škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia mı sattım...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;473793
O zaman hemen konuya bodoslama dalıyorum.1 temmuz da 2005 model 140,000 de hactback ambiande 1,4 tdı fabia alık.arabada kaza yok 2 parça boya var ve bol bol çizik var 19,000 tl ye aldık 20500 demişti.Ama arabada dört lastik yoktu onun haricinde öntakım frenler yürür aksam gayet iyi ve yeni idi araba yatmaktan örümcek tutmuştu

Yanlış anlamayın ama sonuç ne burda. Ne anlatmak istediğinizi anlamadım ondan soruyorum :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;473784
Senin ufacık bi 100.000 km fazlan var buğra abininkinden 23 değilde 22.500 eder muhtemelen :) :)

Daha az yakip daha cok kaciyo desem bide 1-2 yil daha yeni makyajli kasa desem? Bide birazcik yapili desem yemiyo mu? :)

Bu arada hani kor olur badem gozlu olur gibi olmasin ama 150.000 deki bi 101 lige hic biseycik olmaz. Vag grubu motor bunlar evet biraz yag yakmasi killandiriyor olabilir belki ama su icinde 300-350bini gorurdu duzgun bakildiysa (ki bi 101 lik olan cok yag yakan motor icin gecerli)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buğra abininkide 101 likti ama abi senin arabanın heryeri itina ile oynanmış :) kaç tane ambiyans ve ayak aydınlatmalı bi-xenonlu fabiş var

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sonuç demem o ki sanki fiyatlar yükselmiş

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;473809
Daha az yakip daha cok kaciyo desem bide 1-2 yil daha yeni makyajli kasa desem? Bide birazcik yapili desem yemiyo mu? :)

Bu arada hani kor olur badem gozlu olur gibi olmasin ama 150.000 deki bi 101 lige hic biseycik olmaz. Vag grubu motor bunlar evet biraz yag yakmasi killandiriyor olabilir belki ama su icinde 300-350bini gorurdu duzgun bakildiysa (ki bi 101 lik olan cok yag yakan motor icin gecerli)

DDŞ yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Bu araba en azında 200.000 km yi rahat devirirdi. Ama 200000 km den sonra ben bu arabayı bu fiyata hayatta satamazdım. Birde ufaktan masraf çıkarmaya başlamıştı, bende ani bir kararla sattım gitti.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;473813
DDŞ yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Bu araba en azında 200.000 km yi rahat devirirdi. Ama 200000 km den sonra ben bu arabayı bu fiyata hayatta satamazdım. Birde ufaktan masraf çıkarmaya başlamıştı, bende ani bir kararla sattım gitti.

İyi yapmissiniz bosverin guzel fiyat :) para ederken uzerine koyucak 3-5-10 para da varsa her zaman satmak en iyisi neden iyisine binmeyesiniz?

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;473838
İyi yapmissiniz bosverin guzel fiyat :) para ederken uzerine koyucak 3-5-10 para da varsa her zaman satmak en iyisi neden iyisine binmeyesiniz?

hele şükür beni anlayan biri çıktı :)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;473786
Güzel kardeşim illa başka marka araba almak için mi araba satılır. Evet arabama gözüm gibi baktım ama artık km si çok artmıştı ve ufak tefek masraf çıkarmaya başlamıştı. Km si daha düşük ve modeli daha yüksek fabia almayı düşünüyorum (belkide octavia).

Oldumu sana güzel bir perhiz güzel bir lahana turşusu...

İyi bakılan bi araba km si ne olursa olsun binilir. Sonuçta bu araçlar 300 bin rahat görür. He model yükseltmek için demek ayrı sevdim ama ellere yar ettim demek ayrı :D
Neyse hayırlı uğurlu olsun yinede . Fabia forumlarını takip ediyorum sürekli. Kronik hatalarını okuya okuya banada bi korku gelmeye başladı hafiften :) Direksiyon pompası,kapı kilitleri, gibi şeyler henüz başıma gelmedi inşallah da gelmez. Aracım 2006 model 1.4 16 v 55kw otomatik. En korktuğumda şanzuman hatası ....

