škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia mı punto mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok beğendiğim ancak yakıt /performans konusunda sıkıntılı 2005 1,2 classic benzinli fabiamı sattım.

yarın için önümde 2 seçenek var sizce hangisi mantıklı olur?

2006 Grande punto 1.3 multijet dynamik 145.000Km 18.500TL
 (+pioneer ses sistemi dahil teyp+4 hoparlor)

2006 Fabia 1,4tdi ambiante 92.000 Km 19.000TL

aldığım aracı 2 sene sonra satmak üzere alacağım.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sadece km mi? 1.4 tdi performans + yakıt tüketimi sağlam kasa , konfor, alman kalitesi için skoda  (fiatın ön koltuklara oturdun mu sanki belin kırılmış hissine kapılıyorsun) sadece ses sistemi + kendini kanıtlamış uzun ömürlü multijet motor için fiat . arabaların genel durumuna da bakılması gerekir.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Bizim ülkemizde insanlar genelde böyle detaylı düşünmüyorlar, onlar için en önemli kriter km dizel motor için. 2 yıl sonra satış düşünülüyorsa düşük km li olan daima daha çabuk satılacaktır bu ikisi arasında

Çevrimdışı melihgnc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dizel konusunda km düşük olana bakacaksın maalesef hepimiz arac alıp satarken çok fazla titiz oluyoruz. 145 deki araba 2 yıl sonra sana 200 olacak ki bu durumda satman zor olur. kaldı ki fiat dan sa skodayı seçmelisin. bu güne kadar aracını tanıdın parça fiyatları hakkında fikrin var skodacı ustaların belli vs vs bi ton neden var biliyorsunuz ki her marka araç her ustaya teslim edilmez. ayrıca hepimizin skodacı olduğunu da düşünürsek buradan punto al diyen az cıkacaktır kanıımca saygılar..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ikisi arasında kalsam kesinlikle fabia alırdım..ama sen fabia yı henüz yeni satmışsın..değişiklik yapmak ister insan..fabia 2 için kendini zorla bence..hatta 2009 -2010 htp ler bile daha mantıklı geliyor bana...

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 sene sonra satacaksan bence punto daha iyi bir secwnek olur.. neticede uzerinde multijet gibi kendini kanitlamis bir motor var ve ikinci eli fabia dan daha kuvvetli... ama daha dusuk km de bulabiliyorsaniz sizin avantajiniza olur...

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;439540
ikisi arasında kalsam kesinlikle fabia alırdım..ama sen fabia yı henüz yeni satmışsın..değişiklik yapmak ister insan..fabia 2 için kendini zorla bence..hatta 2009 -2010 htp ler bile daha mantıklı geliyor bana...

yeni kasayı sevmiyorum desem :) valla aynı fiyat da olsa eski kasa tercih etcem görünümden dolayı...

Bugün puntoyu ustaya  götürdük sonuç hüsran arabanın ellenmemiş yeri kalmamış..
Zaten bugünkü punto sürüşümde fabianın ne kadar kaliteli bi araba oldugunu bi daha anladım.Puntodan, piyasasından ve motorundan vazgeçtim fabiaya devam kararı aldım

Satılık fabia tekliflerini degerlendirebilirim yalnız normalde satma niyetinde olmayıp da aracınızın değerinin 2-3 bin tl uzerini verebilecegim beklentisiyle fiyat soylemezseniz sevinirim.

2005 üstü modellerde max 130-140 km civarında  tercihen lpgli yada dizel aracları özel mesaj atabilirseniz sevinirim. tabi birde ben edremitteyim egeden,izmir ,ist ve ankaradan olabilir.dogu tarafında alışverişimiz zor olur.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ne olursa olsun fabia derimmm punto kadr parçası dandk daha dorusu fiat kadr parçası dandk bir araç görmedm konfr 0 diyeblrm sürüş konforu

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2009 model GrandePunto Fun model aracımız vardı.Sıfır alıp 2 yıl binip satmıştık.Bence sınıfına göre gayet tatminkar bir araç punto.Fabiaya nazaran piyasası daha hızlıdır(ben 3 günde sattım), multijet TDI dan daha azı yakar.Daha sorunsuzdur.Yedek parçası bakımı daha uygundur puntonun.Ben sizin erinizde alsam daha modelli lpgli ve donanımlı bir punto bakarım.Hatta imkan varsa T-Jet olurdu.

Bude benim araç, 2 yıl ne çabuk geçmiş..

Alıntı yapılan: Fabia919;439568
Ne olursa olsun fabia derimmm punto kadr parçası dandk daha dorusu fiat kadr parçası dandk bir araç görmedm konfr 0 diyeblrm sürüş konforu

Hani hiç fiat sahibi olmasam inanacağım dediklerinize..

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.el piyasası çok b*ktan, nerde bulucan Doğan'ın punto gibi bişey :) Tanıdıktan bulmak lazım arabayı
-------------------------------------------------

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;439568

Fiat arac kulladiniz mi hic..?? Ben doblosundan bravosuna baya bir modelini kullandim hic sizin dedikleriniz kadar dandik 0 surus konforu gibi gozlemlerin olmadi... bir markayi bu kadar kotulemek bence dogru degil.... sizin begenmediginiz marka Turkiye de satis rekorlari kiriyor... sadece ucuz oldugundan dolayi satis rekorlari kirmiyordur herhalde...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
400.000 Kmde 1.2 Palio var işyerimizde. Sadece Segman atıldı Kapak contası değişti :) Hala yürüyor. Hemde nasıl kullanılıyor bir görseniz..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel fiesta da bakabilirsin...2006 üstü..benzinlisine bindik iyiydi baya..fabia göre bir eksiği yok..biraz serttir..yakıtı da çok uygundur...

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam yakin arkadasimda da 2006 model grande punto var. 1.3 90 bg dizel kasasina gore motor performansi gercekten iyi. ses yalitimi da fena degil yani gayet rahat yolculuk yapiliyo. donanim olarak da sasirticidir cogu arabada olmayan ozellikler var cift bolgeli otomatik klima perde hava yastigi gibi. dizel fabia ya hic binmedim ama puntoya da bakilabilir araba temizse km nin de pek numarasi yok arkadasinki 205 binde ve hala bakim haricinde en ufak bi ariza yapmadi