škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia mı punto mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;439592
2.el piyasası çok b*ktan, nerde bulucan Doğan'ın punto gibi bişey :) Tanıdıktan bulmak lazım arabayı

ben fiatın öyle aman aman bir 2. eli olduğunu hiç düşünmüyorum doblo falan olsa neyse punto ki fabianın en nadir arabalarından biri. bayburtta her dört arabadan biri kesin skoda dır. diğer şehirleri bilmem.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;439586
2009 model GrandePunto Fun model aracımız vardı.Sıfır alıp 2 yıl binip satmıştık.Bence sınıfına göre gayet tatminkar bir araç punto.Fabiaya nazaran piyasası daha hızlıdır(ben 3 günde sattım), multijet TDI dan daha azı yakar.Daha sorunsuzdur.Yedek parçası bakımı daha uygundur puntonun.Ben sizin erinizde alsam daha modelli lpgli ve donanımlı bir punto bakarım.Hatta imkan varsa T-Jet olurdu.

Bude benim araç, 2 yıl ne çabuk geçmiş..

Hani hiç fiat sahibi olmasam inanacağım dediklerinize..

Nasıl sürdüğünüze bağlı? siyah 2006 multijet punto bindm 6 7 ay cam acma tuşları ön takım bunlardan cok cektik ayrıca bi ben değil kullanan coğu arkdaşmn düşündüğü bu kusura bakmayn da alıp kapıda yatırıp 50 yi geçmedggnz de tabi ki dayaklı ama kusura bakmayn punto dayanaklı bir araba değil. tkrar söylüyorum nasıl kullandığınıza bağlı parçası kaliteli diosanz bilemcm artık oda tamamen araba anlayısınıza kalmış bişi

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;439626
Fiat arac kulladiniz mi hic..?? Ben doblosundan bravosuna baya bir modelini kullandim hic sizin dedikleriniz kadar dandik 0 surus konforu gibi gozlemlerin olmadi... bir markayi bu kadar kotulemek bence dogru degil.... sizin begenmediginiz marka Turkiye de satis rekorlari kiriyor... sadece ucuz oldugundan dolayi satis rekorlari kirmiyordur herhalde...

parçası ucuz oldugundan montaj tamirat fazla sürmedgnden serrvs ağının coluğundan kolay ödeme koşulundan fiyatından daha da sayim mi? Kusura bakmayn da fiatı nerdeyse mercedese es değer tutcaksınz bahsettgmz araba fiat bunda 6 7 ay kullandığım bir araba sürüş konforu bnce 0 debriaj pedal setinden kasis sekmelernden.. madem iyi bir araba parça kıaliteli  neden parçası ucuz neden kendisi ucuz

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;439881
parçası ucuz oldugundan montaj tamirat fazla sürmedgnden serrvs ağının coluğundan kolay ödeme koşulundan fiyatından daha da sayim mi? Kusura bakmayn da fiatı nerdeyse mercedese es değer tutcaksınz bahsettgmz araba fiat bunda 6 7 ay kullandığım bir araba sürüş konforu bnce 0 debriaj pedal setinden kasis sekmelernden.. madem iyi bir araba parça kıaliteli  neden parçası ucuz neden kendisi ucuz

Ben yazimda fiati hic bir marka ile es deger tutmadim, buna dikkat etmenizi rica edecegim...

Illa ucuz ve illa parcasi kotu diye bir araba kotu olmak zorunda degil... boyle birseyi dusunmek mantik disi. Ama doblo ve linea nin ucuz olmasinin sebebi Turkiye de urerilmeleridir. Ucuz olmalari kotu birsey degildir bu arada. Daha az kazik yiyoruz anlamina gelir.

Daha da uzatmaya gerek yok bence fiat kotu araba degil, sizce kotu araba. Siz bir daha almazsiniz olur biter ama sirf siz begenmiyorsunuz diye bir markayi koru korune kotulemek dogru degildir...

Mini kargo kavramini hayatimiza fiat doblo ile sokmustur.. yillardir ulkemeiz de ve dunya da satilmaktadir... madem fiat bu kadar kotu araba yapiyor nasil dobloyu yillardir satis rekorlari kirarak satiyor..?? Bu araci ticaret yapan insanlar kullaniyor, eger kotu olsaydi bir daha sirf ucuz diye doblo almazlardi.. ayrica albealar.. o kotu araba o kadar sorunsiz ki yillardir taksiciler kullaniyor... nice 500 bin km deki albea taksici ile konustum daha motor acilmadi dediler.. bunlar sadece bir kac ornek...