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon pompasının gitmeye başladığı nasıl anlaşılır?

Yapılmazsa araç kullanılabilir mi ve ne gibi sorunlar ortaya çıkar?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;473844
hele şükür beni anlayan biri çıktı :)

+1 kesinlikle...ben de arabamı değiştirmek istiyorum, yıllardır memnuniyetle biniyorum ama sonuçta km yükseliyor, yıllar geçiyor...güzelin daha güzeli ve yenisi var...neden 2014 fabiaya binmeyeyim??

Alıntı yapılan: iondergumus;473894

Gitmeye başlamaz, 1-2 kesintili ağırlaşma ve ışıklı uyarıyla direkt olarak gider...şans meselesi, bakımlarda direksiyon sıvısı seviyesine bakmak iyidir, kaçak, eksiltme varsa daha çabuk gider pompa....
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;473894

2004ten sonra revize edildi sorun giderildi. eski tipse birgün ansızın bırakıverir geçmiş olsun der pompaya veda edersiniz :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;473939
2004ten sonra revize edildi sorun giderildi. eski tipse birgün ansızın bırakıverir geçmiş olsun der pompaya veda edersiniz :)

revize işi balon bence...benim araba da 2005 FL, ama pompa 2010 da gitti, yenisini taktırdım...iyi niyet falan da hikaye, 1500 tl para aldı y. servis...ondan sonra yağ bakımlarım  hep sanayiye...
Şu an fabiasında ''KOYO'' marka pompa olan arkadaşların sadece pompa değiştirme şansları da yok, direksiyon kutusu ile beraber geliyormuş ve 2500 mü daha mı fazla bir fiyatı varmış...Şanslıysanız pompa ''TRW'' çıksın.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle burada bir kaç kelam etmiş arkadaşlar ,saldırı olarak görmesin nacizane bi eleştiridir..

3 sayfanın tamımını okudumda parantez içinde öyle söylemler öyle yorumlar varki...Fabia mı almadan önce bunun gibi yorumlar söylemler bilgiler okumuş olsaydım..hiç bir kuvvet bena fabia aldırtamaz ve ikinci el piyasasındaki hiç bir satıcıya güvenmeye ikna edemezdi...o kadarki garantili satış yapan kuruluşlardan alma ihtimalim ancak söz konusu olurdu...

Bende yakın zamanda aracımı satacağım ama aracın malum hasar kaydı yüzünden biraz cansız bi satış olacak daha öncede ilan verip sonra vazgeçmiştim...fakat ilanımda malum hasar kaydının tutarına kadar araca daha önce neler yapıldığı ve nelerin daha yapılması gerektiği ayrıntılarına kadar yazmıştım..bir kaç arkadaş ilgilenmişti..bir kaç kişide takas teklifi ile gelmişti...son olarak verilen miktarda 300-500 liralık rakamlarda mutabakat kuramadığımız için vazgeçmiştim...

vel hasıl kelam piyasa ne hale gelmiş...herkez arabasının hakkını ister ama,hak tek taraflı olurmu diyede düşünüyorum...alırken ucuz alam iyi pazarlık yapam,satarken 3-5 fazlaya okutam ..muhabbeti müslümanın yapacağı işler değil bence....

yani alma satma muhabbetlerini forum dışında tutmak daha hayırlı olur gibi geliyo..sonuçta yarın bir gün aracı alan arkadaşta bu foruma üye olabilir..olurda geçmişte yazılan konularda aldığı araçla ilgili bazı seyler okuduğunda kulak çınlatabilir..
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2014, 18:47:53 Gönderen: musti22160 »

Çevrimdışı Aixtron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 2005 1.4 101 beygir 60000 km'de choice'i 21.000TL ye aldım bilmiyorum çokmu azmı ama araba daha güngörmemiş.Allah nazardan saklasın.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle