škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yedek anahtarla aracı çalıştıramıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atillaozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracımı esas anahtarı ile uzaktan kitleyip bırakmıştım. Daha sonra anahtarı bulamayınca yedek anahtar ile aracı çalıştırmak istedim ancak araç çalışmadı bu normal mi ? Sanırım kapılar uzaktan kitlendiği için yedek anahtarla bunu iptal etmiyor ve imobilizer devredışı kalmıyor. Yedek anahtarla çalışması için kapıların yedek anahtarla kitlenmiş olması gerekiyor yada ben birşeyi yanlış yapıyorum. Konu hakkında fikri olan birileri varsa beni bilgilendirebilir mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir durum olduğunu sanmıyorum. Orijinal anahtar hanımda, yedek bende. Hanım kitliyor ben açıp çalıştırıyorum. Aynı şekilde ben kilitliyorum hanım açıp çalıştırıyor vb. Sürekli bu şekilde kullanıyoruz. Anahtarın orijinal olup olmadığını kontrol edin. Yedek uzun zamandır beklediyse oksitlenmiş vb olabilir. Ehli bir anahtarcıya da gösterebilirsiniz.

Çevrimdışı atillaozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ama orjinal anahtarla kapıları açtım ve yedek anahtarla arabayı çalıştırabildim. Orjinalle kitlenince yedek anahtar çalıştırmıyor aracı. Sizde böyle bir problem yoksa ben servisle bi görüşeyim teşekkürler

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir problem yok. Garanti varsa servise, yoksa anahtarcıya gidin.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mekatronik değiştiğinde, yedek anahtarı da yanında istemişlerdi. Onun da kodlanması gerekiyor, yoksa çalışmaz dediler ve dedikleri gibi oldu.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek anahtar uzun zamandir bekliyorsa pilinde sorun olbilir. Yedek anahtarin pilini degistirdin mi. Once pilden bir emin olmalisin.

Çevrimdışı atillaozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim yedek anahtarım pilsiz olanlardan o konuda bir sorun yok. Kontağı yarım çevirince sorun olmuyor marşa basınca immobilizer etkin yazıyor ve aracı çalıştırmıyor. Aracın garantisi var halen 1 sene yeni doldu ilk fırsatta servise götüreceğim. İhtiyaç olmasaydı yedek anahtarla çalıştırıp denemek aklıma gelmezdi zaten. Bakalım ne diyecek servis