza yüklendim. hala peşimde ben de daha önce Palio kullandığım için şaşırdım. içimden "bu kakalak bu kadar hız yapmaz ama Multijet herhalde" diye geçiriyorum. Neyse söylediğim gibi gaza geldim bir kere baktım ibre 200'lü bişeylerde:kiki::kiki: Kakalak da gerilerde kaldı. Yavaşlayıp orta şeride geçtim bekledim geçmesini. hakikaten multijet imiş...
Ama hız kötüdür arkadaşlar yapmamak lazım...

Geçen hafta lastikleri alırken, satıcı bana "H" hız endeksli lastik çıkardı ben "V" de ısrar edince "yahu sen 210 KM'yi geçiyor musun?" diye şaşkınlıkla sordu. "pek değil ama benim ne yapacağım belli olmaz" deyince tamam o zaman "V" takalım" dedi :D :D :D
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;7498
vitesi 5 e alınca rampaya başladım, eğer görmediysen ekleyeyim dedim. merak ettim deyince :)

http://www.dailymotion.com/user/hakanerdogan/video/x8mghx_fabia-14-tdi-0190-kph_auto

masallah allah motoruna zeval vermesın 80 bg olmasının avantajı bu demekkı :)

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;7593
İspat etmeniz gereken hiçbir şey yok arkadaşlar,yapmayın.Yol mu istiyor verin gitsin,kapışmak isteyen piste gelsin,hodri meydan dersin.
Renaultcular bir değişik nedense zaten,kanguru ile yol vermemek için tırmalayan vatandaş biliyorum,yazık.
haa tabı bırde kangurucular var onları unutmamak lazım damacanaları yukluyorlar duz yolda artıslık yapıyorlar rampada cortluyorlar :)
ben elbıstandan ankaraya gelırken ne rampaları cıktım banamısın demedı tdı farkı bu herhalde

octaviaman

• Ziyaretçi
Kontrolsuz güç ve hız kötü bir şey gerçekten,herşey kontrollu ve dikkatli olmalı.Yalnız olduğum da affetmem yalnız :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YÜKSEL;7828
:+1::+1:  Diyorum ama bazen ben de gaza geliyorum...

Geçen sene Ankara'dan gelirken arkadan Palionun biri selektör yapıyor, biraz gaza yüklendim. hala peşimde ben de daha önce Palio kullandığım için şaşırdım. içimden "bu kakalak bu kadar hız yapmaz ama Multijet herhalde" diye geçiriyorum. Neyse söylediğim gibi gaza geldim bir kere baktım ibre 200'lü bişeylerde:kiki::kiki: Kakalak da gerilerde kaldı. Yavaşlayıp orta şeride geçtim bekledim geçmesini. hakikaten multijet imiş...
Ama hız kötüdür arkadaşlar yapmamak lazım...

Geçen hafta lastikleri alırken, satıcı bana "H" hız endeksli lastik çıkardı ben "V" de ısrar edince "yahu sen 210 KM'yi geçiyor musun?" diye şaşkınlıkla sordu. "pek değil ama benim ne yapacağım belli olmaz" deyince tamam o zaman "V" takalım" dedi :D :D :D

Abim beni sen biliyorsun :hanz: bende rahatsız giderim :hanz: tabii arabada tek olmak koşuluyla :hanz: saçma salak millete uyup gazlamam ama.Serviste sana anlatmıştım TEM'de kangurunun bana yaptığını sonrada  ne olduğunu :hanz: şunu çok net biliyorum,neredeyse tüm herkes Skoda amblemini gördümü "aklınca" küçümsüyor ve ne yazık ki dalgaya düşüyor :hanz: helede seninle benim arabalarda :hanz: lastiği V aldığın iyi olmuş abim,güle güle kullan,en güzel gazlamalara,diplemelere :adm:bizi en az V paklar zaten :adm::adm::adm:

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;8090
Abim beni sen biliyorsun :hanz: bende rahatsız giderim :hanz: tabii arabada tek olmak koşuluyla :hanz: saçma salak millete uyup gazlamam ama.Serviste sana anlatmıştım TEM'de kangurunun bana yaptığını sonrada ne olduğunu :hanz: şunu çok net biliyorum,neredeyse tüm herkes Skoda amblemini gördümü "aklınca" küçümsüyor ve ne yazık ki dalgaya düşüyor :hanz: helede seninle benim arabalarda :hanz: lastiği V aldığın iyi olmuş abim,güle güle kullan,en güzel gazlamalara,diplemelere :adm:bizi en az V paklar zaten :adm::adm::adm:

Ben o yanılgıya düşmüyorum mesela.Dikizden baktığımda arkada skoda varsa hemen çekiliyorum önünden :D Heleki 101' lik fabia falan görürsem başımla beraber yani :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;8098
Ben o yanılgıya düşmüyorum mesela.Dikizden baktığımda arkada skoda varsa hemen çekiliyorum önünden :D Heleki 101' lik fabia falan görürsem başımla beraber yani :D

Heh işte onu yapmayan var :hanz::hanz::hanz:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;8090
Abim beni sen biliyorsun :hanz: bende rahatsız giderim :hanz: tabii arabada tek olmak koşuluyla :hanz: saçma salak millete uyup gazlamam ama.Serviste sana anlatmıştım TEM'de kangurunun bana yaptığını sonrada ne olduğunu :hanz: şunu çok net biliyorum,neredeyse tüm herkes Skoda amblemini gördümü "aklınca" küçümsüyor ve ne yazık ki dalgaya düşüyor :hanz: helede seninle benim arabalarda :hanz: lastiği V aldığın iyi olmuş abim,güle güle kullan,en güzel gazlamalara,diplemelere :adm:bizi en az V paklar zaten :adm::adm::adm:
ah be abı ah be o kadar guzel dıyorsunkı ama su genclıgımın baharında favom degılde en ölüsü bir 101 fabiam olsaydı da aglatsaydım şu benım favomla dalga gecenlerı ama favoda artık emeklılık ıstıyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;8104
ah be abı ah be o kadar guzel dıyorsunkı ama su genclıgımın baharında favom degılde en ölüsü bir 101 fabiam olsaydı da aglatsaydım şu benım favomla dalga gecenlerı ama favoda artık emeklılık ıstıyor.

Allah kalbine göre versin,vRS'ler nasip etsin inşallah :ok:
Favorit'le ben çok can yakmıştım,ayarı,tuzu suyu ruhu yerindeyse sürpriz arabadır :ok: Favorit'i her zaman çok severim,bendeki yeri çok çok farklıdır gerçekten :ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
favoda şase spora uygun bence.

yayla alçaltırsın, içindeki gereksiz tangır tungurları atarsın, bagajı boşaltıp hafiflettin mi? bide sıfır brisk bujiler, ayarlı termostat, bide açık tertemiz bi jikov karbüratör... abartı olmayan kibar bi komple spor egzost kiti, filtreyide açtın mı enjektörlü 1.4 öttürür o makine...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;8348

yayla alçaltırsın, içindeki gereksiz tangır tungurları atarsın, bagajı boşaltıp hafiflettin mi? bide sıfır brisk bujiler, ayarlı termostat, bide açık tertemiz bi jikov karbüratör... abartı olmayan kibar bi komple spor egzost kiti, filtreyide açtın mı enjektörlü 1.4 öttürür o makine...
Karbüratör Jikov olmaz. Pierburg olacak. 136L' ninki Pierburg idi. Baktığın zaman birbirinin aynılar ama nedense Pierburg için daha iyi diyorlar.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;8347
Allah kalbine göre versin,vRS'ler nasip etsin inşallah :ok:
Favorit'le ben çok can yakmıştım,ayarı,tuzu suyu ruhu yerindeyse sürpriz arabadır :ok: Favorit'i her zaman çok severim,bendeki yeri çok çok farklıdır gerçekten :ok:
abı bu guzel temennilerın ıcın tesekkur ederım ama favoyu fazla yormak ıstemıyorum gercekten cok guzel kacıyor kolay kolay kımsenın  yuksek suratte gıremeyecegı vırajları gırıyor ok gıbı cıkıyor ama nedense aracın saglıgını dusunuyorum hantal kullanıyorum

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;8348

hakan sen bence fabıayı pedere bırak kendıne bı favo al ve hızın tadını cıkar :)