škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kahve tiryakileri gelin hele sohbete. Hangi kahve favorinizdir

Levcho · 26 · 16597

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar, kahve tiryakisi var mı aramızda?
Hangi kahveyi sever siniz?
Türk. Espresso. Filtre. Anlatın bakalım hangisini tercih edersiniz?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;654273
Dostlar, kahve tiryakisi var mı aramızda?
Hangi kahveyi sever siniz?
Türk. Espresso. Filtre. Anlatın bakalım hangisini tercih edersiniz?

Tabiki Espresso, her gün 3-4 tane garanti. Ara sıra da Türk Kahvesi Nescafe kesinlikle içmiyorum ekstrem durumlar dışında.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tiryakisi oldugum herhangi birsey yok ama filtre kahve tercih ederim genelde :) bide evde espresso makinem var. Arada latte amerikano da ictigim olur.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;654275
Tiryakisi oldugum herhangi birsey yok ama filtre kahve tercih ederim genelde :) bide evde espresso makinem var. Arada latte amerikano da ictigim olur.

Makine markası nedir, bendeki kollu Delonghi.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi kahve markalarını tercih ediyorsunuz ve nerden temin edersiniz peki? Benim de favorim filtre kahvedir. Yüksek gramaj kahve az su ile. 25gr kahve, 200 ml su.
Favorilerim Lavazza ve Tchibo arabica veya 80-20 arabica robusta. Yakın zamanda başladım Ethiyopiya ve diğer anılmış bölgelerin kahvelerinden alıp keşfetmeye.
Günde 1 tane filtre içtiğim için makina almayı düşünmedim. Bir de her akşam bir türk kahvem var.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2020, 20:49:25 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskiden Metro Marketten çekirdek Rioba marka alıyordum %80-%20 ama tadını bozdular ve fiyatı bayağı arttığı için artık almıyorum. Arkadaşım Lavazza almıştı pek hoşumuza gitmedi, şimdi BG den getirtiyorum hem fiyatı uygun hem lezzet olarak daha çok seçenek var ama çoğunluk olarak Gimoka alıyorum.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2020, 01:04:00 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;654277
Makine markası nedir, bendeki kollu Delonghi.

Bende de delonghi ECP31.21  modeli var. Kahveyide kahve dunyasindan aliyorum. Uzerinde espresso yaziyor...Arabica.

Linki bu
https://www.kahvedunyasi.com/espresso-cekirdek-1-kg-p-37

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Genellikle o günkü durumuma göre seçim yaparım makine kahvelerini sevmediğim için french press / v60 kullanırım.
Taze öğütme olarak Starbucks ya da 3.nesil butik kahvecilerden alırım. Heyecanlı neşeliysem Guetamala, takıntılı ve keyifsizsem Etiyopya içerim. Arada da ilaç niyetine Etiyopyayı abartırım. (Sebebini yazmayım konu bozulmasın)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;654280
Bende de delonghi ECP31.21  modeli var. Kahveyide kahve dunyasindan aliyorum. Uzerinde espresso yaziyor...Arabica.

Linki bu
https://www.kahvedunyasi.com/espresso-cekirdek-1-kg-p-37

O zaman öğütülmüş kahve alıyorsun sanırım, bende öğütme makinası da var KG 79 modeli. Çekirdek olunca seçenek de çok oluyor ama o fiyata çeşit çok var, açıkçası KD kahvesini hiç denemedim ben kahve satışı da yaptığım için bana pahalı gelir. Arabica bir kaç sefer denedim ama bana uymadı bazen birkaç çeşit kahve geliyor ben kendim karışım yapıyorum :).

Alıntı yapılan: hebelup;654282
Genellikle o günkü durumuma göre seçim yaparım makine kahvelerini sevmediğim için french press / v60 kullanırım.
Taze öğütme olarak Starbucks ya da 3.nesil butik kahvecilerden alırım. Heyecanlı neşeliysem Guetamala, takıntılı ve keyifsizsem Etiyopya içerim. Arada da ilaç niyetine Etiyopyayı abartırım. (Sebebini yazmayım konu bozulmasın)

Moda göre kahve seçimi de iyiymiş :)

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]  aslinda ilk once ogutulmus aldim. Ama makine kahvecilerin cektigi kahveyi suzemedi nedense. 1 tık kalın cekin dedim  yine olmadı. Bende1kg cekirdek aliyorum. Mutfak robotunda iyice cekip yapiyorum. Gayet guzel oluyor :D

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evde kahve makinem var Braun KF560, aynısından ofise de aldırmıştım. Kahveyi çekirdek olarak saklar, evde öğütücüde öğütürüm. Günde en az 5 - 6 bardak filtre kahve tüketiyorum. Evde genellikle yurt dışından aldığım çekirdekleri kullanıyorum (kahve aynı yerden gelirken Türkiye'de yaklaşık %30 daha pahalı). Ofise de Starbucks'tan aldırıyorum, genellikle Christmas Blend ve sertliği dark olanlar. Kahve olmaz ise olmazım.

Kahveye düşkünseniz ve yurt dışı seyahat ediyorsanız kahve çekirdeğini Nordic ülkelerinden ve Doğu Avrupa'dan almanızı tavsiye ederim. Nordic ülkelerinde çok fazla kahve tüketiliyor, ve seçenek çok fazla. Norveç hariç fiyatlar Türkiye ile benzer. Doğu Avrupa'da ise kahve çekirdeği ucuz, ve Türkiye'ye göre seçenek daha fazla :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türk kahvesi.
Kahvede Eskişehir Hamamyolu başındaki kahveciler den. Missssss

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Kahvesiz ayilamayanlardanim ofise Arçelik K 8115 KM İnLove makina almıştım. Delonghiden de öğütme makinası aldım. Kahve yapmadan çekirdeği öğütmek en mantıklısı. Bir ara degirmenle denedim ama çok uzun sürüyor. Starbucks ile başlayıp gk ile devam eder olduk.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir süredir sanalbaharat.com ve kafeingo.com sitelerini takip ediyorum.
Yakın zamanda aşağıdaki kahvelerden tadımlık aldım (günlük kavrum, french pres öğütme 120mg),

Hepsi ayrı bir güzel. Yoğun aroma, değişik tatlar.

Ethiopia Yirgacheffe
Colombia Medellin Supremo Felice
El Salvador Santa Rita Soaked
Costa Rica Tarrazu

Alıntı yapılan: mşah;654279
Eskiden Metro Marketten çekirdek Rioba marka alıyordum %80-%20 ama tadını bozdular ve fiyatı bayağı arttığı için artık almıyorum. Arkadaşım Lavazza almıştı pek hoşumuza gitmedi, şimdi BG den getirtiyorum hem fiyatı uygun hem lezzet olarak daha çok seçenek var ama çoğunluk olarak Gimoka alıyorum.
Gimoka denemek lazım. :)

BG marketlerinde çok hesaplı kampanyalar olabiliyor. 2x275 gr vakumlu öğütülmüş Tchibo 20 TL'ye geliyor. Oldukça hesaplı. Taze oğutme gibi olmuyor ama, ama iş görüyor.
Lavazza ve Illy çok hesaplı değil BG'de.