škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

nissan almera

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
70-120 bin arsında bikaç parça boyalı. genellikle masrafları var lpg leri yok 2004-2006 model arası full+full modeller 22500-25000 arası değişiyor sizce alınır mı

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kararı bence siz vermelisiniz. Bu konuda fikir beyan edecek kimse olacağını sanmam.
Ben olsam almam, tipini beğenmedğim arabalardan biridir Almera.
Sizin bakış açınıza bağlı.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;478142

Ben olsam almam, tipini beğenmedğim arabalardan biridir Almera.
Sizin bakış açınıza bağlı.

zevkler farklıdır ama şöyle düşünüyorum aynı donanımda 2005 yeni kasa bir focus 26000 ve üstü.
Nissanın avantajları ise sorunsuz motor. Zincirli triger. dijital klima full iç donanım vs..
fiyat olarak değer tabiki bu donanıma, ama piyasa olarak nedir öğrenmek istediğim bu. Araç tipi güzel değil ama fena da değil bi focus kadar albenisi var yinede dediğim gibi zevkler benim için içi güzel ve kullanışlı olsun tip önemli değil.

Şu konuda yardımcı olabilir misiniz: 2009 fabia classicten sonra + ve - leri neler olur

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba artık üretilmiyor bu anlamda parça bulmak sıkıntı verebilir diğer açıdan önceki nesil arabaları gerçekten sağlam arabalardı. özellikle bayisinde önceki primera konusunda konuştuğum eleman yapan mühendislerinin bile bu kadar sağlam çıkması konusunda şaşırdıklarını söylemişti. yeni nesil primeralarda bu garantiyi vermemişler.

nissan sanırım türkiyeye ingilteredeki fabrikadan geliyor dolayısıyla emsallerine göre pahalı

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdilik parça konusunda sıkıntı yokmuş ama ilerde ne olur bilmiyorum. Bu aracın 10-12 yıl paslanmama garantisi varmış. Yurt dışında bu aracın üretimi yapılıyor  ama malesef daha önce tutmadığı için ülkemize getirilmiyor heralde. Donanımına göre fiyatı uygun ama piyasası nedir hiçbir fikrim yok. lpg si olamayan lastiği eski ve debriyajı kötü olan bir aracın 3500 tl gibi bir masrafı rahat çıkacak buda 23000 lik arabayı 26500 yapıyor. Bu bağlamda aracın tüm bakımlarını yapıp 5 sene önümü görebildiğimden sorun çıkarmazsa kullanacağım uzun süre. kısacası değer mi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir araç buldum sadece ön tampon değişmiş 2007 model 77000 de almera 24500 yuvarlak hesap 24 olsa lpg si yok buda 2000 masraf yaptırır. araç aslında bundan kat ve kat fazla fiyatı haketsede piyasası olmayan bir araç için değer mi.
diğeri ise 2005 model temiz 22000 tl onda da lpg yok sizce tercihim hangisi olmalı ve fiyatlar makul mü

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence harcayabileceğin üst limiti belirleyip ikinci elde satışı güçlü ve parça bulma olanağın kolay bir arabayı tercih etmen daha iyi olacaktır. çünkü satış zamanı geldiğinde satman zor olacak yok paraya elinden çıkarmış olacaksın. nissanda en sevdiğim özellik herşeyi kendisinin üretmesi sileceklerde dahil ama dediğim gibi kaybın fazla olacaktır.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğuş oto bu araç için 31 bin değer biçiyor. sırf araç tutulmuyor diye bu fiyattan gidiyor. şu donanımda bir focus bu fiyata 5 sene sonra ancak düşer. Ben aracı 5 sene kullanmayı düşünüyorum o yüzden satıştaki kayıp kafamı çok kurcalamıyor hocam. tek üzüldüğüm taraf fabiamı bayağı ucuza satmışım ya 1.2 2009 clio 28 bin olur mu yazık valla

Çevrimdışı myldrm21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben de uzun bir aryıştan sonra fabia1 ve almera arsında kaldım,Donanım olarak almera daha üstün ve sağlam fabia da almeraya göre daha şık ve 2. eli daha hızlı, gerçi 2. eli pek düşünmüyorum ilk aracım etrafımdakiler alma elinde kalır nikahına alırsın dedikleri halde skoda feliciia 96 model, 2 ayda sattım daha sonra citroen xsara aldım 98 model 1,5 yıl bindim motor istiyordu araç pazar günü satılık ilanı verdim cuma günü sattım. 2 aydır araç bakıyorum ilk tercihim fabia ama 2000 model 101 hp lik fabia için istedikleri paraya 2004-2007 model arası almera hatchback ediyor ( skoda eski fiyat performans olaynın iyice yitirmiş) iki arada kaldım.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2014, 23:42:45 Gönderen: myldrm21 »

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Madem 25 lere kadar çıkıyorsun neden temiz bi a4 Octavia bakmıyorsun ki çok temiz octiler var nette 25 verdikten sonra Almera yerine octi alırsın arabaya binmiş olursun ben 2004 col plus 140 binde 25 e aldım lpg siz.ambiante olsaydı 23,5 24 e var tavsiye olunur..

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu segment bi araca ihtiyacım olsa düşünmem çünkü zamanında cidden arastirdim kullananlar memnun kullanışı güzel

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zevk meselesi, nissan almera bence;
tipi bozuk, spor desen değil, lüks desen değil, iç hacim desen iddası yok,
farların bir karakteristiği yok, arkaya doğru basılan tavan birden tekrar yükseliyor, anlamsız, arka stoplar çift cam olduğundan ve üstteki kolayca kırılıyor, çalışır halde olmasına rağmen değiştirmek zorunda kalınıyor, kırılmasa da çabucak matlaşıp, arabayı perişan halde gösteriyor.
Motorunun da hiç bir özelliği yok, düşük tüketim, yüksek performans, vb..
25000 lere golf 4 ler, belki 5 ler, octiA4 ler ve başka birçok seçenek var...2. eli de pek yokken almera değerlendirmeye değmez bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı myldrm21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;484095
Madem 25 lere kadar çıkıyorsun neden temiz bi a4 Octavia bakmıyorsun ki çok temiz octiler var nette 25 verdikten sonra Almera yerine octi alırsın arabaya binmiş olursun ben 2004 col plus 140 binde 25 e aldım lpg siz.ambiante olsaydı 23,5 24 e var tavsiye olunur..

:) arkadaşım 25000 liraya çıkamıyorum.:mad: max.19000 bütçem var.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tamam kabul 19000 bütçen var o zaman Corolla bak 96 97 gli kasalar var ful olanlarından Corolla bak modeli düşük ama güzel arabalar sorunsuzdur 16 ya alırsın üstüde cebinde kalır veya arabana harcarsın