škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tecrübeli Fabiacılar fikirlerinizi bekliyorum..

brujuva · 32 · 11698

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ahmet Abi TDI Fabiasının baskısını 160-170 binde mi ne yemişti.

Bu ustalar adamı usta eder diye bir laf vardır :D

3 silindir olduğundan debriyaj yermiş, açıkla hocam desen ot gibi kalır.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;96889

Bu ustalar adamı usta eder diye bir laf vardır :D

3 silindir olduğundan debriyaj yermiş, açıkla hocam desen ot gibi kalır.
:++::+1::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;96889

Bu ustalar adamı usta eder diye bir laf vardır
:D

3 silindir olduğundan debriyaj yermiş,
 açıkla hocam desen ot gibi kalır.
Ot gibi kalmadan önce de "neyi" diye sorup hepten sinirlerini laçka ederler insanın.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Silindir nere debriyaj nere :hanz:
Hatta dizel olduğu için düşük devirlerde anında torku yakalayabildiği için kaldırmak için uğraşmıyor insan, bizim benzinlerde dahi ECU'dan dolayı özellikle düz yerlerde hiç gaz vermeden kalkan araba dizelde üflesen yerinden kımıldıyor :hanz: dizelde debriyajı adam gibi kullan, usturuplu bırak belki benzinli arabadan bile fazla dayanır :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;96912
Silindir nere debriyaj nere :hanz:
Hatta dizel olduğu için düşük devirlerde anında torku yakalayabildiği için kaldırmak için uğraşmıyor insan, bizim benzinlerde dahi ECU'dan dolayı özellikle düz yerlerde hiç gaz vermeden kalkan araba dizelde üflesen yerinden kımıldıyor :hanz: dizelde debriyajı adam gibi kullan, usturuplu bırak belki benzinli arabadan bile fazla dayanır :hanz:

Zaten öyle Baki Kaptanım, dizel baskıları daha uzun periyotta değişir genelde süren uzun saçlı değilse.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;96914
Zaten öyle Baki Kaptanım, dizel baskıları daha uzun periyotta değişir genelde süren uzun saçlı değilse.

Aha tam benlik :hanz::hanz::hanz:
Ablamın araba dizel, bazen du şunu benim araba gibi yaslayayım diyorum:hanz:, o baskı güm güm torktan dolayı nasıl vuruyor :hanz: dizelde debriyaj benzinli gibi kullanılmaz, çatur çutur yersin zaten 5 km'de :hanz: kullanamıyorsunda zaten, bıraktığın anda gidiyor :hanz::hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Haa işte yumuşak bırakan şöförün elinde uzun gidiyor. Mesela dediğin gibi 3 te 120 yapıştırıp şak diye 4 e çekip bırakınca araba 2-3 kere zıplıyor baskı gidip geliyor.

Ama insanî kullanıcı elinde o baskı 150-200 bin rahat ötesi gider. Yumuşak yumuşak... Benzinlide devir çok rendeliyor :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;96917
Haa işte yumuşak bırakan şöförün elinde uzun gidiyor. Mesela dediğin gibi 3 te 120 yapıştırıp şak diye 4 e çekip bırakınca araba 2-3 kere zıplıyor baskı gidip geliyor.

Ama insanî kullanıcı elinde o baskı 150-200 bin rahat ötesi gider. Yumuşak yumuşak... Benzinlide devir çok rendeliyor :)

Olmaz, 3 silindir ile yersin balatayı, dayanmaz :hanz::hanz::hanz::hanz:
4 silindir olmalı :hanz::hanz::hanz:
HasbinAllah :hanz::hanz::hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
E tabi 3 silindirde biri yalnız kalıyo hırçınlaşıp işi çirkefliğe vuruyor baskıyı yiyor :D :D :p :p

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşin şakası dizeli bir yana, 1.4 TDI'ın 1. vitesi çok uzun olduğundan, yoğun trafikte debriyaj hakikaten biraz fazla yoruluyor.

Ha, bunu direkt 3 silindire bağlayan usta hazır forumumuz tarafından yerde tekmelenmekteyken bir tekme de ben atmak isterim karnına.:++:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

06lkn66

• Ziyaretçi
bence alakası yok baskı işi tamamen kullanıma bağlı 216 binde değiştirdik ilk baskıyı dahada onbeş yirmibin gider dedi ustalarda arabayı bende kullanmaya başlayınca babam güvenemedi değiştirdi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
komik ve tipik usta sallama lafı..:)

Keşke foruma girip açıklasa söylediğini :D

Bizim arkadaş 4 silindirli arabası ile 5000 km'de debrijay yemişti rampada dur kalk yaparak artistik yapacam diye :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serdar5306

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Debriyaj tamaman kullanana bağlı ben 110 binde değiştirdim ama eşim sağolsun ehliyet alıcam diye 1 ayda benim debriyajı yedi garibim fabia yarım debraj gitmekten iflas etti.
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Benim 1.2 ve 3 silindirli Fabia 104 binde ekspertize girdiğinde baskı balata istemez çıkmıştı. Herhalde en az 150 bin gidecekti.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;97015
İşin şakası dizeli bir yana, 1.4 TDI'ın 1. vitesi çok uzun olduğundan, yoğun trafikte debriyaj hakikaten biraz fazla yoruluyor.

Ha, bunu direkt 3 silindire bağlayan usta hazır forumumuz tarafından yerde tekmelenmekteyken bir tekme de ben atmak isterim karnına.
 :++:
Kısa mı uzun mu?:blm::gaz: