škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia Altınoluk-İstanbul yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
güzel değerler alınmış. Berkayk arkadaşım yılda 7000 km için tüp değmez demiş ama tüple edeceğin tasarruf ile 1 sene de taktıracağın lpg yi karşılamış oluyorsun.

bende hafta sonu ankaraya sınava gitmiştim 67 lira ile 402 km yol yaptım klima da uzun süre açık kaldı açık olmadığı sürelerde cam açıldı 100 ile 120 km arası hızlar yapıldı litrede 14 km gitmiş oldum. geri dönüşte 62 liralık gaz aldım klima açılmadı camlar bazı zaman açıldı 390 km oldu gaz daha bitmedi.

aracım 2001 model 1.4 16 v 68 beygir araçta 3 kişiydik yaklaşık 230 kilo falan geliriz

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
32 litre LPG  ile 430 km yol yaptık şehir içi:230km şehir dışı:200km .  Yani araba 7 litre yakmış 100 kmde baya şaşırmıştım paylaşmak istedim. Şehir dışı 90 90 gitsek araba yakmayacak heralde :) Araba 1.4 101hp fabia .

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;525249
32 litre LPG  ile 430 km yol yaptık şehir içi:230km şehir dışı:200km .  Yani araba 7 litre yakmış 100 kmde baya şaşırmıştım paylaşmak istedim. Şehir dışı 90 90 gitsek araba yakmayacak heralde :) Araba 1.4 101hp fabia .

haklısın 101 lik fabialar uzun yolda 90 km de 12-13 kuruş yakar. çok uzun yol yapmadım ama benim special uzun yolda 35 litre ile 700 km yapar gibime geliyor

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu fabia 1 lerde otomatik şanzumanlara neden 101 bg değilde 75 bg komuşlar birtürlü anlamıyorum:confused:
Herkes performanstan bahsederken ben bayılmadan yakınıyorum.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;525435
Şu fabia 1 lerde otomatik şanzumanlara neden 101 bg değilde 75 bg komuşlar birtürlü anlamıyorum:confused:

101 likler daha ziyade uzun yol arabası ama yokuşlarda devrini alamazsa ölmüş eşekten farkı yok. sizin otomatikler şehiriçi çok ideal.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;525435
Alıntı yapılan: biHEmta;525439
101 likler daha ziyade uzun yol arabası ama  yokuşlarda devrini alamazsa ölmüş eşekten farkı yok. sizin otomatikler  şehiriçi çok ideal.
Tamamen katılıyorum. Kaldı ki üst devir seven 101HP motor ile tork konvertörlü otomatik vites bir araya geldiğinde tüketim çok fazla olacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki yazılım  ile +8 hp yükseltme ile ilgili ne düşünüorsunuz ? Değer mi ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;525441
Peki yazılım  ile +8 hp yükseltme ile ilgili ne düşünüorsunuz ? Değer mi ?
Kullanımda çok bir şey fark eedeceğini düşünmüyorum. Yazılım yerine aracınızın bakımını eksik etmemenizi öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kısmetse üni kaydı için 5 ağustosta istanbul-sakarya yapıcam tüm değerleri resimler paylaşırım uzun yol rekorum 2 kişi ile 100km/4.1L (benzin) bakalım :D

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkayK;525485
Kısmetse üni kaydı için 5 ağustosta istanbul-sakarya yapıcam tüm değerleri resimler paylaşırım uzun yol rekorum 2 kişi ile 100km/4.1L (benzin) bakalım :D

Sabırsızlıkla bekliyoruz :) bende 3.9 u zorlıycam otomatikle :P

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul Beylikdüzü - Çeşme/ılıca Tekrar İstanbul Beylikdüzü (Eskihisar Topçular feribotla ) Toplam 1300 km gidişte klima kapalı dönüşte full açık 200 tl lpg (kit Mimgas)
200 tl / 1300 km 0,1538 kr yaktı. 1.4 16V 101 hp.

lpg 2.00 tl 2.20 tl arası Bp ve Shell den aldım
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2015, 07:55:08 Gönderen: trio »

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klimayı açınca araç çekişten fena düşüyor en gıcık yanıda o sanırım

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;526057

Bizim araç 1. viteste çok fena oluyor klima açıkken 2000 devre kadar gitmiyor araç sanki dik bir rampada gibi. sonra biraz normalleşiyor.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;526057

siz yine iyisiniz benimki 1.2 :uve: klima açılınca yokuş çıkmıyor araba. veya yokuşta kalkmıyor yerinden :uuu: