škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik tercihi konusunda yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba arkadaşlar yazlık lastik alacam fakat çok kararsız kaldım.lastik ebadım 175/65 R14.sizce hangi marka ve modeli tercih etmeliyim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Continental veya Good Year ilk tercihlerimden olurdu, Good Year EG modeli mesela...

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tavsiyemiz için teşekkürler bende Goodyear eg modelini arastirdim ancak kullananlar lastiğin kisa surede balon yaptigindan şikayetçi olmuş bu yüzden kafam karisti acikcasi

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben siparişimi verdim lastiklerimde geldi bu hafta takarız artık Marshall MH11 aslında KH35 desen istiyordum ancak hamur olarak daha yumuşak olduğunu öğrenince vazgeçtim ve MH11 biraz daha sert diye ona karar kıldık malum araziye gittiğim için balon yapmasın diye sert hamuru tercih ediyorum.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında balonu yapan lastik değil, kullanım tarzıdır...65 yanakta balon yaptırmak öyle kolay değildir.Bunu 35-40-45-50 yanak kullananlar söylesin.

Yaşadığınız yer kırsalsa, pikniğe falan çok gidiyorsanız ve de sürüşte fazla sakınmıyorsanız aracı; sert hamurlu lastik tercih edebilirsiniz...petlas mesela...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;464130
Aslında balonu yapan lastik değil, kullanım tarzıdır...65 yanakta balon yaptırmak öyle kolay değildir.Bunu 35-40-45-50 yanak kullananlar söylesin.

Yaşadığınız yer kırsalsa, pikniğe falan çok gidiyorsanız ve de sürüşte fazla sakınmıyorsanız aracı; sert hamurlu lastik tercih edebilirsiniz...petlas mesela...

aynen aslında asfaltta sakinim ama ovaya gidince kasıyo beni yavaş gitmek tamamen tarzım ve kullanılan lastik olayı
bu yüzden hayatta aracıma michelin ve onun malı olanları takmam 11 bin km de bi takım kleber attım yıllar önce nekadar dikkat etimsede taşlı tuşlu yollarda Fransız yemiyo tamam müthiş konfor var ammmmaaaa bana yaramıyo işte bu yüzden alamadım KH35 leri oysa bayıldımdı o lastik desenine
 bu arada bizim yanak 65 diil 60
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu lastik konusunda insanın kafası çok karışıyor gerçekten.Tam bir lastik beğeniyorsun onun hakkında yapılan yorumları görünce almaktan vazgeçiyorsun.sanırım goodyear eg modelini alacağım.dediğiniz gibi arabayı sert kullanan biri değilim çukurlara çok dikkat ederim bu yüzden sorun çıkaracağını sanmıyorum

fabialife

• Ziyaretçi
eğer 14 jant lastiği olsaydı ki duyduğum kadarı ile yokmuş herhalde tek kelimeyle kendimin de kullandığı goodyear efficient grip PERFORMANCE derdim.
bu olmazsa 14 ebatı varsa continental  premium contact5 bu da olmadı continental ecocontact2.
sağlam uygun fiyatlı lastiktir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;464238
eğer 14 jant lastiği olsaydı ki duyduğum kadarı ile yokmuş herhalde tek kelimeyle kendimin de kullandığı goodyear efficient grip PERFORMANCE derdim.
bu olmazsa 14 ebatı varsa continental  premium contact5 bu da olmadı continental ecocontact2.
sağlam uygun fiyatlı lastiktir.

cpc 5 kullanıyorum biraz yol sesi alıyor galiba belki lastik oturmadığındandır. 50 km falan yol yaptım çünkü ama nokian kışlıklarım daha sessizdi sanki

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: 09fabia;464242
cpc 5 kullanıyorum biraz yol sesi alıyor galiba belki lastik oturmadığındandır. 50 km falan yol yaptım çünkü ama nokian kışlıklarım daha sessizdi sanki

Kışlık nexen'lerden sonra benim cpc5'ler de ses yapıyor gibi geliyordu ki, biradere megane 2 aldım geçen hafta, kışlıklarını çıkarıp sıfır bridgestone ER300 taktık (fiyatı uygundu diye, yoksa sert olduğnu biliyordum) cpc5'in aslında pek de gürültülü olmadığını anladım :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Petlas PT741 model lastikleri hakkında olumlu görüşler var bu konuda tecrübesi olan var mı?

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende octavia da kullaniyorum premium contact 5 oldukca sessiz bir lastik hamuru cok yumusak ancak bana octavia nin suspansiyonlari biraz sert gibi geliyor darbeyi cok iyi emmedigini dusunuyorum .

fabialife

• Ziyaretçi
continentallerin tabanı hafif serttir az ses yapar.
genel anlamda lassadan, brigestoneden, pırelliden sessizdir.
ama performansı ve yol tutuşu iyidir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;464248
continentallerin tabanı hafif serttir az ses yapar.
genel anlamda lassadan, brigestoneden, pırelliden sessizdir.
ama performansı ve yol tutuşu iyidir.

aynen öyle aracınızın güven verdiğini hissediyorsunuz. yola tutunmuyor, yapışıyor. güvenliğin yanında ses bir radyo kanalına bakar. herkese hayırlı olsun