škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 ambition (2014)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zemermin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bu yıl 23 Bin TLsi kredi olmak üzere 41 Bin TL ye Yeni Reno Clio 1.2 joy model araba almıştık. 1 ay kadar önce bir trafik kazası geçirdim ve Araba pert oldu. bir haftaya kadar kasko şirketinden gerekli ödemeyi alacagım. Kasko şirketi 37 Bin tl üzerinden ödeme yaptıgı için bütçem biraz daha kısıtlandı. bende baska model arabalar bakmaya basladım ve Fabia ile tanıstım 1 haftadır bir arastırma yapıyorum suan her şey olumlu..Clio tecrübesinden sonra Skoda Fabia yı önerir misiniz ?
Alacagım model 34.950 TL ile Skoa Fabia 1.2 Ambition modeli olacak
Arabanın eksileri ve artıları nedir.
Birde Geri vites sanırım 1. vitesin solunda ?
Şimdiden Teşekkürler :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Torku ve çekiş hissi clio'dan daha iyidir. İç malzeme kalitesi de öyle. Alınır binilir. Geri vites solda evet. Bayi indirimi için bi kaç yeri zorlayın, biraz daha indirme ihtimali var.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüm VAG grubunda geri vites en sol, öne doğru...
1.2 fabia ambition güzel araba ama başlangıç donanımı olduğundan biraz donanım eksiği var, buna rağmen pişman olacağınızı hiç sanmam...hele ki clio dan sonra...
eksik donanımı;
arka manual camlar, kapaklı jantlar, merceksiz farlar, olmayan sisler, arkada olmayan hoparlör tesisatı, vb... yine de bugün alacak olsam düşünmem, zira 10 sene önce aynı şekilde aldığım fabiaya hâla biniyorum...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı zemermin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Clio dada arka camlar manueldi bence bu o kadar mühim degil.. çekiş oalrak zaten 2. viteste bir rampa cıkmak cok zordu clio ile ama güvenlik ve konfor anlamında cok rahattım. Fabia da ESP var mı ? bir de sis farları sanırım opsiyonel olarak veriliyor ?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Clio 107 Nm torku 4250 devirde veriyor (yani 3000 devirde belki de 90 küsür Nm tork verecek).
Fabia 112 Nm torku 3000 devirde veriyor. Düşük devirde max torku verdiği için kullanım hissi arasında çok fark var. 1.4 Clio'ya yakın çekiş hissi verir.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsam 2.el 2012-2013 dolu model bir 1.4 85 hp lik fabia öneririm... Tabi tercih meselesi...

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSİ almayacaksan o kadar parayı  1.2 motora verme derim kardeş yazık olur .. 1.2 motor rampalarda hangi araba olursa olsun bayılır.

Çevrimdışı zemermin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;484025
TSİ almayacaksan o kadar parayı  1.2 motora verme derim kardeş yazık olur .. 1.2 motor rampalarda hangi araba olursa olsun bayılır.
Cliodada 1.2 kullanıyordum cok dik ramplarda 2. viteste cıkmıyordu. Ama gerekvergi avantajı gerekse benim bütçemden dolayı bunları tercih ediyorum. Ve fabia nın torku cliodan daha yüksek oldugunuda düşünürsek cok fazla sıkıntı cıkartacagını düşünmüyorum

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O paralara ambiante dynamic fabia 1.6TDI var ki kat kat performanslı ve yakıtıda düşük ikinci ele yönelirsen tabi :)

Birde Fabianın kasası değişti Mart gibi yeni kasa TR ye gelecektir değer düşüşüde yaşarsın bunuda unutma derim :)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zemermin;484027
Cliodada 1.2 kullanıyordum cok dik ramplarda 2. viteste cıkmıyordu. Ama gerekvergi avantajı gerekse benim bütçemden dolayı bunları tercih ediyorum. Ve fabia nın torku cliodan daha yüksek oldugunuda düşünürsek cok fazla sıkıntı cıkartacagını düşünmüyorum

Yanlız bir ayrıntılı kaçırıyorsun kardeş fabia nın torku yüksek ama ağırlığıda fazla...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zemermin;484019
Clio dada arka camlar manueldi bence bu o kadar mühim degil.. çekiş oalrak zaten 2. viteste bir rampa cıkmak cok zordu clio ile ama güvenlik ve konfor anlamında cok rahattım. Fabia da ESP var mı ? bir de sis farları sanırım opsiyonel olarak veriliyor ?

Esp artık bütün 0 km araçlarda standart olmak zorunda. Bir de clio nun boşu bile fabia ve polodan dolu onu göz önünde bulundurun. Sakıncası yoksa neden kasko şirketi 41 bin tlye aldığınız araca 37 bin verdi?

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
performansı clio ya göre biraz daha iyidir.. beni keser diyorsan taş gibi araba..ekonomik kullanımda 6-7 lt yakar.. uzun yolda 4-5 lt.. benim ikinci fabiam bir kez ustaya gitmişliğim yok.. birazda sana kalmış tabi..  hiç üzmez.. bide LPG taksan dizel filan hikaye..indirimde geldi zaten.. 20 kr un altında yakarsın.. acelen yoksa yeni kasası 5-6 ay sonra gelecek ama.. TSİ motor ve Dizel.. hem bu fiyata alamazsın.. hem LPG takamazsın.. yalnız donanımlı paketini alsan iyi edersin.. Fabialar biraz boştur.. en boşunu alırsan belli bir süre sonra arabada uğraşacak bir şey kalmıyor.. ELEGANCE alıp keyfle kullanır satarken de kolay satarsın....

Çevrimdışı zemermin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;484039
Esp artık bütün 0 km araçlarda standart olmak zorunda. Bir de clio nun boşu bile fabia ve polodan dolu onu göz önünde bulundurun. Sakıncası yoksa neden kasko şirketi 41 bin tlye aldığınız araca 37 bin verdi?
Şuanki piyasa degeri üzerinden ödeme yaptılar.. Zaten krediyi ödeyip kalan parayı bana ödeyecekler yani 14 Bin Tl civarında.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;484017
tüm VAG grubunda geri vites en sol, öne doğru...
1.2 fabia ambition güzel araba ama başlangıç donanımı olduğundan biraz donanım eksiği var, buna rağmen pişman olacağınızı hiç sanmam...hele ki clio dan sonra...
eksik donanımı;
arka manual camlar, kapaklı jantlar, merceksiz farlar, olmayan sisler, arkada olmayan hoparlör tesisatı, vb... yine de bugün alacak olsam düşünmem, zira 10 sene önce aynı şekilde aldığım fabiaya hâla biniyorum...

Makyajlı Poloların bazılarında geri vitesin yeri değişti,6.vitesin olduğu yere alındı abi,artık tüm diyemeyeceğiz yani.. :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En sevmediğim yer...tofaş gibi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)