škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sağ ön kapı açılmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar öncelikle tüm forum takipçilerine selam..küçük bir tanışma babında..adım zafer..tekirdağdayım..4 ay önce 1.2 htp almak nasip oldu..forumuda 4 aydır okuyorum..ancak yazmak bugune kısmetmiş...fabia nın sorun çıkarması gerekiyormuş :)

sorunum şöyleki..ön sağ kapı açılmıyor..merkezi kilit açılıyor... sıkıntı kollar çalışmıyor.. içeriden ve dışarıdan kollar boşa çekiliyor gibi..kollar çekince boşluktalar..diğer kapı kollarını çekersiniz serttir biraz..yay vardır sanki.. bozuk olan kapıda o sertlik yok suan..kolları tutan yay..demir vs. bir şeyin çıktığını yada kırıldığını düşünüyorum..forumdan filan fabyaların kapı döşemesi nasıl sökülür diye baktım belki kendim birşey yaparım diye ancak benim kapı hiç açılmadığı için döşemeninde sökülemeyeceğini düşündüm..gerçi sökseydim yapabilecekmiydim onuda bilmiyorum.. sanayiye gittim..arka kapıyı komle söküp ön kapının kilit yerine doğru aradan bir bakıcam dedi görebilirsem yapmayı deneriz dedi..(cumle aynen böyleydi) bende neyi görücen deyince sen ne yapcan ne olduğunu filan dedi..bende sinirlendim..yaptırmadan eve geldim..arka kapının sökülmesinide istemedim..durum böyle..ne yapabilirim..fikrinizi almak istedim...

fikri olan olmayan şimdiden saolsun..saygılar..

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
hocam iyi bir elektrikçi bul bence. kapının kapandığı yerdeki kablolardan olabilir dediğiniz gibi içindeki tel cıkmıs yada kırılmıs olabılır belkide kapı svıcı bozulmus olabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kilide ait mekanizma boşalmış veya kırılmış bence bir noktada, yakındaki bir özel ya da yetkili servise gidin

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın modeli 2004 ve altındaysa kapının iç sacı somunludur kolayca sökülür.Ancak 2005 ve üstü ne akla hizmetse perçinli ve o perçinleri sökmekte bir marifet.Bu saç sökülmeden kablo arızasını takip bile çok zor.Bırakın mekanik bir parçayı değiştirmek yada yerine takmak.
En iyisi ya yetkili yada özel bir skoda servisine gitmek.Büyük bir ihtimalle dış ve iç kapı mandalına ait ve ortak çalışan bir çelik tel yerinden çıkmıştır.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapının tutamaklarına komuta eden tel ya kırılmış yada yerinden çıkmış. diğer kapıya bakarak vidalarının nerede olduğunu görün. iç plastiğin üst kısmı bir parça açılsa aradan bir tel sokulup açılabilir. camını indirdiğinizde gözüküyor mu

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar fikirleriniz için çok saolun..anladığım kadarıyla bana servis yolu görndü..araç 2007 model..kapı iç sacı perçinli demekki..sanayide filan canına okurlar..zaten bugun ıkitane tamirciye gösterdim bulaşmak istemediler..kapı açılmaması biraz sıkıntı yaratıyor..

yada bir teyip hırsızına para verip kapıyı açtırıcam.. :P gerisini biz hallederiz :)

kazasız belasız sürüşler..