škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyon sertlesti

zek! · 6 · 2605

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zek!

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün aracı kullanırken bir anda dönüş yaptıktan sonra direksiyon sertleşti baktim uyari isigida yandı daha önce bu sorunla karşılaşan arkadaş oldu mu ne yapmam gerekir ben kontağı kapattim aracı durdurdum kontağı kapattim açtım düzeldi direksiyon yagina baktim siyah ama dolu yardımcı olur musunuz tesekkurler

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon pompası veya açı sensörü.
Fabia 1 lerin kronik sıkıntısı diyebiliriz.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlk Önce direksiyon pombasına bağlanan kablo takımının soketini sökün (Akü altında) temizleyin, dişi tarafı mutlaka iyi kontrol edin, ağzı açılmış olanları elektronik kargo burnu ile zorlamadan kapatın ve takın.Akünüzü kontrol edin, şarjsız kalmış olabilir yada eskidir verimi düşmüştür. Bunları yaptınız düzelme yok o zaman pompa ve açı sensörü problemini düşünün.

Çevrimdışı zek!

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
direksiyon pompası değiştirmek gerekir mi değiştiren memnun olan ya da aynı sıkıntıyı yaşayıp kurtulan var mı :)

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11038]bipekkan[/MENTION] arkadaşımın tavsiyelerini uygula hocam uzun süre fabia 1 kullanıcısı olarak.
1si akü üzerindeki sigorta somunlarını kontrol et.
2. Aküyü kontrol et daha da devam ederse
Sol sis farının arkasında pompa var onu soketlerini çıkart temizle tak
Pompa o kadar hassas ki en ufak bir akım eksikliğinde kendini korumaya alıyor ve devre dışı kalıyor. Siz aracı kapatıp açtığınızda düzelince akım tam geldiği için çalışmaya devam ediyor. Bana göre pompa arızalı olsa kapatıp açma ile düzeleceğini zannetmiyorum.
Benim başıma geldi akü üstünde ki somunun biri gevşemişti.
Ayrıca yağ seviyesi azalınca herhangi bir ışık yanmaz.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Kadir6606

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aci sensoru arizali olabilir .ikincisi ise Buyuk ihtimal direksiyon yagi kacagi vardir arabanin altina bak kecelerden yag kacagi varsa servise git derim benim basima geldi cunku 450 tl ye hallettim suan sikinti yok cok sukur