škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon Sertligi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya aslında şöyle anlatsam daha iyi olur bunu defalarca denedim araçla yağmurlu havada yolculuk yaparsam yada aracı yıkatırsam park halindede hidrolik direksiyon çalışıyor fakat kuruyken bazan çalışıyor yani biryerler ıslanınca normale dönüyor kafayı yedirtecek bana servise kalsa pompa açı sensörü hepisini degiştirip yapıcak

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yani sorun şu gibi prussüz yüzeylerde sorunsuuz çalışıyor fakat kötü bir yolda komple devreden çıkıyor gücü yetmiyor gibi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabianın direksiyonda çok sert, aracı park ederken kas yapıyorum resmen.170le giderkende bi o kadar yumuşak, üflesen dönermişcesine..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;476780
Benim fabianın direksiyonda çok sert, aracı park ederken kas yapıyorum resmen.170le giderkende bi o kadar yumuşak, üflesen dönermişcesine..

Servo yokmu kanka sende niye öyle ki

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Direksiyon kilidini devreye sokuyor olabilir misiniz. Araç çalışmazken direksiyonu çevirirseniz çıt diye bir ses gelir ve direksiyon kilitlenir ve sağa veya sola dönmez. Aracı çalıştırdığınızda direksiyon kilidi devreden çıkar. Mutlaka biliyorsunuzdur da gene de yazayım dedim.

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evt arkadaşlar 1 ay önce filan bu sorunuda kendim çözdüm servis kesinlikle pompa değişecek dedi fakat yok öyle bir dünya :)

öncelikle aracınızın ön takımını yaptırın bu direksiyon sertligini etkiliyor sağlamsa eğer sorun yok
sonra sol ön tekerlek ve içindeki davulumbaz plastigini sökün
 sonrasında direksiyon pompasını göreceksiniz pompanın solunda kalan fişleri çıkartın ve pompayı indirin pompa knarında bulunan vidaları sökerek plastik aksamı alın bu arada içindeki eski hidroligi dökün gitsin sonrasında pompanın içerisinde bulunan küçük filtreyi temizleyin be benzinle mekanik kısmı güzelce yıkayın bu işlemler bittikten sonra pompayı toplayıp yerine takın.

gelelim asıl kısma pompaya giren 2 adet kalın kablo vardır direkt aküden gelir bunları iptal edin ve kendiniz yeni 5mm kabladan lehimlemek şartıyla çekin pomanıza yeni hidrolik doldurun ve sorun çözülmüştür direksiyon pompası dgişimi ve açı sensörü hikaye :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kablolarda kirilma mi oluyor? Kablolardaki sikintiyi neye dayanarak soylediniz? Olctunuz mu? Bu sorulari merak ediyorum :)

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kablo başlıklarında orjinalinde lehimli degil buralar zamanla oksit yapıyor ve akımda düşmeler meydana geliyor

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanAkca;487720
evt arkadaşlar 1 ay önce filan bu sorunuda kendim çözdüm servis kesinlikle pompa değişecek dedi fakat yok öyle bir dünya :)

öncelikle aracınızın ön takımını yaptırın bu direksiyon sertligini etkiliyor sağlamsa eğer sorun yok
sonra sol ön tekerlek ve içindeki davulumbaz plastigini sökün
 sonrasında direksiyon pompasını göreceksiniz pompanın solunda kalan fişleri çıkartın ve pompayı indirin pompa knarında bulunan vidaları sökerek plastik aksamı alın bu arada içindeki eski hidroligi dökün gitsin sonrasında pompanın içerisinde bulunan küçük filtreyi temizleyin be benzinle mekanik kısmı güzelce yıkayın bu işlemler bittikten sonra pompayı toplayıp yerine takın.

gelelim asıl kısma pompaya giren 2 adet kalın kablo vardır direkt aküden gelir bunları iptal edin ve kendiniz yeni 5mm kabladan lehimlemek şartıyla çekin pomanıza yeni hidrolik doldurun ve sorun çözülmüştür direksiyon pompası dgişimi ve açı sensörü hikaye :)

mükemmel bir bilgilendirme fakat her baba yiğidin harcı değil bu denilenleri yapmak.

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum telefonlada hiç sorun degil çorum civarında olan varsa kendim de yaparım bizzat

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Üstad aynı sorun bendede var servis çözemiyor belki pompa diyor ama bazen uyarı verip direksiyon sertleşiyor bir anda kayboluyor arıza lambası sönüyor direksiyon kuş gibi oluyor yalnız benim anlamadığım benim aracım uyarı verince ABS,ASR,AIRBAG,EL FRENİ ışığı hepsi yanıp 1 sn arayla sönüyor ama direksiyon lambası sabit yanıyor herşey çalışıyor sadece direksiyon devre dışı kalıyor banada yardımcı olabilirmisiniz.Yani öyle bir hale geldimki çoruma bile gelirim istanbuldan

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynen bu şekilde olmuştu....
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Engin bey siz çözüm buldunuzmu bu duruma bendeki sorun hala devam ediyor ara sıra yapıyor bazen de günlerce sesi çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkçası ustasını bulamadım, 3 yetkili servis de çözemedi, yeni pompa aldım, değiştirildi, sorun kalmadı...4 yıl önce oldu bu olay...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aslında fabia hidrolik diresiyon sistemi çokta karışık bi olay degil diresiyon taş gibi sertleştiginde pompanın sesini dinleyin eğer pompadan bir inleme sesi geliyorsa pompadan degildir bu servis pompayı değiştirdiginde düzecektir oda pompanın yeni olması sebebiyle basıncın fazla olmasından kaynaklanır ya anlattıgım elektriksel çözümle halloluyor bu olay yada direksiyon kutusundan kaynaklanıyor boşyere pompa almayın