škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabiadan sonra...

abex · 34 · 8873

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia I gunumuzde bile birçok araçtan daha kaliteli aracımı sattığımda neredeyse arayıp geri getirin diyecektim bu paralara bu kalitede başka araba yok eşimin kuzeninede bu hafta seat ibiza aldık hatta 2006 1.4 16v 101 lik stylance dijital klimaya kadar var.. Segment atlamayacaksanız aman derim sakın satmayın ki piyasada uçmuş yazda geliyor.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben fabiamı ilk aldığım zamanlarda yakın arkadaşmda 2012 peugeot 206+ 1.4 hdi vardı. deneyimlediğim kadarıyla, malzeme kalitesi çok düşük, 1.2 htp ile kafa kafaya giden ölü motor, en yüksek donanım seviyesi olmasına rağmen manuel arka camlar, kötü yol tutuşu, sert direksiyon ve düşük dönüş kapasitesi hatırladığım eksileri. o zaman arkadaş ortamımızda da baya gırgırı dönmüştü adam 18 liraya 2004 model araba aldı senin 35 liralık 2012 model arabandan daha kaliteli gibisinden. sonuç olarak fransız sevmiyoz :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.5 dci megane 3 coupe olsa binmez miyim? Binerim tabi. Ama 2 ya da 1 e asla :) ya da clio 3 olsa dci binilir mi binilir ama 1-2 asla

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;570102
Fabia I gunumuzde bile birçok araçtan daha kaliteli aracımı sattığımda neredeyse arayıp geri getirin diyecektim bu paralara bu kalitede başka araba yok eşimin kuzeninede bu hafta seat ibiza aldık hatta 2006 1.4 16v 101 lik stylance dijital klimaya kadar var.. Segment atlamayacaksanız aman derim sakın satmayın ki piyasada uçmuş yazda geliyor.

hocam zaten segment atlıyacam fabiadan c4 yada astraya...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;570123
ben fabiamı ilk aldığım zamanlarda yakın arkadaşmda 2012 peugeot 206+ 1.4 hdi vardı. deneyimlediğim kadarıyla, malzeme kalitesi çok düşük, 1.2 htp ile kafa kafaya giden ölü motor, en yüksek donanım seviyesi olmasına rağmen manuel arka camlar, kötü yol tutuşu, sert direksiyon ve düşük dönüş kapasitesi hatırladığım eksileri. o zaman arkadaş ortamımızda da baya gırgırı dönmüştü adam 18 liraya 2004 model araba aldı senin 35 liralık 2012 model arabandan daha kaliteli gibisinden. sonuç olarak fransız sevmiyoz :D

Hele o cliolarda ve Peugeot 206 larda 30.000 40.000 para veriyorsun arka koltuk kafalığı yok  resmen komedi neymiş o güvenlik paketinde varmış ya 1999 model lada vega da bile standart... Arkadan çarpmalarda o uç kurusluk kafalığın olmaması adamı felç eder ki arkada daima eşimiz çoluk çocugumuz oturuyor. Ülkenin yarısından fazlasının önüne aynı yaşta clio ile fabia koy clioyu alırlar neymiş satarken piyasası varmış.. Temiz araba herzaman satılır ben fabia mı 24 saatte sattım ilanı koyduktan itibaren hatta ilk gelen aldı dğerleri abi ne yaptın biz geliyorduk vs sitem edip başımın etini yediler.Başkasının kullandığı arabada emniyet kemeri takınca bana guvenmiyormusun denilen bir zihniyetin geliyoruz, Araba kültürü çok zayıf güvenlik son kriter neredeyse herşey para mı?
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2016, 09:46:11 Gönderen: trio »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;570195
hocam zaten segment atlıyacam fabiadan c4 yada astraya...

Pejo ilanı linkini görünce yukarıda aman dedim. Kişisel düşüncem astra j daha iyi bir tercih olur alman herzaman iyidir.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;570228
Pejo ilanı linkini görünce yukarıda aman dedim. Kişisel düşüncem astra j daha iyi bir tercih olur alman herzaman iyidir.

bende aynı fikirdeyim ama astraya yakından bakınca içi malzeme kalitesi bi almana yakışmıyor, gerçeği opel ne kadar alman oda tartışılırda, bana cruize'u hatırlattı, zaten motorlarıda aynı.. neyse hocam bir şey alıcaz sonuçta bakalım hayırlısı

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzerliğinin sebebi iki markanında üreticisi GM yani General Motors

http://www.gm.com/index.html

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Astra j alisilmisa gore biraz hafif kaliyor. H gercekten daha kaliteli fakat her turlu pejodan iyidir. Pejonun icine binince j9 gibi hissediyorum

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;570445
Benzerliğinin sebebi iki markanında üreticisi GM yani General Motors

http://www.gm.com/index.html

aynen astradan soğudum

Alıntı yapılan: DDŞ;570526
Astra j alisilmisa gore biraz hafif kaliyor. H gercekten daha kaliteli fakat her turlu pejodan iyidir. Pejonun icine binince j9 gibi hissediyorum

pejo değil c4 bakıyorum hocam

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;570547
pejo değil c4 bakıyorum hocam

farkeden pek bir şey yok ki aynı bulutun mavisi işte. citroende binmeye değer bulacağım tek araç ds 5 olur heralde. onun dışında 30-40 bin tl verip c4 almaktansa a5 kasa octi almak daha mantıklı geliyor bana. tabi kişisel görüş tamamen lütfen yanlış anlaşılmasın.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bana kalırsa astra j ile c4 ün aynı cümlede yer almaması gerekir. astraya büyük hakarettir. iç malzeme kalitesi, yalıtımı aynı segment bir vag grubu aracı (golf,octi,jetta?) kadar iyi olmasa da, yol tutuş olarak bariz üstündür. daha dinamiktir, kişisel olarak da sürüşü daha keyiflidir. kaldı ki c4' ten bahsediyoruz. bu 2 seçenek arasından düşünmeden astra derim.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;570551
bana kalırsa astra j ile c4 ün aynı cümlede yer almaması gerekir. astraya büyük hakarettir. iç malzeme kalitesi, yalıtımı aynı segment bir vag grubu aracı (golf,octi,jetta?) kadar iyi olmasa da, yol tutuş olarak bariz üstündür. daha dinamiktir, kişisel olarak da sürüşü daha keyiflidir. kaldı ki c4' ten bahsediyoruz. bu 2 seçenek arasından düşünmeden astra derim.

hocam ilk bakışta haklısın ama astra çok bozmu bee. yalıtım dersen c4 bariz üstün, astranın içinde çok sert plastik var, veüst donanımlıları fiyat olarak uçmuş, 1500 kg, cruze ile aynı motor falan... ama sağlamlık dersen tabi astra bu arada yeni c4 lerden bahseediyoruz eskisinle karıştırma..

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;570632
hocam ilk bakışta haklısın ama astra çok bozmu bee. yalıtım dersen c4 bariz üstün, astranın içinde çok sert plastik var, veüst donanımlıları fiyat olarak uçmuş, 1500 kg, cruze ile aynı motor falan... ama sağlamlık dersen tabi astra bu arada yeni c4 lerden bahseediyoruz eskisinle karıştırma..

yalıtım ve iç malzeme kalitesi olarak haklısın bunu mesajımda da belirttim. lakin astra j' de koltuğa olturunca dinamikliği, yol tutuşu ve sürüşü o kadar keyifli geliyor ki yalıtım ve sert plastikler aklınızın ucundan geçmiyor. her hızda güven veriyor. c4 ile karşılaştırılamaz bence. dediğim gibi aslında araçtan ne beklediğinize bağlı. rafine, konforlu bir araç bekleniyorsa astra bu istekleri karşılamaz. daha genç işidir. al yaldır yaldır sür

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;570633
yalıtım ve iç malzeme kalitesi olarak haklısın bunu mesajımda da belirttim. lakin astra j' de koltuğa olturunca dinamikliği, yol tutuşu ve sürüşü o kadar keyifli geliyor ki yalıtım ve sert plastikler aklınızın ucundan geçmiyor. her hızda güven veriyor. c4 ile karşılaştırılamaz bence. dediğim gibi aslında araçtan ne beklediğinize bağlı. rafine, konforlu bir araç bekleniyorsa astra bu istekleri karşılamaz. daha genç işidir. al yaldır yaldır sür

kardeş daldan dala atlar gibi olacak ama buaralar focus 3 kasalarıda incelemeye aldım, 46000 tl civarı temizleri var