škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia mı sattım...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti22160;474773
Öncelikle burada bir kaç kelam etmiş arkadaşlar ,saldırı olarak görmesin nacizane bi eleştiridir..

3 sayfanın tamımını okudumda parantez içinde öyle söylemler öyle yorumlar varki...Fabia mı almadan önce bunun gibi yorumlar söylemler bilgiler okumuş olsaydım..hiç bir kuvvet bena fabia aldırtamaz ve ikinci el piyasasındaki hiç bir satıcıya güvenmeye ikna edemezdi...o kadarki garantili satış yapan kuruluşlardan alma ihtimalim ancak söz konusu olurdu...

Bende yakın zamanda aracımı satacağım ama aracın malum hasar kaydı yüzünden biraz cansız bi satış olacak daha öncede ilan verip sonra vazgeçmiştim...fakat ilanımda malum hasar kaydının tutarına kadar araca daha önce neler yapıldığı ve nelerin daha yapılması gerektiği ayrıntılarına kadar yazmıştım..bir kaç arkadaş ilgilenmişti..bir kaç kişide takas teklifi ile gelmişti...son olarak verilen miktarda 300-500 liralık rakamlarda mutabakat kuramadığımız için vazgeçmiştim...

vel hasıl kelam piyasa ne hale gelmiş...herkez arabasının hakkını ister ama,hak tek taraflı olurmu diyede düşünüyorum...alırken ucuz alam iyi pazarlık yapam,satarken 3-5 fazlaya okutam ..muhabbeti müslümanın yapacağı işler değil bence....

yani alma satma muhabbetlerini forum dışında tutmak daha hayırlı olur gibi geliyo..sonuçta yarın bir gün aracı alan arkadaşta bu foruma üye olabilir..olurda geçmişte yazılan konularda aldığı araçla ilgili bazı seyler okuduğunda kulak çınlatabilir..

Doğrusun ama burada paylaşılanlarla arabanın seceresi oluşuyor ve yalan atma durumu azalıyor...mesela benim mesajlarımı aratırsanız yaşadığım sorunları, masrafları, ekstraları kolayca görürsünüz ve kazalar da dahil olmak üzere saklama niyetim olmadığından bu forumu arabamı alacak kişiye mesnet olarak önerebilirm...alıcıya da yarar yani...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
doğrudur kastettiğim aracın başından geçen olayların paylaşılması değil..sattıktan sonra yada satmayı düşünürken...iyi paraya okuttum...yada ooo iyi şu fiyata gider bizim kerata tarzında söylemler gizli kalması daha doğru olan şeyler sonuçta alıcı ile satıcı arasında olan bi anlaşma herkeze söylemenin doğru olmadığı görüşündeyim...

zira ben aracımın durumunu bilmeden biraz abes bir miktar ödedim ve birazda abes masraflar yaptım ama ...başıma geldi bir kere büyük ders oldu...satıcımı her yerde anlatıp karalamayıda tercih edebilirdim...yada forumlarda onun yazdığı...sinir bozucu bir yazıyada denk gelebilirdim..bunlar olmadı tabi...bende satarken dediğim gibi iyi bir bilgilendirme ile makul bir fiyata alıcı arayacağım...ki bir çok masrafı ben zaten yaptım araç bayağı bi ilerleme kaydetti aldığımdan beri...

neyse gene çok konuştum...forumun genel amaçlarından biriside dediğiniz gibi araçlar hakkında bir secere oluşturabilmektir tabi...iyi yönde kullanıldığında...

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti22160;474873
doğrudur kastettiğim aracın başından geçen olayların paylaşılması değil..sattıktan sonra yada satmayı düşünürken...iyi paraya okuttum...yada ooo iyi şu fiyata gider bizim kerata tarzında söylemler gizli kalması daha doğru olan şeyler sonuçta alıcı ile satıcı arasında olan bi anlaşma herkeze söylemenin doğru olmadığı görüşündeyim...

zira ben aracımın durumunu bilmeden biraz abes bir miktar ödedim ve birazda abes masraflar yaptım ama ...başıma geldi bir kere büyük ders oldu...satıcımı her yerde anlatıp karalamayıda tercih edebilirdim...yada forumlarda onun yazdığı...sinir bozucu bir yazıyada denk gelebilirdim..bunlar olmadı tabi...bende satarken dediğim gibi iyi bir bilgilendirme ile makul bir fiyata alıcı arayacağım...ki bir çok masrafı ben zaten yaptım araç bayağı bi ilerleme kaydetti aldığımdan beri...

neyse gene çok konuştum...forumun genel amaçlarından biriside dediğiniz gibi araçlar hakkında bir secere oluşturabilmektir tabi...iyi yönde kullanıldığında...

Yorumlarından bir kısmını üzerime alınarak cevap vermek istiyorum.

1.Aracımı iyi bir fiyata sattığımı düşünüyorum. (bunu paylaşmanın yanlış bir tarafını göremedim)
2.Aracım ufaktan masraf çıkarmaya başlamıştı diye yazmıştım, bu cümle arabamı masraflı bir şekilde alıcıya sattığımı göstermez. Aracımın 10000 km bakımını dahi km si gelmeden yaptıran, hatta araçtan en ufak bir ses gelince ustamın yolunu tutan bir adamım. Masraftan kastım, aracın 2 yılda 2 kere radyatörü arıza verdi, merkezi kilit kafayı yemişti ve km si de 150000 km ye yaklaşmıştı bende sattım. Radyatörü tamir ettirdim ancak merkezi kilidin sıkıntılı olduğunu alıcıya izah ettim kabul etti. (bu arada aracın üzerinde 2 aylık sıfır yazlık lastik vardı... AYRICA aracımda ne kaza ne değişen nede boya vardı)

Sizin başınıza gelen talihsizlik hepimizin başına gelebilir. Yukarıdaki yorumlarınızın bir kısmını üzerime alarak cevapladım.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
üzerinize almamanizi özellikle istemiştim...
Dediğiniz gibi aracinizla ilgili paylaşimlarinizi yaptiklariniz takip ettiğim kadariyla biliyorum ki bu forumdaki bir çok kişi aracini seven özenli insanlardir  fakat bu paylaşimlardan bi haber dişaridan olaylara bakan bir kişi tamda tarif ettiğim gibi yaklaşacaktir bu olaya...

Bu sizin sattiğiniz kişide olabilir.size satan kişide buda ileriye dönük bir problem yaratma olasiliği yüksek bir durumdur...
Ben buna dikkat çekmek istedim..

Iyi forumlar herkeze..