Umarim aciklayabilmisimdir ne demek istedigimi... dedigim gibi siz bir daha almazsiniz olur biter, ama rica edeyim koru korune markayi kotulemeyin...

Iyi aksamlar...

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında ben puntodan fazlasıyla hasarlı olduğu için vazgeçtiğimi yazmıştım konu başka bi tartışmaya dönmüş :)  

Dizel fabia yı da organizasyonu yapamadığımdan(araç istanbuldaydı) alamadım aslında iyi de oldu dizel alınca da km si 100.000 ni geçtikten sonraki her km arabanın değerinin düşeceğini düşünmek sinir bozucu bir durum.

Yarın benzinli başka bir fabia yı görmeye gitcez bakalım hayırlısı.

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Almanyada yapılan tüv istatistiklerine göre en sorunsuz araçlar genellikle porsche ve ve toyota en sorumlular ise fiat dacia veya bazı cinsler markalı araçlar hatta autoshow da aralık 2012 de çıkmıştı istiyen bakabilir.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla onu bunu bilmem ama ben aracı aldım alalı lpg yüzünden olsa gerek bir türlü yüzüm gülmedi. hergün birşey arıza yapacak diye ödüm kopuyor.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lestat;440136
Almanyada yapılan tüv istatistiklerine göre en sorunsuz araçlar genellikle porsche ve ve toyota en sorumlular ise fiat dacia veya bazı cinsler markalı araçlar hatta autoshow da aralık 2012 de çıkmıştı istiyen bakabilir.

Amerikan testleride tam tersini soyluyor nedense :)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle söyleyeyim. bundan yaklaşık 2 yıl önce ben fabia aldım benden bir ay sonra ise arkadaşım 1.3 multijet palio aldı. araba kalas gibi hiçbir estetiği konforu yok .arkadaşım ne zaman benim arabaya binse gıpta ile bakıyor ne kadar konforlu ne kadar temiz diyor. ama o arabasını bakımdan hariç bir kez bile tamirciye götürdüğü yok ben ise çoğunluğu lpgden kaynaklı en az 20 kez gitmişimdir. sorun lpg ama benzinide mübarek oluk gibi içiyor şehir içi.  fabrika değerleri 8 litre ama bayburt gibi küçük şehirde bu rakamı çoğunlukla tutturmak zor.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;439891
Ben yazimda fiati hic bir marka ile es deger tutmadim, buna dikkat etmenizi rica edecegim...

Illa ucuz ve illa parcasi kotu diye bir araba kotu olmak zorunda degil... boyle birseyi dusunmek mantik disi. Ama doblo ve linea nin ucuz olmasinin sebebi Turkiye de urerilmeleridir. Ucuz olmalari kotu birsey degildir bu arada. Daha az kazik yiyoruz anlamina gelir.

Daha da uzatmaya gerek yok bence fiat kotu araba degil, sizce kotu araba. Siz bir daha almazsiniz olur biter ama sirf siz begenmiyorsunuz diye bir markayi koru korune kotulemek dogru degildir...

Mini kargo kavramini hayatimiza fiat doblo ile sokmustur.. yillardir ulkemeiz de ve dunya da satilmaktadir... madem fiat bu kadar kotu araba yapiyor nasil dobloyu yillardir satis rekorlari kirarak satiyor..?? Bu araci ticaret yapan insanlar kullaniyor, eger kotu olsaydi bir daha sirf ucuz diye doblo almazlardi.. ayrica albealar.. o kotu araba o kadar sorunsiz ki yillardir taksiciler kullaniyor... nice 500 bin km deki albea taksici ile konustum daha motor acilmadi dediler.. bunlar sadece bir kac ornek...

Umarim aciklayabilmisimdir ne demek istedigimi... dedigim gibi siz bir daha almazsiniz olur biter, ama rica edeyim koru korune markayi kotulemeyin...

Iyi aksamlar...

ya hocam ne diyorsunuz yaa siz hangi ülke de hangi esnafla konuştunz yaa arbaların bi yürürleri kalmış oda motor yaptıra yaptıra... sizin mini kargo degnz 1998 de cıkan daccdylerle de geldi ben daha yeni cıktıklarında insan olan almaz konffr beklmyrsn alcaksn dedi daha ne bilmyrm.. parçası tez kırılıyor ucuz satılıyor lütfen yüceltmeye calıstgnz arac ortada satın skodanızı fiat binin madem... Ne skodalr var taksilerde hala adamlar dio canı cıkmadı...

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;440177
şöyle söyleyeyim. bundan yaklaşık 2 yıl önce ben fabia aldım benden bir ay sonra ise arkadaşım 1.3 multijet palio aldı. araba kalas gibi hiçbir estetiği konforu yok .arkadaşım ne zaman benim arabaya binse gıpta ile bakıyor ne kadar konforlu ne kadar temiz diyor. ama o arabasını bakımdan hariç bir kez bile tamirciye götürdüğü yok ben ise çoğunluğu lpgden kaynaklı en az 20 kez gitmişimdir. sorun lpg ama benzinide mübarek oluk gibi içiyor şehir içi.  fabrika değerleri 8 litre ama bayburt gibi küçük şehirde bu rakamı çoğunlukla tutturmak zor.

ya sizinle bi buluşalmm ya ben benznde Trabznda sehr içi 25 30 krş arası yakıyorum yaa geçen 100 tllk benznle gümüşhane köse üstnde kelkte kelkttn bi köye aynı benzle Trabzna geldm Tanjatta lamba yandı BABAM ŞAHİTTİR olaya... bem aracımda TÜP YOK...... siz nasıl kullanıysnz ya da pompanza yakıt sensörünnüzü değiştirn bnce..

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;440304
ya hocam ne diyorsunuz yaa siz hangi ülke de hangi esnafla konuştunz yaa arbaların bi yürürleri kalmış oda motor yaptıra yaptıra... sizin mini kargo degnz 1998 de cıkan daccdylerle de geldi ben daha yeni cıktıklarında insan olan almaz konffr beklmyrsn alcaksn dedi daha ne bilmyrm.. parçası tez kırılıyor ucuz satılıyor lütfen yüceltmeye calıstgnz arac ortada satın skodanızı fiat binin madem... Ne skodalr var taksilerde hala adamlar dio canı cıkmadı...

Pardon ama hocam falan derken... Tanışıyoruz galiba... Benim hangi araca bileceğime bırakın ben karar vereyim, bu yorumu yapmak size kalmamış...

Zaten yazdığınızı anlamakta zorluk çekiyorum ama anladığım kadarı ile ayrı ülkelerde yaşadığımız kesin.... Eğer İstanbul a gelirseniz çoğu taksilerin hangi marka olduğuna bir bakın bir esnaf kendine sürekli sorun çıkaran bir arabayı markası ne olursa olsun bir daha almaz...

Lütfen daha da uzatmayın ve bana cevap yazmayın sizin fikrinize saygı duyarım siz de benim fikrime saygı duyun,  dediğim gibi siz Fiat almazsınız ben alırım herkes keyfine bakar...

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kusura bakmayın mültijet motor çok ama çok üstün bir motordur
Doblo 1 nesil ile 210k yol yaptım periyodik bakım harici Hiçbirşey olmadı
Albea ile 100 k ya yakın yol yaptım keza aynı
Fiorino ile 120 k yol yaptım ki bunu Can'da bilir yazılım olmasına rağmen 40 k yağ değişmediğim oldu
Antalya'dan 5.45 dk da tapa gaz geldim ona rağmen tık demedi

Lütfen fanatiklik yapmayalım
Mültijet çok başarılı bir motordur
Fiat araçları fiyat performans da donanım olarak çok rekabetcidir

Ama derseniz ki kendi şahsi kullaminiza alirmisiniz almam ama nedeni Fiat olduğu için değil tr onu temsil eden firmadan dolayı

Not : kullandığım fiat lar şirket aracıydi

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;439754
ben fiatın öyle aman aman bir 2. eli olduğunu hiç düşünmüyorum doblo falan olsa neyse punto ki fabianın en nadir arabalarından biri. bayburtta her dört arabadan biri kesin skoda dır. diğer şehirleri bilmem.

Genel olarak 2.el piyasası kötü abi , arabanın ne olduğunu bilemiyorsun :)
-------------------------------------------------